Darklight: Memento Mori

xxxxxxxxoo hodnoceno 3x (Seznam vlastníků)

Darklight: Memento Mori - obrázek

Hru mám Hru chci
Hodnocení:
Počet hráčů: 1 - 4
Doporučený věk: od 14 let
Herní doba: 90 min
Herní svět: Fantasy
Herní kategorie: desková hra, kooperativní, vývoj postavy, strategická
Čeština: undefined
Vydavatelé: Dark Ice Games
Autoři: Mauro Pane
Rok vydání: 2017
Sdílej: Facebook

Diskuse ke hře

KS

Plz backnul to nekdo bo zvazuje ted late pledge (ktery uz je otevreny a podle prispevku v diskuzi na KS by mel byt min. mesic).
Pripadne zajimal se nekdo o to, procital pravidla a mohl by pripadne porovnat asi s Descentem nebo jinou hrou? Docela me tam mate ten settlement v updatu AdvancedRules...predpokladam, ze je to neco jako odpocinek po dobrodruzstvi, nakupovani apod.
Kdyz bezela kampan, tak me to az tak nezaujalo, nicmene co se objevil na KS i MassiveDarknes, tak to zacli hodne porovnavat s tim, ze DMM je komplexnejsi, ale MD zas vice o taktice (protoze dopredu znate rozlozeni mapy a nestvur, takze se da planovat).
Jeste je mozne brat v uvahu Dungeon Crusade,ale ten uz mi prijde dost prekombinovanej, i kdyz tech moznosti je tam teda opravdu hodne. Do konce kampane zbyvaji 4 dny, ale teprve odemkly 1.SG a pozadovanou castku moc nepresahli.

Diky za pripadnou odpoved
22.6.2016 12:09:53

olie21
DMM vychází z dungeon crawlerů staré školy (Warhammer quest, heroquest). Nejblíž mu je tematicky podle mě již vydaná Dungeon saga nebo pravidlově Shadows of Brimstone.
S descentem se to porovnává těžko (descent je spíš taktická hra než dungeon crawler). Stejný mají to, že se hraje v určité kampani a titíž hrdinové postupně zdolávají víc podzemí. Největší rozdíl je, že DMM je kooperativka a všichni hrdinové hrají proti hře. Mezi jednotlivými podzemími hrdinové navštěvují město, kde mohou prodat kořist, vytrénovat se, zajít do hospody, do kostela atp. Poté co se vyřádějí a vybaví, následuje další mise v podzemí.
Rozhodně ho hodnotím jako lepší než massivedarkness, který je pravidlově hodně špatný.
Poslední dobou jsem o DMM uvažoval, ale moc mi nesedl setting (podobný diabu) a navíc mám objednaný Gloomhaven, takže jsem do toho nešel. Ale na kickstarteru mají stále otevřený late pledge, takže se hra pořád může doobjednat.

23.9.2016 15:54:49

Kúpim
Nechcel by sa niekto zbaviť KS verze Darklightu?
Ponúknem 200€ ideálne aj s Boss packom.

17.10.2018 13:17:38

Prodám
Ahoj Holmwoode, prodávám ho v aukci. Za 200 eur ti to asi nikdo neprodá, protože kickstarter edice se platila ještě v době před hlasováním o Brexitu, tedy hra s boss packem a s poštovným vyšla dráž. A jelikož je špatně dostupná a dohromady stojí v jejich obchodě 260 liber...

19.10.2018 16:30:27

kupa
Na BGG autor nahodil viac vyvazene karty monstier a zatratenych (prekliatych?), ma to velmi pozitivne ohlasy:
https://boardgamegeek.com/thread/2068038/rebalancing-tests

Uzasne na tejto hre je, okrem ineho, ze autor aktivne komunikuje s komunitou a dalej na hre pracuje, co sa tyka playtestingu a balancovania. Podla jeho vyjadrenia nad re-printom neuvazuje, takze zohnat tuto hru v kompletnom stave s rozsireniami je velmi tazke a ked sa to niekde objavi, tak za prehnane ceny. Ja som kupil komplet orig zabalenu KS verziu s boss packom pred 2 dnami cez BGG za 190 EUR plus postovne z Francuzka, co je super cena v porovnani s ebayom, nehovoriac o tom, ze rozsirenia, ako Adventures Pack a Exploration Pack sa nedaju zohnat nikde. Takze ak sa to tu predava v bazare ako komplet, berte to.

19.10.2018 19:50:19 | Upraveno autorem (porovnej)

Příběh
Mohu se zeptat nakolik je tato hra příběhová? Je to podobné jako v Descentu či Gloomhavenu, že hraní je spíše o taktickém boji v podzemí a příběhu je jen trochu na pozadí, aby se neřeklo... ? Nebo zde má větší roli, případně jestli se příběh odvíjí i během průchodu podzemím, je nelineární s možnostmi volby... Díky

20.10.2018 13:03:59

Příběh
Ahoj, hra má nejblíže k Shadows of Brimstone. Máš 36 misí s náhodným průběhem, ale s určenou koncovou místností a střetnutím. Mezi dungeony se můžeš vypravovat do měst a vesnic náhodně generovaných hráči a dělat v nich mnoho aktivit.

20.10.2018 14:51:29

Vybíráme z Bazaru

Cestovatelé Jižního Tigridu (CZ)
Cestovatelé Jižního Tigridu (CZ)
Akt. cena: 460 Kč
Končí za: 1 den

Velké herní akce

Kalendář všech akcí >>

Offcanvas