nepřihlášený

přihlásit

registrovat

Comuni

Počet hráčů: 2 - 5
Doporučený věk: od 12 let
Herní doba: 90 min
Herní svět: Středověk
Herní kategorie: desková hra, strategická, budovatelská
Čeština: ke stažení
Vydavatelé: Huch & Friends
Autoři: Acchittocca
Rok vydání: 2008
Sdílej: Facebook

Popis hry

Upravit

Společenská hra Comuni je zasazena do Itálie 12.století. Do doby, kdy italská města byla velmi silná, měla vlastní samosprávu a také armádu. Je tak zřejmé, odkud se bere název této hry.

Vztahy mezi těmito městy byly více či méně pokojné, ale vždy existovala konkurence v kultuře, ekonomice, v oblasti náboženské a samozřejmě i ve vojenské sféře. Zároveň se ale města musela bránit invazím cizí armád, což občas vedlo k tomu, že se města v boji proti cizím vetřelcům spojila. V této hře se hráči snaží vládnout jednotlivým komunám s cílem zvýšit bohatství a prestiž města.

Comuni je strategická hra vhodná spíše pro zkušenější hráče. Hlavním principem hry je získávání projektů budov (karty), které mohou být automaticky transformovány na budovy a obranné zdi.

Akvizice projektů se provádí prostřednictvím dražby. Jsou zde 4 typy budov (ekonomické, vojenské, kulturní a náboženské), které přináší různé zdroje. Zdroje zase nabízí různé bonusy během hry (při dražbě, při transformaci projektů na budovu atd.).

Karty projektů jsou rozděleny do 4 balíčků. Po vyčerpání každého z nich přichází na řadu invaze (její síla je pokaždé větší). Během invaze musí každý hráč bránit své město. Hráči ale mohou při těchto invazích spolupracovat a získat za to bonus. Na konci čtvrté invaze hra končí.

Autor: Richmond