Cthulhu: I smrt může zemřít

xxxxxxxxxo hodnoceno 196x (Seznam vlastníků)

Cthulhu: I smrt může zemřít - obrázek

Hru mám Hru chci
Hodnocení:
Počet hráčů: 1 - 5
Doporučený věk: od 14 let
Herní doba: 120 min
Herní svět: Fantasy, Horror
Herní kategorie: desková hra, kooperativní
Čeština: v balení hry
Vydavatelé: REXhry
Asmodée Editions
CMON Limited
Edge Entertainment
Game Harbor
Guillotine Games
Hobby World
Portal Games
Autoři: Eric M. Lang
Rob Daviau
Rok vydání: 2020
Sdílej: Facebook

Diskuse ke hře

Vydani zakladni hry s rozsirenimi

Zdravím,

následujícím dotazem bych se chtěl víceméně obrátit na @Eyron či @aneken nebo jiné zainteresované z RexHer. 

Co vás vedlo k vydání základní hry spolu s rozšířeními? Bežný přístup na českém trhu je vydat základ a čekat, jak se bude prodávat. V případě některých her to věřím vede ke skepsi hráčů ohledně vydání budoucích rozšíření a dostatku obsahu, což se snad i nějak projeví na prodejích. Naopak vydání hry spolu s rozšířeními jde proti tomu, byť to s sebou nese neoddiskutovatelné podnikatelské riziko. Rád bych tedy věděl, proč jste zrovna u této hry šli rovnou i do dvou rozšíření? Byla za tím neochvějná důvěra v úspěch základu a nebo cílená snaha tím prodej základu podpořit a nebo třeba aktuální příležitost vytisknout rozšíření levněji? A pokud to není tajné, v jakém nákladu tato rozšíření byla vzhledem k základní hře (jedna ku třem?)?

Předem díky za odpovědi.

23.5.2023 10:23:07

Ahoj, tady to bylo víc faktorů dohromady. Zaprvé jsme té hře opravdu věřili, je skvělá, spousta lidí z našeho týmu ji považuje za jednu z nejlepších, co jsme kdy vydali (včetně mě;)). Zadruhé tu ti dva Prastaří dost zvyšují znovuhratelnost hry a je na tom relativně málo další práce. To je taky důležitý faktor, většinou vydání rozšíření spolu se základem brání to, že by překlad a práce na něm zdržely produkci základu. Zatřetí se podařilo s CMON domluvit tisk 500 kusů za cca cenu 1000, což dost snižovalo riziko. No a souběh toho všeho nám umožnil to bez problémů zrealizovat ;)

Jinak poměr základ/rozšíření má Cthulhu 1:2 (což je teda dáno tím, že se oboje vyprodalo;)), ve skutečnosti dokonce o něco lepší, protože rozšíření se vyprodala docela dávno před základem. To je zdaleka nejlepší z našich her a divil bych se, kdyby konkurence vytáhla něco lepšího, je to unikát. Z našich her se tomu blíží jen Bestiář pro Hrdinu v kostce, jinak nic ani zdaleka.

Každopádně už máme dotisk na lodi a jsme zvědaví, jak se podaří Cthulhu i rozšíření znovu nakopnout. No a čekáme na soubory k Season 3… ;)

CEO REXhry a PlanetaHer.cz

23.5.2023 10:59:25

Diky moc za odpoved.

23.5.2023 11:34:22

Držím palce všem i pro všechno,

byť mám a budu mít vše v angličtině, ale chápu, že ne každý vládne.

Pro nás je to vždy odpolední sobotní herní seance, kdy po dobrém obědě (díky ženo moje milá) se ve třech, čtyřech, v případě se někdy přidá i přítelkyně staršího syna tak v pěti, začne zastavování rituálů prastarých. 

S pozdravem

JN

23.5.2023 11:35:30 | Upraveno autorem (porovnej)

@jabbajindrich To s tou angličtinou není jen o tom jak jí kdo vládne, já s tím nemám problém, velké bichle k wargamingu, Zombicide, Dark Rituals a kolekci Everdellu třeba máme anglicky, ale když si můžu vybrat, tak stopro CZ, pořád je to vřelejší zážitek u hry. U Divukraje mě to mrzí, máme i základ v CZ a je mi to prostě bližší, ale zas tam kde máš hodně rozšíření, které v CZ nejsou nebo je to komplikované to neřeším a jdu po ENG. U Cthulhu jsem sakra rád za češtinu, mě to dodá na atmosféře mnohem víc než ta angličtina, ale každý to má jinak :)

23.5.2023 13:59:15

Vybíráme z Bazaru

T.I.M.E Stories - Případ Marcy CZ (rozšíření)
T.I.M.E Stories - Případ Marcy CZ (rozšíření)
Akt. cena: 800 Kč
Končí za: 2 dny

Velké herní akce

Kalendář všech akcí >>

Offcanvas