Defenders of the Last Stand

xxxxxxxooo hodnoceno 4x (Seznam vlastníků)

Defenders of the Last Stand - obrázek

Hru mám Hru chci
Hodnocení:
Počet hráčů: 1 - 5
Doporučený věk: od 14 let
Herní doba: 90 min
Herní svět: Sci-fi
Herní kategorie: desková hra
Čeština: undefined
Vydavatelé: 8th Summit
Autoři: Richard Launius
Rok vydání: 2015
Sdílej: Facebook

Diskuse ke hře

obecné dotazy na hru

Ahoj, chtěl jsem se zeptat na pár věcí ohledně této hry:

1) jaké je to hrát sólo?
2) jak složitá a v jakém množství je obsažena angličtina
3) jak složitá jsou pravidla
4) jak je to se znovuhratelností
5) co se vám na hře líbí a co né?

shrnutí dojmů

Díky za odpověď
6.6.2017 09:41:18

Dojmy
Ahoj,

1) Hrala som len raz v 4 hráčoch, ale keďže sa nepriatelia spawnujú a hýbu po ťahu každého hráča, tak si myslím, že to bude fungovať v pohode aj s jednou postavou. Akurát sa bude tá mapa ťažšie obehávať. A určite by v pohode išlo hrať sólo za viacero postáv.

2) Angličtina je na väčšine kariet. No keďže je to kooperatívne bez tajných informácií, tak sa určite dá, aby jeden hráč ostatným prekladal. Každá postava má nejaké svoje trvalé abilitky, bossovia majú trvalé abilitky, na predmetoch býva nejaká špeciálna schopnosť, questy majú dosť dlhé popisy atď. Úroveň angličtiny je skôr vyššia, hlavne atmosferické texty sú kus ťažšie, ale tie technicky netreba k hraniu, i keď je škoda ich nečítať. Inak sú to väčšinou typické veci typu take wounds, gain artifact/special card, move somewhere, remove figures, discard card, exhaust card..

3) Pravidla sú dlhšie, ale je tam veľa názorných príkladov a sú relatívne priamočiare. Postava má svoje akcie, tie si spraví, vygenerujú/posunú sa nepriatelia a ide ďalší hráč.

4) Znovuhrateľnosť neviem úplne posúdiť, keďže som hrala len raz. Ale pri každej hre sa budú inak hýbať bossovia a generovať nepriatelia, prídu iné questy, inak budú umiestnené rôzne tokeny na mape.. Plus sú v základe tri scenárka, ktoré vyzerajú dosť odlišne, v jednom sa stavia zbraň, v druhom sa majú len poraziť bossovia a v treťom sa myslím zberajú súčiastky na lietadlo, v ktorom majú postavy odletieť.

5) Čo sa mi páči je rozmanitosť akcií, ktoré má postava vo svojom ťahu na výber. Okrem pobehovania po mape a bojovania s monštrami a bossmi sa dá zberať karma, scavengovať, plniť questy, ničiť depá, gamblovať, liečiť sa a sabotovať bosov. Keďže v hre 4 hráčov má každá postava 7 akcií, tak sa s tým už dá dačo nakombinovať a za jedno kolo sa stihne dosť. Pohyblivosť postavy je tiež dosť dobrá. (1 akcia = 1 pohyb).
Plus je tu zaujímavý aspekt radiácie, kedy postavy môžu zmutovať a získať trebárs ďalšie ruky, laserové oči a podobné srandičky. No treba si dať pozor, lebo priveľa mutácií, môže postavu pripraviť o rozum a zmeniť v monštrum, ktoré ostane na mape škodiť hráčom. (daná postava defacto umrela, hráč zahodí všetko, čo vlastnila a vezme si novú)
Čo sa mi až tak nepáči je premenlivá obtiažnosť. Keď sme to hrali, tak to bolo príliš ľahké, celkom v pohode sme vyhrali a nemuseli sme ani veľmi kombinovať. Viem si predstaviť, že s tým, ako funguje generovanie nepriateľov a posúvanie bossov, tak to môže vyjsť aj ako veľmi ťažké, ale táto variabilita sa mi až tak nepáči. Mám radšej, keď sú kooperatívky beznádejné a vyhrávajú sa buď tesne alebo vôbec. Totiž, po každom ťahu hráča sa ťahá počet kariet nepriateľov určený štádiom hry (štádium hry je určené v podstate tým, koľko bossov je už mŕtvych, čím viac mŕtvych bossov, tým viac sa stupňuje útok tých ostatných) a bossovia sa posúvajú len vtedy, keď sa lokácia kam by sa mal boss posunúť zhoduje s jeho ďalšou lokáciou pohybu na mape. Takže sa môže stať, že sa veľa kôl po sebe žiadny neposunie. Občas sú tam karty, že sa boss posunie do ďalšej lokácie bezohľadu na to, kde práve je, ale nám moc nechodili.

6.6.2017 14:01:11

Vybíráme z Bazaru

Modrá Laguna - Nová
Modrá Laguna - Nová
Akt. cena: 1100 Kč
Končí za: 23 hodin

Velké herní akce

Kalendář všech akcí >>

Offcanvas