Convoy, The  - obrázek

Hru mám Hru chci
Hodnocení:
Počet hráčů: 2–2
Doporučený věk: od 8 let
Herní doba: 30 min
Herní svět: Sci-fi
Herní kategorie: karetní hra
Čeština: ke stažení
Vydavatelé: IELLO
Portal Games
Autoři: Ignacy Trzewiczek
Rok vydání: 2012
Sdílej: Facebook

Popis hry

Upravit

Roje ocelově šedých robotických strojů se valí na New York a ničí vše, co jim stojí v cestě. Gigantická kybernetická mysl Moloch, která způsobila pád civilizace v roce 2020, se nyní snaží zlomit zbytky lidstva a proměnit New York city v popel. Vojáci Outpostu se snaží postup Molochu zastavit nebo alespoň zpomalit. Jsou dobře vycvičení a organizovaní, stojí však proti silnějšímu nepříteli. Dokážou svojí partyzánskou taktikou zvítězit? Vítejte ve světě Neuroshimy.

Karetní hra Convoy je zasazena do post-apokalyptického světa Neuroshimy. Ve hře proti sobě stojí dvě strany, Moloch – konvoj armády myslících strojů pochodující na New York s úmyslem zničit jej a Outpost – mobilní divize armády lidi, která se snaží Moloch zastavit.

Průběh hry

Každý hráč má svůj vlastní (rozdílný) balíček 35 karet. Doprostřed stolu se vyskládá 5 měst, ty musí Moloch postupně zničit - posledním z nich je New York. Karty jsou jazykové nezávislé, jejich efekty jsou vyjádřeny ikonami a většinou jsou spuštěny, když jednotka přijde do města. Důležitou strategií je tedy (převážně pro Outpost) taktický pohyb jeho vojáků mezi městy.

Herní kolo se skládá z několika fází:

  • Hráč Molochu určí, na jakou část města bude útočit (jednotlivé části města po boji poskytují různé výhody).
  • Hráč Molochu je na tahu a může hrát jakékoliv karty ze své ruky. Nic ho to nestojí, prostě kartu vyloží a vyhodnotí efekt. Může do měst umísťovat roboty (ty se liší bojovou silou a schopnostmi), k robotům připojovat moduly (ty roboty vylepšují, zvyšují bojovou sílu nebo schopnosti) nebo hrát speciální karty (popisují událost, která se okamžitě vyhodnotí např. posun, odvolání robota, apod.). Protihráč Outpostu nemůže tah Molochu nijak ovlivnit, pouze sleduje, co se na bojišti děje.
  • Poté, co se hráč Molochu rozhodne, že jeho fáze končí, následuje fáze Outpostu.
  • Ta je stejná jako u Molochu, s tím rozdílem, že Outpost má v balíčku místo robotů vojáky a místo modulů budovy (zůstávají do konce hry na místě).
  • Jakmile dohraje svůj tah i hráč Outpostu, následuje vyhodnocení bitvy: Ve městě, ve kterém se aktuálně bojuje, si oba hráči spočítají bojovou sílu. Ten, kdo má převahu, vítězí a získává výhodu města a spouští událost části města, o kterou se bojovalo.

Pokud se nedaří Outpostu účinně bránit, pak Moloch postupuje mnohem rychleji. Pokud je město kompletně zničeno, přesouvá se boj na další město v pořadí a začíná další tah. 

Konec hry

Hra končí po bitvě o poslední část New Yorku. Pokud po ní hráč Molochu nemá žádného robota v NY, ani karty v dobíracím balíčku (karty v ruce se nepočítají), Outpostu se podařilo efektivně zastavit konvoj robotů a Outpost vítězí. V opačném případě vítězí Moloch.

Autor: lamkal

Další názvy této společenské hry

Vybíráme z Bazaru

Zbloudilí
Zbloudilí
Akt. cena: 290 Kč
Končí za: 1 den

Velké herní akce

Kalendář všech akcí >>

Offcanvas