Conquest of Paradise

xxxxxxxxoo hodnoceno 15x (Seznam vlastníků)

Conquest of Paradise - obrázek

Hru mám Hru chci
Hodnocení:
Počet hráčů: 2 - 4
Doporučený věk: od 12 let
Herní doba: 90 min
Herní svět: Starověk
Herní kategorie: desková hra, strategická, budovatelská, válečná
Čeština: není
Vydavatelé: GMT Games
Autoři: Kevin McPartland
Rok vydání: 2007
Sdílej: Facebook

Diskuse ke hře

O hře

Dlouho jsem měl Conquest doma než jsem ho vytáhnul na stůl a teď konečně po dvou partiích můžu prohlásit, že se mi ta hra opravdu moc líbí. Téma i provedení je super, navíc je to opravdu jednoduché a rychlé. Jediný problém mám ale u souboje - ten mi přijde opravdu až moc jednoduchý (což by mi tak nevadilo) ale hlavně o totální náhodě. V poslední hře jsem zaútočil sotva poloviční armádou na domovský ostrov protihráče a bezproblémů vyhrál. Oba nás to dost zklamalo.

Nepřemýšlel jste někdo o nějakých house-rules na souboj? To je totiž to jediné, co mě tu hru vyloženě kazí...

Doufám, že jsem souboj pochopil správně - kostkami háže jen útočník a to tak dlouho, dokud není jedna z předních linií kompletně vyhlazená nebo zpanikařená a tím pádem ustupuje, je to tak?

Navíc mě ještě trochu mrzí, že není možné nalodit válečníky na transportní loď , vylodit u soupeře a útočit. (chápu to dobře? v přední linii jsou vždy jen vojáci a válečné lodě...)
9.1.2011 23:23:34

Hoj Brachu!
Tak jsme na tom stejně.. I když mě systém boje nezklamal protože jsem o něm věděl a hru jsem kupoval hlavně kvůli slečně. Kterou jsem chtěl zasvětit do wargames.. :)

Jinak jsme s Jiříkem o nějaké úpravě už přemýšleli. Minimálně aby házeli oba... Ale já jsem si s tím chtěl opravdu vyhrát.. :)

Tak můžeme něco vymyslet.. :)

Já si myslím, že je nalodit můžeš ale nebojují ti na moři. Tzn, že pokud má soupeř nějaké lodě a první fáze útoku by byla na moři, tak se ti zapojí jen válečné kánoe a válečníci na nich. Ale pak na souši už do toho jdou všichni..
Teda doufám, že to tak je, já jsem už z těch pravidel opravdu mimo.. :D

10.1.2011 01:04:00

CoP
Mně se to také moc líbí a souboj mi neva - je jednoduchý a odsýpá - holt když se dvě bandy mlátily klackama, moc taktiky v tom nebylo :) House rules by určitě šly udělat, ale mně se ten souboj celkem líbí, když má člověk pár šikovných karet, hned je to ještě napínavější :) To mi připomíná, že jsem to dlouho nehrál :(

10.1.2011 09:19:52

sydo
zatrocon? :)

10.1.2011 09:57:06

kandelabr
Já už to ani takhle nestihnu všechno hrát :D A už toho beru celkem dost, tak leda, že by to vzal někdo z kluků.

10.1.2011 10:01:13

boj
jak jsem psal, kupoval jsem to pro svou slečnu. A opravdu tuhle hru považují za krok k válečným hrám. Taky mě baví ale teď nedávno jsme to hrají a vůbec jsme nebojováli. Příště to musím napravit a alespoň pár jednotkáma vždy někam vlivnout. Ale zatím jsem neměl rámci hrát ve 4lidech... Že bych to vzal? :D

10.1.2011 10:40:06

SSZGSA
jestli se ti vejde do zavazadla tak to prosím přibal, můžeme dát partičku při čekání na odehrání kola paxu :)

10.1.2011 12:31:40

super
tak jo, když to vyjde tak to vezmu... Ten nápad mě zaujal... :D

10.1.2011 14:26:47

Vybíráme z Bazaru

Prodám Dominion 1.Edici CZ
Prodám Dominion 1.Edici CZ
Akt. cena: 450 Kč
Končí za: 17 hodin

Nejnovější otázky

další >>

Velké herní akce

Kalendář všech akcí >>

Offcanvas