Cthulhu: I smrt může zemřít

xxxxxxxxxo hodnoceno 196x (Seznam vlastníků)

Cthulhu: I smrt může zemřít - obrázek

Hru mám Hru chci
Hodnocení:
Počet hráčů: 1 - 5
Doporučený věk: od 14 let
Herní doba: 120 min
Herní svět: Fantasy, Horror
Herní kategorie: desková hra, kooperativní
Čeština: v balení hry
Vydavatelé: REXhry
Asmodée Editions
CMON Limited
Edge Entertainment
Game Harbor
Guillotine Games
Hobby World
Portal Games
Autoři: Eric M. Lang
Rob Daviau
Rok vydání: 2020
Sdílej: Facebook

Diskuse ke hře

Pomoc s výběrem hry

Zdravím, již delší dobu přemýšlím, mezi kterou hrou se rozhodnout. 
Rozhoduji se mezi Cthulhu: I Smrt může zemřít, nebo rožšířením Nemesis: Karnomorfové. 
Případně ještě lehce uvažuji o Zaklínač: Starý svět, ale to asi spíš až v budoucnu. 
Nemohu se rozhodnout, jelikož mám doma také Bloodborne: Desková hra, kterou jsme zatím téměř nehráli a nejsem si jist, zda Cthulhu není lehce na podobný princip. 
Můj dotaz tedy zní, zda je Bloodborne podobný jako Cthulhu? Pokud ano, nejprve bych zakoupil Karnomorfy a Cthulhu až třeba na Vánoce. 
Pokud to jsou úplně odlišný hry, které se hratelnostně nijak nepodobají, tak bych zvolil Cthulhu. 
Předem děkuji. 

24.8.2023 10:23:39 | Upraveno autorem (porovnej)

Bloodborne a Cthuhu mají společného to, že to je hororové téma, že se tam bojuje s příšerami, přičemž nějaká je větší - finálová (boss), chodí se s postavami po nějakém hracím plánu, dají se hrát různé scénáře a je tam stresující počítadlo času.

Herní mechaniky jsou ale naprosto odlišné. Konkrétně se zcela liší to, jak a čím je tvořena postava, jak se vylepšuje, a jak a čím bojuje. Zcela jiná je také délka, struktura a náplň scénářů. Zcela odlišná je taky mechanika chování potvor.

Pro mě je Cthulhu méně náročná hra než Bloodborne (tím myslím náročná na myšlení, náročná na vyhrání je podle toho jaký máš scénář a jaké postavy), s větším prvkem náhody (když ti to nehází a prasej tě i karty, nic nenaděláš). Kdo chce, může v ní najít i trochu nadsázky nebo dokonce humoru.

24.8.2023 16:00:22 | Upraveno autorem (porovnej)

Já nevím co řešíš :D Postupně kup všechny :) Cthulhu je můj miláček, Nemesis je super, ale rozšíření mě osobně nezajímají, Bloodborne jde mimo mě, nelíbí se mi soubojový systém, ani nemám ke hře žádný vztah, takže to nedokážu asi moc posoudit, Zaklínač je nový, toho jsem ještě neměl šanci hrát, mám objednáno, každopádně všechno to jsou dost odlišné hry.. takže fakt jestli tě lákají, pořiď postupně všechny :) Prodat to můžeš kdykoliv nebo si to někde vyzkoušej.

24.8.2023 20:13:18

@zacinajici i @Serenitka - Moc Vám oběma děkuji, za Vaše "názory a rady" :) 
Asi si tedy spíše zakoupím rozšíření k Nemesis a až třeba k Vánocům si zakoupím Cthulhu. 
Mám v plánu si zkolektovat Všechny Nemesis, Bloodborne a pokud by mě bavilo Cthulhu, tak i toto. Jen bohužel si nemohu kupovat vše takto najednou :D Vždy si ke každé hře kupuji rovnou i barvy, na barvení figurek :D 
Ještě jednou Vám moc děkuji. 

25.8.2023 10:13:10

Vybíráme z Bazaru

Marvel Champions Hulk
Marvel Champions Hulk
Akt. cena: 220 Kč
Končí za: 1 den

Velké herní akce

Kalendář všech akcí >>

Offcanvas