Crimson Scales, The

xxxxxxxxxx hodnoceno 1x (Seznam vlastníků)

Crimson Scales, The - obrázek

Hru mám Hru chci
Hodnocení:
Rozšíření pro hru: Gloomhaven
Počet hráčů: 1 - 4
Doporučený věk: od 12 let
Herní doba: 120 min
Herní svět: Fantasy
Herní kategorie: desková hra, kooperativní, vývoj postavy, strategická, RPG
Čeština: není
Vydavatelé: (Self-published)
Autoři: neuvedeno
Rok vydání: 2021
Sdílej: Facebook

Diskuse ke hře

Dojmy

Tak, máme za sebou první scénář. Příběh se sympaticky rozjíždí, není to nic velkolepého, takový normální první quest, jděte tam a tam, najdete to a to a přineste to. Ale první scénář na to nestačil, bude se pokračovat v druhém.

Setkali jsme se s novou příšerou a je super. Používá zajímavou mechaniku.

A čtyři noví hrdinové jsou fenomenální. Fungují skvěle a zábavně, vybral jsem si Orchid Chieftain a konečně je práce se summony zábavná :) Ostatní postavy Chainguard, Hierophant a Fireknight. Všechny super a zase opět jiné, než co je k vidění v základním GH.

Uvidíme jak to bude pokračovat, zatím jsme nadšeni :)

9.12.2022 09:46:57

Těším se na další tvé dojmy,mám také objednáno už se nemůžu dočkat   

9.12.2022 16:38:54

Druhý scénář za námi. Obtížnost ještě vzrostla, od prvního kola tuhý boj na hraně. Zábavnost na super úrovni, postavy se krásně otevírají a skvěle se doplňují. Druhý scénář nám vzal 3 a čtvrt hodiny a dohráli jsme v předposledním možném kole. Dva hrdinové se vyčerpali a dvou zbývalo poslední kolo. Příběh zatím dál plyne. Asi se mi zatím líbí víc než v základu, ale na to je asi brzy. Není to rozhodně nic na úrovni Tainted Grail nebo Oathsworn, každopádně pro potřeby GH bohatě stačí :)

15.12.2022 13:24:28

Po pěti scénářích se naše nadšení opět zvyšuje. Scénáře jsou celkem tuhé, příběh nabírá na obrátkách a postavy jsou skvěle vymyšlené, originální. Jsem zvědavý jak to bude všechno pokračovat a hlavně jak se nám bude dařit odemykat další postavy, zatím to vypadá náročně :D

 

5.1.2023 14:07:07

Dik za tvé postřehy a dojmy já musím vydržet do února,  dohrávám teď třetí kampaň gloomhavenu to mě do února vydrží. 

5.1.2023 19:42:41

Tak mě to konečně dorazilo, máme za sebou první scénář a zatím jsem nadšený nové mechaniky hrdinů super. 

13.4.2023 13:02:22

Sú v pláne ďaľšie dotlače?

13.4.2023 13:17:54

Áno sú, budúci týždeň by mali otvoriť stránku predobjedávky.

4.5.2023 19:29:55

Máme za sebou asi 25 scénářů a jsme stále nepokrytě nadšeni. Jediné co nám přijde, že malinko nefunguje, jsou velké osobní úkoly na odchod do důchodu - žena měla “zabij 20 monster daného typu” - no ale my jsme je ještě vůbec nepotkali. Takže tady jsme do toho pustili house rule a dovolili jsme si měnit postavy malinko dříve. Přeci jen project celé Crimson Scales se dvěma postavama není úplně ono, zvlášť když už se na nás z poličky směje Trail of Ashes :)

Jinak je vše super! Scénáře jsou celkem náročné, celkem dost jsme jich jeli na dvakrát. Postavy jsou velice zábavné a funkční. Prostě výtečná zábava.

30.6.2023 08:56:28

Nevíte někdo prosím zda půjde ještě předobjednat??

24.7.2023 18:18:42

Tak se, téměř po půl roce, vracím s dalšími dojmy. Jsme zhruba ve dvou třetinách Crimson Scales a máme připraveny Trail of Ashes. Chybí nám vyzkoušet poslední tři postavy z CS a pak těch pět z ToA. Zatím je každá postava nová, odlišná a velice originální. Nejvíce nás zatím bavily ty tři z malého rozšíření k CS.

Já momentálně hraji za quatryllského artificera a je úplně skvělý. Sbírá svými akcemi šrot, ze kterého následně sestavuje mechanické summony. Ti jsou omezeni jen na pár kol, ale zase se jejich karty vrací na discard, takže fakt zajímavá mechanika. Na quatrylla má celkem dost životů (14 na 7. levelu) a celkem malý balíček, jen devět karet. Ale umí dát pěknou ránu a to i několika cílům najednou. Dalšími v partě jsou Ruinmaw, Starslinger a brightspark. Všichni se svou vyjímečnou vlastností a zábavnými mechanismy.

Co se scénářů týče, přijdou nám o něco nápaditější než základ GH, ale nedosahují výšin Zapomenutých kruhů. I tak se skvěle bavíme a rozhodně se těšíme na pokračování u Trail of Ashes.

I po roce s CS jsme z toho nadšeni a těšíme se na další obsah!

16.11.2023 09:12:38 | Upraveno autorem (porovnej)

@Selda123 - obávám se, že teď nic v plánu není. Nicméně by mělo být možné se tam zaregistrovat přes e-mail a čekat zda se otevře další vlna tisku.

16.11.2023 09:14:05

@Matesack díky za odpověď. To už jsem udělal dřív :) nezbývá nic jiného než čekat. 

16.11.2023 13:29:36

@Selda123 držím palce, ať ještě jednu vlnu udělají. Vypadá to, že je možné, že se teď čeká na novou edici GH a proto se momentálně nic neděje. Na BGG se řešilo, že někdy snad přes nějaké slosování posílali do Světa 100 kopií hry, které jim zbyly. Tak snad to někde půjde sehnat ;)

16.11.2023 13:46:41

Podělím se o své dojmy hrajeme CS i Trail of ashes najednou zbývá nám asi 8 scénářů do konce hrdinové jsou opravdu pecka maj  originální mechaniky každý je jiný. Scénáře byli že začátku opravdu výzva a ať jsou originální a hrajeme o jedna vyšší level přijdou nám lehké pokaždé je dáme na poprvé. Zapomenuté kruhy byli lepší, ale já jsem milovník gloomhavenu ,určitě to po dohrání chci hrát znova a objevit nové hrdiny kteří se opravdu povedli.

16.11.2023 14:56:50

Za sebe řeknu jenom tolik. Blížíme se do finále Crimson Scales, přičemž většinu času jsme tuhle kampaň odehráli ve dvou (čili dva hrdinové) a několikrát ve třech. 

Až na pár scénářů jde o poměrně jednoduché hraní s tím, že řada misí mi nepřišla designově moc dobře navržená, nicméně stejně na tom byl z mého pohledu i původní Gloomhaven. 

U mne osobně tak vede kampaň ve Lvím chřtánu, jakkoliv i tam jsou myslím hned dva scénáře, které potřebují dílčí revizi. Ovšem žádný problém pro případné house rules.  

U Crimson Scales oceňuji kreativní přístup při tvorbě nových postav a také předmětů, byť především ve druhém případě se lze nadít vylepšení, nemajících napříč tímhle univerzem konkurenci :)

23.11.2023 14:34:45

Vybíráme z Bazaru

Shadows over Camelot
Shadows over Camelot
Akt. cena: 1000 Kč
Končí za: 6 dnů

Offcanvas