Deception: Murder in Hong Kong

xxxxxxxooo hodnoceno 22x (Seznam vlastníků)

Deception: Murder in Hong Kong - obrázek

Hru mám Hru chci
Hodnocení:
Počet hráčů: 4 - 12
Doporučený věk: od 10 let
Herní doba: 20 min
Herní svět: neuvedeno
Herní kategorie: párty hra
Čeština: undefined
Vydavatelé: Grey Fox Games
IELLO
Jolly Thinkers
Lifestyle Boardgames Ltd
Lucrum Games
Autoři: Tobey Ho
Rok vydání: 2014
Sdílej: Facebook

Diskuse ke hře

Dojmy

Hrál někdo ? Jaké to je ?
Podobnost s Cluedem ? Jedná se o hru se "zrádcem" ?
15.8.2017 11:31:44

recenze

Zatím jsem to nehrál, ale chválící recenzi najdeš zde: http://www.deskovehry.com/recenze-deception-murder-in-hong-kong-na-stope-zlocincum/

4.1.2018 10:42:18

podobnost s cluedem
podle me žádna

podobnost to má třeba s mystériem - jeden ví kdo je vrah a napovída ale má k tomu omezené možnosti - odhaluje zpusoby jak k vražde došlo.
pokud hraješ ve více jak 5 tak je tam částečně i zrádce a svědek, svědek ví kdo je vrah ale nesmí být odhalen, zrádce když odhali svědka může ho naopak odstranit a tím pomoci vrahovi..

4.1.2018 15:45:41

Je to super
Je to paráda, ideálně ve víc lidech, my to hráli v pěti a šesti. V šesti asi lepší. Každý hráč dostane pět nebo šest kartiček vražedných zbraní a stejný počet klíčových důkazů.

Vrah pak vybere vražednou zbraň a klíčový důkaz a ty ukáže forenznímu expertovi. Ostatní mají zakryté oči, takže netuší kdo je vrah.

Forenzní expert pak pomocí vyložených destiček, kde dvě jsou vždy k dispozici (příčina smrti a místo činu) a další čtyři jsou náhodně vylosovány, dává hráčům nápovědy, na každou destičku může položit značku ke konkrétní nápovědě. Po šesti nápovědách pak ještě může dvě kartičky vyměnit a dát další dvě napovědy. Forenzní expert nesmí mluvit ani gestikulovat.

Vyšetřovatelé pak musí určit nejen kdo je vrah, ale vybrat správnou kombinaci vražedné zbraně a klíčového důkazu. Každý hráč má pouze jeden pokus k určení zbraně a důkazu a buď dojde k odhalení vraha nebo vrah vyhrál. Ve více lidech pak lze přidat komplice, ten ví kdo je vrah a jaké předměty využil a de facto pomáhá vrahovy zmást ostatní, ať už odváděním pozornosti na vyšetřovatele nebo stáhnutím pozornosti na sebe.

Další role je svědek, svědek ví kdo je vrah a co je klíčový důkaz, ale vrah neví kdo je svědek. Ve chvíli kdy je vrah určen, ten určí svědka, pokud určí správně vyhrál hru (umlčí klíčového svědka). Takže svědek jako jedinej ví vše, ale musí hrát tak, aby vrah nepoznal, že právě on ví a je svědek.

Hra je super zábavná, různé podivné dedukce, které vedou k obvynění nesprávného člověka nebo okaté odvádění pozornosti, které naopak spolehlivě označí vraha (pokud se nehraje i komplic) a podobné situace zaručeně pobaví. Nicméně ve hře nechybí ani taktika, výběr vražedné zbraně a klíčového důkazu je de facto klíčový, vybrat si jako vražednou zbraň třeba nůž, když nikdo jiný nemá vyloženou žadnou řeznou nebo bodnou zbraň opravdu není dobrý nápad, forenzní expert pak bude mít jednoduchou praci navést vyšetřovatele právě na vás apod...

Co mi přišlo zajímavé je fakt, že jsem se obával, že forenzní expert, který de facto jen položí v průběhu hry nápovědy, se bude nudit, ale opak je pravdou, je to asi nejzábavnější role a shodlo se nás na tom víc. Občas je to teda frustrující, když dáte vyšetřovatelům zdánlivě naprosto jasnou indícii a oni z toho vymyslí naprostý nesmysl.

Problém není ani s jazykem, karty mají obrázky a na začátku hry jsme si je stejně vždy všechny prošli, abychom měli jasno co je co a nedošlo k nějakému zmýlení ve významu.

Za mě je to výborná záležitost, která se dá hrát i s nehráči, ale i hráči si přijdou na své, pokud teda nemají problém s podobným typem her.

4.1.2018 19:33:46

Vybíráme z Bazaru

Bestie KS ve fólii + KS exclusive obaly na karty
Bestie KS ve fólii + KS exclusive obaly na karty
Akt. cena: 1414 Kč
Končí za: 16 hodin

Nejnovější otázky

další >>

Velké herní akce

Kalendář všech akcí >>

Offcanvas