Dědictví - obrázek

Hru mám Hru chci
Hodnocení:
Počet hráčů: 2 - 5
Doporučený věk: od 11 let
Herní doba: 60 min
Herní svět: Současnost
Herní kategorie: desková hra
Čeština: v balení hry
Vydavatelé:
MindOK - logo
Autoři: Vladimír Suchý
Rok vydání: 2011
Sdílej: Facebook

Diskuse ke hře

DC

Líbí??

Tak co, jaké to je?? :-)
28.10.2011 21:46:39

Moc se líbí
Ahoj, měli jsme příležitost zahrát si ji vícekrát a kdokoli se hru naučí, chce ji hrát znova. Systém opačného principu, čili zbavování se pěněz je chytlavý, a vůbec herní princip a zpacování je dotaženo na jedničku. Vřele dopručuju!!!

29.10.2011 09:09:22 | Upraveno autorem (porovnej)

DC
Ano líbí. Hrál jsem ji včera večer a velmi mile potěšila. Působí to na mě tak, že poslední dobou mají čeští autoři originální nápady. Přijde mi, že letos fakt přislo dost kvalitních her od českých autorů. A tahle k nim patří. Eura už moc nehraju, ale sem tam se k tomu dostanu. A tohle je fajn. Je u toho legrace, přestože je to suchá počítací hra. MOcpěkný námět a člověk najednou musí přemýšlet úplně jinak, než je zvyklý. Za mě tedy mohu říci, že velmi příjemné překvapení. Složitost pravidel mi nepřišla nijak závratná. Je jenom potřeba, aby to ten jeden co to vysvětluje, uměl. Aby rychle odpovídel na otázky hráčů. Jinak moc fajn.

27.11.2011 09:11:07

*
Zahrál jsem na Severském deskohraní a už ji máme doma, takže dobré to je. (: Příjemná karetní hra, ikony na kartách srozumitelné, krásné ilustrace, prostě radost hrát.

30.11.2011 11:05:52

Super!
Tak jsme včera odehráli první dvě hry. Velice příjemné překvapení. Karetka se skvělým příběhem, poměrně svižná ale přitom plná možností jak ty prachy roztočit... Ikonky se povedly!

8.12.2011 09:02:24

rach
jj, přidávám se. Jen bych to nenazval karetka. To je myslím dost zavádějící označení. že si pod tím lidé představí něco úplně jiného. V kolika jste to hráli?

8.12.2011 09:04:53

hrani
Ja osobne jsem zatim hral v plnem poctu a ve trech lidech a hra s mensim poctem hracu podle me neztraci (uvidim, jake to bude ve dvou), naopak se snizuji prostoje, takze se z ni da udelat celkem svizna zalezitost (i kdyz pocitani je porad k dispozici hodne). A oproti ocekavani se mi nakonec libi i styl grafiky (padne k atmosfere hry). Samozrejme i celkove vzato se to velice povedlo :)

8.12.2011 10:53:12

Elenistar:
Včera ve dvou, v sobotu vyzkoušíme ve 4řech. Jasně že to není čistá karetka jako Tichu nebo Dominion... Takže karetní worker placement?

8.12.2011 15:26:11

na co to je?
hru som kupil vcera a k zadnej krabici bola v euroobale zabalena nejaka doska so zetonami. asi som slepy, ale nenasiel som ju nikde v zozname a a ani na obrazku. neviete na co to je, mali ste to tak aj vy?

12.12.2011 14:13:06

dajo26
To je deska minirozšíření pro určení pořadí hráčů v kole. Informace máš tady:
http://boardgamegeek.com/boardgameexpansion/111171/last-will-player-order-board

12.12.2011 14:32:14

ok
vdaka Savager

12.12.2011 15:04:29

zábava
Po dlouhé době co jsem se u deskovky opravdu pobavila. Ikdyž se mi zdálo, že místo utrácení ty peníze snad vydělávám:-)

25.1.2012 19:18:57

Tom Vasel review
http://www.youtube.com/watch?v=tIJgdCmi1iA&feature=g-all-u

14.5.2012 10:15:02

hra ve dvou?
můžete mi někdo prosím říct, jaké je to ve dvou?chybí tomu něco zásadního?

10.12.2012 14:12:28

to Kandelabr
Vzhledem k možnosti dvojího blokování sloupců ve hře 2 hráčů v tom nevidím problém. Hrál jsem to ve dvou sice jen jednou, ale dalo se.

10.12.2012 14:23:31

kandelabr
jak napsal kren, při hře ve dvou je nutno zablokovat 2 místa při volbě počtu akcí pomocí kolíků dvou nehrajích hráčů (každý hrající dostane jeden). Já osobně nesnáším jakékoliv hraní (i v takto malé míře jako u dědictví) za dummy hráče, takže mě tohle vadilo.

10.12.2012 14:31:55

kren
ok, díky, kamarádka shání tip na vánoční dar, tak by se jí to mohlo líbit. chce to ovšem hrát i ve dvou s manželem, tak jsem se chtěl ujistit, že to půjde.

10.12.2012 14:32:03

Kandelabr
Podle mě tomu nechybí nic, navíc si hráči více škodí, protože si navzájem blokují výhodné sloupce akcí. Ve dvou bez problémů hratelné.

10.12.2012 14:38:36

ad Beholder
No v tom dědictví to obsazení sloupců (a tím škození protihráči) ve hře dvou hráčů spíš beru jako plus a součást pravidel pro dva hráče, než jako hraní za nějakého fiktivního hráče. Je to skutečně jen o obsazení daného sloupce a tím o určitý způsob strategie.

Třeba u takových 7 divů světa mi to vadí víc.

10.12.2012 14:46:53

kren
Souhlasím, že u 7 W mi to vadí daleko více a ještě mnohem více mi to vadilo u Vládců podzemí. U těchto dvou případů jsem si k hraní za dummy hráče vytvořil takovou averzi, že mi to vadilo i u Dědictví :). Ale je fakt, že objektivně musím uznat, že to není zas takový problém (hlavně při srovnání výše zmíněných her)

10.12.2012 14:57:53

to Beholder
Jo, jo. Vládce jsem váhal jestli zmíním a pak jsem si vystačil u 7 W ;). 7 W jsem schopen ve dvou hrát. Vládce bych ve dvou už nikdy nedal.

10.12.2012 15:31:57

Večírek s dívčinou a psem za zadkem
mě se osvědčilo otevřít šampáňo a chlebíčky. chtělo by to vylepšít o dívčinu z Eskort služby v dobových šatech, ke konci se pořádně slét šampáněm a skočit na ni.
Témata té hry je pro mě velice kouzelné. Jen je mi proti srsti nechat ty domy chátrat, ale pak je zas škoda je prodávat namísto předělat je na vyhlášený Nevěstinec U Chmurného šlechtice.

26.8.2014 14:50:07 | Upraveno autorem (porovnej)

Vybíráme z Bazaru

Blitzkrieg! + Nippon Expansion
Blitzkrieg! + Nippon Expansion
Akt. cena: 450 Kč
Končí za: 13 dnů

Nejnovější otázky

další >>

Velké herní akce

Kalendář všech akcí >>

Offcanvas