nepřihlášený

přihlásit

registrovat

Crystal Clans

Počet hráčů: 2 - 2
Doporučený věk: od 14 let
Herní doba: 60 min
Herní svět: Fantasy
Herní kategorie: karetní hra, válečná
Čeština: ke stažení
Vydavatelé: Plaid Hat Games
Autoři: Andrea Mezzotero
Colby Dauch
J. Arthur Ellis
Rok vydání: 2018
Sdílej: Facebook

Popis hry

Upravit

Crystal Clans jsou novou válečnou karetní hrou od tvůrců Summoner Wars a pro porovnání obou nemusíte chodit zase až tak daleko, i když hry jsou v některých mechanikách odlišné.

Hra využívá herní plán s políčky, po kterých se přesouvají karty představující jednotky. Ty proti sobě bojují a každá ze stran se snaží jako první získat čtyři mocné krystaly, které ji zajistí dominanci.

V základní hře je šest klanů/balíčků:

  • Vodní klan
  • Květinový klan
  • Klan lebky
  • Klan krve
  • Klan meteorů
  • Kamenný klan

Každý balíček klanu se skládá z 27 karet (3 unikátní hrdinové a 9 různých běžných jednotek). Kromě toho se v balení nachází 15 karet krystalů (o které hráči bojují), přehledové karty každého klanu a hrací plán.

Na políčku se mohou současně nacházet a přesouvat až 3 jednotky hráče (tvoří pak tzv. „oddíl“). Souboj ve hře je kvazi-deterministický a nevyužívá kostek. Místo toho hráči kromě využití útočné a obranné síly bojujících oddílů tahají jednu svou kartu a využijí její „bojovou“ část pro určení aktuálních efektů (součástí souboje je variace systému kámen-papír-nůžky, která zajišťuje určitou míru náhody). Následně mohou být v každém oddílu zničeny jednotky, jejichž obranu útok protivníka převýšil. Je také důležité jejich pořadí v oddílu (vrchní jednotka se brání jako první atd.).

Karty krystalů (poskytující také zvláštní efekty) mohou hráči získat, pokud útočí přímo na soupeře z jeho „domovského“ políčka - provádí tím tzv. „invazi“. Vítězí hráč, který takto získá čtyři krystaly.

Autor: Joe