Commands & Colors: Napoleonics

xxxxxxxxxx hodnoceno 13x (Seznam vlastníků)

Commands & Colors: Napoleonics - obrázek

Hru mám Hru chci
Hodnocení:
Počet hráčů: 2 - 2
Doporučený věk: od 12 let
Herní doba: 90 min
Herní svět: neuvedeno
Herní kategorie: válečná
Čeština: není
Vydavatelé: GMT Games
Wargames Club Publishing
Autoři: Richard Borg
Rok vydání: 2010
Sdílej: Facebook

Diskuse ke hře

Jaká je tato hra?

Hrál už někdo tuto hru a mohl by o ní prosím alespoň něco málo napsat? Rád bych např. věděl jak moc se pravidli liší od Commands & Colors: Ancients, jestli si hru zahraje i neangličtinář, jak velký je asi tak podíl náhody atd.
20.5.2011 15:21:27

první dojmy
Ahoj, zakoupil jsem před časem a mám ze hry výborný pocit.
Ancients jsem nehrál...ale mám zkušenost s Memoir 44 a nedá se to srovnávat.
Velká variabilita jednotek, ruzné speciální vlastnosti jednotek, taktiky / např. obrana pěchoty proti utoku jizdy - čtvercova formace "karé" /, takticke ustupy...

Je to vyloženě strategie kde náhoda hraje malou roli. Záleži hlavně na volbě taktiky...

Neangličtinář si zhraje ale pouze se slovníkem:(

Mohu doporučit a dávám 9.5/10



28.2.2012 12:34:24

Info o hře
Základní hra obsahuje jednotky Francie, Anglie a Portugalska, na trhu jsou již dvě rozšíření (Španělsko a Rusko) a plánovaná jsou další (Prusko a Rakousko). Bojové charakteristiky se liší podle typu jednotky a národa, tak aby to pokud možno odpovídalo historickým reáliím. Jedna hra trvá okolo 2 - 3 hodin. Vedle 16 základních scénářů bitev je ještě spousta dalších ke stažení na fan stránce http://www.ccnapoleonics.net/

9.8.2013 09:53:48

kombinovaný útok
Když hraji sektorovou kartu třeba pro dvě jednotky a jeden rozkaz dám pěchotě a chci využít kombinovaného útoku s dělostřelectvem, tak 1) dělostřelectvo může být v kterémkoliv sektoru?
2) použití dělostřelectva v kombinovaném útoku mi nespálí možnost zadání druhého příkazu ?
Snad jsem to napsal srozumitelně.

26.3.2014 18:24:55

re: kombinovany utok
Uz som to Klopikovi urcite vysvetloval, ale aby vedel kazdy:

Pre pouzitie kombinovaneho utoku musi dostat dane delo prikaz ako kazda ina jednotka. Sucasne musi dostat prikaz jednotka, ktora bude utocit na blizko (ztec). Moze vsak nastat situacia, ze jednotka utociaca na blizko dostane vlajku a musi ustupit (zahrany First Strike kartou) a kombinovany utok pechoty s delom vobec neprebehne v tomto pripade.

1) Ano - zalezi na zahranej karte.
2) Spali moznost druheho prikazu - delo musi dostat prikaz.

Snad to je jasne. :)

Ad k teme: Ak mate niekto chut si hru vyskusat, urcite ma kontaktujte. Hram ju velmi rad a je to momentalne moja srdcovka. Mam aj rakuske a ruske rozsirenie, ak by bol zaujem. ;)
Brno a okolie.

2.4.2014 23:39:40 | Upraveno autorem (porovnej)

re Kombinovaný útok
Zdar, v pravidlech jsem myslím nenašel pasáž, kde by se vysloveně říkalo, že jednotka dělostřelectva musí dostat také rozkaz, ale zcela souhlasím s vysvětlením Michalxo

21.7.2014 19:11:15

Alternativní pravidlo
Doplňkové pravidlo pro fanoušky hry:
V napoleonských bitvách se ne vždy podařilo pěchotě včas zformovat čtverec, zvláště pokud byl útok jízdy rychlý a překvapivý. Tuto situaci lze ve hře řešit následujícím pravidlem:
Hod na ověření zformování do čtverce
Jízda útočí na pěchotu. Bránící se hráč nahlásí zformování do čtverce. Poté hodí bojovou kostkou.
• Padne-li symbol koně (symbol koně nebo meče u všech druhů lehké jízdy) - pak se pěchotě nepodařilo včas zformovat čtverec - útok jízdy proto následně probíhá normálně.
• Padnou-li na bojové kostce ostatní symboly – zformování do čtverce se podařilo.

21.7.2014 19:20:19

Vybíráme z Bazaru

Sword & Sorcery: Immortal Souls
Sword & Sorcery: Immortal Souls
Akt. cena: 800 Kč
Končí za: 1 den

Velké herní akce

Kalendář všech akcí >>

Offcanvas