Conflict of Heroes: Bouře oceli – Kursk 1943 (3. edice)

xxxxxxxxxo hodnoceno 46x (Seznam vlastníků)

Conflict of Heroes: Bouře oceli – Kursk 1943 (3. edice) - obrázek

Hru mám Hru chci
Hodnocení:
Počet hráčů: 2 - 4
Doporučený věk: od 12 let
Herní doba: 240 min
Herní svět: 2. světová válka
Herní kategorie: válečná
Čeština: vydání ohlášeno
Vydavatelé: Fox in the Box
Academy Games
Banana Games
Ediciones MasQueOca
Autoři: Gunter Eickert
Uwe Eickert
Rok vydání: 2019
Sdílej: Facebook

Diskuse ke hře

Předobjednávka/Dojmy


Zdravím,

FitB právě spustil předobjednávku na tuto hru.

Kdo do ni půjde?

Má už někdo zkušenosti s touto hrou? Jaké jsou vaše dojmy?

3.2.2021 10:36:56

Krátce
První wargame z wwII v češtině a za tu cenu :+). No nekup to.
Když se dívám na pc hry jako Unity of Command II nebo Panzer Corps II ,tak mě CoH od lišky velice těší. Přece jen na stole je to proti živému hráči jiný zážitek.

3.2.2021 12:10:25

Cena
No mě třeba cena přijde hodně na to, že je to jen papír, ale zase když vidím WW2 v cz tak neodolám.

3.2.2021 12:55:37

Cena
Za mě cena hodně v pohodě :-)

Už vidím, jak to za 3 roky na bazaru draží za 3K :D

3.2.2021 13:00:08

Gateth
Máš tam velmi kvalitně zpracované žetony, plastové pořadače na ně a i herní desky jsou pevné a mají na wargame nadstandardní kvalitu ilustrací a tyhle specializované hry bývají dražší než masovější věci vycházející ve velkých nákladech.

3.2.2021 13:05:01

Froggery
Jojo koukal jsem na obsah krabice a už rozumím ;-)

4.2.2021 10:46:38

cena
Už mám danou předobjednávku. Za tyhle peníze to je velmi slušný. Hlavně je to zase o něco vytuněnější než 2. edice a jde přeci taky o to, kolik s tím strávíš zábavy! Cena o maličko vyšší než běžné deskovky, které obsahují "jen" papír.

4.2.2021 14:37:05

Průběh hraní
A co systém hry? Hrál ji někdo již v originále?

Zajímá mě jestli je hra aspoň trochu komplexní, nebo je to opravdu “jen” vstupní wargame?

4.2.2021 14:58:57 | Upraveno autorem (porovnej)

Krasnejpenis
Já mám jen hru ze stejné série, Awakening the Bear, ale předpokládám, že to bude řešené podobně, tj. když zapracuješ všechna pravidla je to už dostatečně komplexní s různými detaily, ale hra je stavěná tak, že na začátku tě seznámí s úplnými základy a teprve s dalšími scénáři se nabalují další pravidla, takže i začátečník se má šanci do toho bez problémů dostat.

4.2.2021 16:18:40

hraní

Mám anglickou verzi a je to přesně tak jak popisuje Froggery. Určitě se nejedná úplně o nějakou "light wargame". Hra je dost komplexní, ale přijde mi, že pravidla jsou taková intuitivní a celkem rychle se během scénářů dostávají pod kůži. Kostky se klasicky postarají o vtipné i deprimující situace (pokud vám padají kostky jako mně), ale to je jiný příběh...

4.2.2021 16:44:57

hraní
Také jsem měl Awakening the Bear, 2.nd, ale toto mi přijde lepší. V druhé edici se dalo hodně propočítat, co se kterou jednotkou můžeš udělat (měla svoje AP). V této nové edici si po každé akci (pohyb, útok...) hodíš kostkou a podle toho co ti padne, buď budeš mít možnou další akci nebo ne. V ang. pravidlech je to hezky popsáno, že daná jednotka se zkrátka může vyčerpat dříve, protože ji něco překvapí nebo se něco nepovede...nebo můžeš házet dobře a budeš mít možnost více akcí než bys čekal :) Ano, je to další prvek náhody ve hře, ale to asi i k válce patřilo, nic nebylo nalajnované dopředu a záleželo i na obrovském kusu štěstí!

5.2.2021 06:36:37

dave.f
Tak to měl už solo mod pro Awakening the Bear 2nd edition, a 3rd edition, kterou mám, to má samozřejmě také plně použité, a ano líbí se mi to, některá jednotka pak může vykonat vskutku hrdinské činy :)

5.2.2021 08:33:36 | Upraveno autorem (porovnej)

....
opravdu to funguje i ve 4 hráčích?
..DeskoHerky Teplice..

7.2.2021 11:25:17

horysimus
Ano, ve hře jsou i scénáře pro 3, 4 a dokonce až 8 hráčů.
.....................
liščí překladatel

7.2.2021 14:12:14

Wopat
Diky. Ale rad bych vedel, jak to funguje. Jestli ma kazdej ma sve jednotky a sve cile nebo se nejak delej o veleni jedne armady? Ve vetsine pripadu ty dvojkovky jsou tak nejak udelany pro 4 hrace jen aby se nereklo napr Rebelie.

..DeskoHerky Teplice..

7.2.2021 15:06:48

horysimus
Mission with More Players
When playing a Mission that is designed for 3 or 4 players:
• Provide each player with a CAPs Track Sheet, specified
Units, and Battle Cards.
• Players on the same side win or lose together as a team.
• Teammates may not trade Units, Cards, or CAPs.
• All players on one side each simultaneously take an Action
on their side’s Turn (i.e., German 1 and German 2 each take
an Action on the German Turn, then Soviet 1 and Soviet 2
each take an Action on the Soviet Turn, and so on).
• End the Round when all players but 1 Pass consecutively

7.2.2021 15:33:44

Mise

Mě by zajímaly více ty mise a jejich cíle..

Každá strana má vlastní cíle mise, nebo je to krvelacny deathmatch?

Popr. jestli má každa strana svoje úkoly, větví se ty úkoly? (např.: zmocni se konvoje - prevez konvoj přes nepřátelské území zpět do základny apod.)

8.2.2021 07:08:20

Re: Krasnejpenis
Každá strana má odlišné úkoly a odlišné bodování VB. Často se ty úkoly ale týkají stejné věci, jen z jiného úhlu pohledu (např. braň vesnici/vs. obsaď vesnici). Malé větvení některých úkolů tam v některých misích je (zhruba v takovém duchu, jako píšeš v příkladu v závorce). Není to ale tak, že by na sebe navazovaly více jak tři úkoly nebo že by se události mohly rozběhnout různými směry v závislosti na vývoji situace. Na druhou stranu tam jsou i mise, které na sebe navazují, tzn. výsledek jedné mise ovlivní počáteční podmínky mise druhé.
.....................
liščí překladatel

8.2.2021 10:38:49

re: Wopat

To zní skvěle! Budu doufat, že takových misí tam bude většina, i když chápu, že některé slouží jako výukové. Snad se zbývající mise rychle neohrají...

Děkuji za odpovědi na moje otázky. A hlavně děkujeme za hry které vydáváte v českém jazyce! Dobra práce!

9.2.2021 07:37:50

re: vskutku unikátní falický nick :)
Žádné mise tam nejsou výukové. A ani první misi, na níž jsou vysvětlována pravidla, bych jako výukovou neoznačil. Zrovna první mise je jedna z nejoriginálnějších ve hře. Je to sice malá bitva s malým počtem jednotek, ale myslím si, že by mohla být pro obě strany zajímavá a náročná. Sám jsem hodně zvědavý, jak se bude hrát. Obecně zhruba první 4 mise neobsahují veškeré prvky hry (kvůli postupné výuce), ale zpětně je tam lze přidávat. Abych to vyjádřil nějak srozumitelně: Dejme tomu, že v první misi nepoužíváš skryté jednotky nebo třeba dým. To jsou složitější herní mechanismy, které se hráči učí v pozdějších částech pravidel. Jakmile se ale tyto mechanismy naučíš, můžeš si je do těch prvních mísí přidat. Pravidla k tomuto přímo nabádají. Co naopak přidat nemůžeš, jsou vozidla. Leda by sis vytvořil svůj vlastní setup. To, za jak dlouho se všechny mise ohrají, si neodvažuji posuzovat. Nehrál jsem to. Jejich tam ale docela dost.
.....................
liščí překladatel

9.2.2021 07:52:37 | Upraveno autorem (porovnej)

re: Wopat
Zkouknul jsem gameplaye na YouTube, zajímal mě rozdíl mezi 2. a 3. edici, a vypadá to, že ve trojce se více hází kostkou? Na vyčerpání jednotek, se zde nepoužívá 7AP, chápu to správně?

re: Wopat
Takže až výjde Boure oceli, tak ji určitě zkusíš? :)

12.2.2021 07:14:21 | Upraveno autorem (porovnej)

re: Krasnejpenis
Chápeš to správně. Ve 3. edici je mírný nárůst vlivu náhody. Statisticky však budeš moct provést to samé, co v 2. edici. Na druhou stranu nad tím budeš mít větší kontrolu díky nový akčním bodům velení, které můžeš investovat tam, kde je to nejvíce potřeba (tím snížíš pravděpodobnost vyčerpání nebo zvýšíš pravděpodobnost úspěchu svých akcí). Na rozdíly mezi 2. a 3. edicí by asi bylo lepší založit nové téma. Odpověděl jsem ti tam: https://www.zatrolene-hry.cz/spolecenska-hra/conflict-of-heroes-boure-oceli-kursk-1943-3-edice-10433/diskuse/rozdily-mezi-2-a-3-edici-27640/

Bouře oceli si zcela jednoznačně zahraju moc rád. Nemám s tím zatím žádnou herní zkušenost, ale ze čtení pravidel mi to přijde jako výborná taktická hra s realistickým průběhem, která dokáže dobře simulovat skutečnost. Míru náhody ve hře považuju za smysluplnou a opodstatněnou. Určitě se na to moc těším.

Zároveň si myslím, že je to hra pro široké spektrum hráčů. Díky odstupňovaným pravidlům a postupné výuce to bude dostatečně jednoduché pro začátečníky nebo méně zkušené hráče, ale zároveň i pro ostřílené válečné harcovníky. Je na každém, kolik pravidel do své hry zahrne. Méně pravidel však zároveň znamená menší výběr misí.
.....................
liščí překladatel

12.2.2021 08:00:34

IN

re 3. vs 2. edice
Já jen doplním, že 3. edice obsahuje žetony na to, aby se dalo hrát podle pravidel 2. edice (obráceně už to není tak jednoduché - tedy koupit 2. edici a hrát podle pravidel 3. edice).
----------------------
Majitel liščí krabice

12.2.2021 08:36:51

Odpovědi

re: IN

Tak to je husté. Takže pak stačí sehnat jednu číselnou stupnici navíc a každý si vybere co mu vyhovuje.. Do kdy bude vůbec možné hru předobjednat? Do doby, než hra vyjde?

re: Wopat

To rád slyším, že hru budeš také hrát. Když se na tu hru těší samotný produkční tým, tak to jsou další důvody proč hru pořídit. Na tu obtížnost jsem zvědavý, včetně možnosti volby pravidel na každou misi. Už se těším až zveřejníte pravidla!

13.2.2021 06:44:21

Vybíráme z Bazaru

The Coldest Night
The Coldest Night
Akt. cena: 250 Kč
Končí za: 19 hodin

Velké herní akce

Kalendář všech akcí >>

Offcanvas