Cyclades - obrázek

Hru mám Hru chci
Hodnocení:
Počet hráčů: 2 - 5
Doporučený věk: od 13 let
Herní doba: 90 min
Herní svět: Starověk
Herní kategorie: desková hra, strategická, budovatelská
Čeština: v balení hry
Vydavatelé: REXhry
Asmodée Editions
Matagot
REBEL.pl
Autoři: Bruno Cathala
Ludovic Maublanc
Rok vydání: 2009
Sdílej: Facebook

Diskuse ke hře

Home pravidla pro inspiraci

Zdravím, rád bych se s Vámi podělil o několik mých nápadů jak si trochu zpestřit hru.

-Funkční Univerzita-
1.varianta
pokud máte na ostrově, kde se nachází univerzita, 4 vojáky, můžete je přimět k odhození zbraní a nastoupit cestu vědění. Tedy odhozením těchto čtyř vojáků a příslušné univerzity získáte metropoli jako za 4 filozofy
2.varianta
lze provést pouze jednou za kolo -zvolte vámi postavenou univerzitu a hoďte kostkou
0= výzkum krocení ohně - univerzita byla zničena
1= dovolená v ŘECKU
2= učení stavební - můžete přesunout své stavby dle Vašeho uvážení, avšak v rámci 1 ostrova
3= učení mytologie - proveďte aktualizaci bájných bytostí jako na začátku kola

-Funkční barvy měst-
pokud si náhodně vybíráte stranu (barvu) za koho hrajete mohlo by Vás zaujmout toto
ČERNÝ - Sparta - ARÉS - 1. přesun z ostrova na ostrov zdarma, dále dle pravidel
ZELENÝ - Argos - POSEIDON - pohyb o 4 pole namísto 3, platba normálně
MODRÝ - Korint - ZEUS - 2. kněz je za 3 zlaté namísto 4
ČERVENÝ - Athény - ATHENA - 2. učenec je za 3 zlaté namísto 4
ŽLUTÝ - Théby - APOLLÓN - +1 zlatý
-------
9.8.2011 13:07:20

rowdas
Máš ty varianty otestované? Varianty s univerzitami mě až tak nezaujali, ale rozlišení jednotlivých městských států se mi docela zamlouvá, není to tak zásadní aby to výrazně hru změnilo, ale mohlo by ji to ozvláštnit. Jen nevím jak jsou myšleny ty Théby, každé kolo +1 zlatý(to by bylo hodně silné), nebo jen za vydražení Apollona?

9.8.2011 13:21:00

to zluda
testování jsem moc nedal. Zatím jen 4 hry, pokaždé s funkčními městy. Univerzity jsem zkoušel zatím jen s hody kostkou.
Co se týče Théb, je to jen za vydražení Appolóna.

9.8.2011 13:31:04 | Upraveno autorem (porovnej)

rowdas
Barvy měst dobrý nápad:
Apollon - v porovnaní s dalšími mi trošku připadne slabý, co kdyby vždycky dával ty 4 zlaté jako když máš poslední ostrov. Přece jenom na Apolona nechodíš zrovna dobrovolně.

Varianta s Univerzitama:
1.varianta mě zaujala, jen nevím jestli to nerozbije kontrolu nad tím, kolik komu zbývá do vítězství.

2. varianta mě moc nezaujala.

10.8.2011 09:33:33

to Lumirius
ohledně toho Apolóna, by mi naopak přišlo 4 zlaté příliš. Jediné co jsem zvažoval, bylo že by dostal tolik zlatých podle číslovky na políčku na které se u Apolóna zařadil.

Ten Apolón mi celkově přijde jako nedodělaný. Protože pokud ho člověk neukořistí jako první, tak za 1zl je vždy lepší vydražit jiného boha. Možná kdyby se počet minci opravdu zvyšoval podle číslovky na daném políčku mohlo by jeho využití býti mnohem efektivnější.

10.8.2011 10:02:57

rowdas
nesmíš zapomenout na to, že Apollon je nouzovka nebo občas taktická volba. V tom kole neplatíš a většina ostatních hráčů platí. Mi připadne OK a líbí se mi jako prvek, který i slabšího hráče udrží pořád ve hře.

10.8.2011 11:18:20 | Upraveno autorem (porovnej)

lumirius
Nevím nevím, v prvních kolek mi apollon přijde jako jeden z nejatraktivnějších... ale každý to hraj e jinak že?

10.8.2011 11:20:58

Vybíráme z Bazaru

Fallout Shelter: Desková hra (CZ)
Fallout Shelter: Desková hra (CZ)
Akt. cena: 800 Kč
Končí za: 13 dnů

Nejnovější otázky

další >>

Velké herní akce

Kalendář všech akcí >>

Offcanvas