Čtveráček

Čtveráček - obrázek

Hru mám Hru chci
Hodnocení:
Počet hráčů: 4 - 10
Doporučený věk: od 15 let
Herní doba: 40 min
Herní svět: Současnost
Herní kategorie: karetní hra, párty hra
Čeština: ke stažení
Vydavatelé: REXhry
Autoři: Jan Březina
Robert Vlček
Rok vydání: 2017
Sdílej: Facebook

Popis hry

Upravit

Na Hradě někdo pověsil červené trenky. Lidi kradou, sají dotace a neplatí daně. Všechno je kampaň. Uprchlíci prchají, vláda nevládne a kdo nemá máslo na hlavě, nemůže si ho dovolit.
Lidu je třeba vládnout pevnou rukou. A hlavně je třeba mluvit jeho řečí. To se do toho ovšem člověk může sem tam zamotat. I neškodná poznámka, vtípek nebo prasárnička může člověku zavařit. Nota bene, když je prezident. To je jako přešlapovat v minovém poli. Novinářská lůza číhá a čenichá a ze všeho dělají aféru. Naštěstí existuje jeden člověk, který dokáže všem pokorně vysvětlit, jak to pan prezident myslel a vše usměrnit do patřičných míst - usmiřitel, rétor, zachránce a hasič: prezidentský mluvčí.

Čtveráček je satirická improvizační karetní párty hra, ve které si hráči hrají na prezidenty, tiskové mluvčí a novináře.

Hraje se na jednotlivá kola, tzv. „funkční období“. V každém funkčním období představuje jeden hráč prezidenta, hráč po jeho levici prezidentova mluvčího a všichni ostatní hráči novináře.

Prezident si zvolí téma projevu a poté, co protihráči zahrají karty/výroky, které v projevu musí použít, projev přednese.

Novináři pak pokládají zbytečné a provokativní doplňující otázky, na které musí mluvčí hbitě reagovat, i když toho ani zdaleka nejsou hodni. Pokud jeho odpovědi novináře namíchnou, a oni mu udělí body hanby, tím lépe. Když novinář bučí, spokojen je mluvčí.

Na konci každého funkčního období se role vystřídají. Po uplynutí stanoveného počtu funkčních období hra končí. Hráč s nejvíce body hanby se stává nej(ne)schopnějším prezidentským mluvčím a získá novinářskou anticenu „Hlásný trouba“. A z toho by pak už konečně mohlo kápnout vyznamenání, no ne?

Autor: Permonick

Vybíráme z aukcí

Euphoria - rozbalená, ale nikdy nehraná v CZ
Euphoria - rozbalená, ale nikdy nehraná v CZ
Akt. cena: 500 Kč
Končí za: 12 dnů

Nejnovější otázky

další >>

Velké herní akce

Kalendář všech akcí >>

Offcanvas