Cyclades - obrázek

Hru mám Hru chci
Hodnocení:
Počet hráčů: 2 - 5
Doporučený věk: od 13 let
Herní doba: 90 min
Herní svět: Starověk
Herní kategorie: desková hra, strategická, budovatelská
Čeština: v balení hry
Vydavatelé: REXhry
Asmodée Editions
Matagot
REBEL.pl
Autoři: Bruno Cathala
Ludovic Maublanc
Rok vydání: 2009
Sdílej: Facebook

Diskuse ke hře

hra ve třech

Moje otázka se týká posunování (střídání) bohů ještě před tím než jim nabízíme úplatky při hře ve třech. Cyclades jsme hráli už v pěti - bohové se před každým kolem zamíchají, položí na hrací desku a následně otočí tím se zjistí pořadí bohů - to chápu, také je to jednoduché protože je 5 bohů a 5 hráčů, tzn. že každý jde k jednomu a nic se neřeší :) I ve 4 to chápu - bohové se opět zamíchají a ten který je položen na poslední příčku (nad Apollona) se v tomto kole nepoužívá a v dalším kole jde na první příčku :) Vždycky to překládal někdo jiný než já, protože příliš dobře žádný z použitých jazyku neumím. Takže u hry ve třech teď nevím, jak vybírat bohy, kteří budou hrát :) Díky předem za odpověď
27.12.2013 12:53:34

Pravidla - 2) Bohové:
Při hře ve třech hráčích budou první dvě destičky lícem vzhůru, druhé dvě rubem vzhůru - ty budou v dalším kole na prvních místech. Pro další kolo se vytvoří zcela náhodné pořadí zamícháním všech čtyř destiček.

(Tedy dle ceske verze pravidel zde na zatrolenkach. Nekontroloval jsem, jak je to v jinych jazycich.)

27.12.2013 12:59:09 | Upraveno autorem (porovnej)

Jeste bych rad podotknul
Tvrzeni "je to jednoduché protože je 5 bohů a 5 hráčů, tzn. že každý jde k jednomu a nic se neřeší" se nezaklada na pravde. Vsichni hraci se muzou rozhodnout skoncit na Apollonovi.

27.12.2013 13:01:05

Odpověď pro rndm
Už jsem to tam také našla, ale přesto děkuji. Ano k vaší poznámce - napsala jsem to trochu zvláštně, ale myslela jsem to tak, že se mohou všichni bohové použít :)

27.12.2013 13:19:03

v dalsich kolech
Je mi jasny, ze v 1. kole jsou 2 bohove licem vzhuru a 2 rubem vzhuru, Ve 2. kole se bohove prohodi a ve 3. kole se znovu zamichaji vsechny. Ale otoci se zase 2 bohove a nebo vsechny najednou.

5.4.2015 11:00:42

agent
Pouze dva horní. Princip hry 3-5 hráčů (6 hráčů s rozšířením Titans) je ten, že je v nabídce vždy počet bohů vč. Apolona odpovídající počtu hráčů. Současně je u základní hry zajištěno, že každý bůh se min. ob jedno kolo v nabídce objeví.
U hry dvou hráčů toto platit nemusí, tu jsem nezkoušel.

6.4.2015 11:13:56 | Upraveno autorem (porovnej)

dvaja hráči
to saiwer: v dvoch hráčoch je to tak, že každý hráč ma k dispozícii dvoch bohov za kolo, pričom jedným z nich je Apolón (teda 3+Apolón). Výber bohov prebieha takisto ako pri štyroch hráčoch.

6.4.2015 11:34:56

re:
diky. aspon mam jistotu a jeste jedna vec, kdyz vyuzivas karty knezu na slevu, tak ti zustavaji, nebo je vracis, kdyz je vyuzijes?

6.4.2015 12:45:14

agent
Karty knezu nevracis. Vracis pouze karty filozofu pri stavbe metropole.

6.4.2015 13:14:32

agent
A nezabudni zaplatit dan aj ked vyuzivas karty knazov na zlavu.

6.4.2015 16:28:04

Vybíráme z Bazaru

Insert Lost Ruins of Arnak 3D Tisk ZÁKLAD
Insert Lost Ruins of Arnak 3D Tisk ZÁKLAD
Akt. cena: 100 Kč
Končí za: 11 dnů

Nejnovější otázky

další >>

Velké herní akce

Kalendář všech akcí >>

Offcanvas