Dead by Daylight: Desková hra

xxxxxxxxoo hodnoceno 32x (Seznam vlastníků)

Dead by Daylight: Desková hra - obrázek

Hru mám Hru chci
Hodnocení:
Počet hráčů: 3 - 5
Doporučený věk: od 15 let
Herní doba: 60 min
Herní svět: Sci-fi
Herní kategorie: neuvedeno
Čeština: v balení hry
Vydavatelé:
TLAMA games - logo
Autoři: D. Brad Talton, Jr.
Rok vydání: 2022
Sdílej: Facebook

Diskuse ke hře

Tahy přeživších

Zdravím!

Jak je to s plánováním pohybu? Viděl jsem pár playthrough na YT a hrají to tak, že nejprve první přeživší vyloží kartu a udělá pohyb+interakci. Pak další a po něm další. Takže to vyhodnocují jednotlivě a přeživší mají možnost reagovat na kroky ostatních hráčů. Podle pravidel mi to ale přijde špatně. Z nich to chápu tak, že každej hráč v prvním tahu zahraje skrytě kartu a musí předem promyslet, jak se hypoteticky budou tahy vyvíjet a navíc bez možnosti zareagovat na kroky předchozího hráče. Pak jsem zase viděl jiné playthrough, kde to hráli přesně, jak jsem to teď popsal. Jak to chápete vy?

26.3.2023 15:45:54

mh

Hru jsem ještě nehrál, ale pravidla hovoří jasně:

Každé kolo se skládá ze 4 fází: 1. Plánování, 2. Tahy přeživších, 3. Tahy zabijáka, 4. Úklid.

V rámci fáze plánování všichni naplánují své karty pohybu a teprve pak je v další fázi postupně odhalují a hrají.

Takže způsob, že jeden hráč naplánuje tah, hned ho zahraje a pak teprve další hráč plánuje a hraje, je z hlediska pravidel špatně. Právě ta možnost, že si naplánuju něco, co pak třeba nebudu moci zahrát, protože se změní situace, je jedním z klíčových prvků hry.

26.3.2023 17:36:35

@mh Tak to tím pádem, chápeme stejně. Díky. :-) Nechápu, proč to v zahraničních oficiálních playthrough takhle matlají… :-D

26.3.2023 19:56:37

Vybíráme z Bazaru

Kmotr: Impérium Corleonů CZ
Kmotr: Impérium Corleonů CZ
Akt. cena: 1056 Kč
Končí za: 13 hodin

Velké herní akce

Kalendář všech akcí >>

Offcanvas