Cold War: CIA vs. KGB

xxxxxxxooo hodnoceno 36x (Seznam vlastníků)

Cold War: CIA vs. KGB - obrázek

Hru mám Hru chci
Hodnocení:
Počet hráčů: 2 - 2
Doporučený věk: od 12 let
Herní doba: 30 min
Herní svět: Současnost
Herní kategorie: karetní hra, intriky, diplomacie
Čeština: ke stažení
Vydavatelé: Edge Entertainment
Fantasy Flight Games
Galakta
Pro Ludo
PS-Games
Ubik
Autoři: David Rakoto
Sébastien Gigaudaut
Rok vydání: 2007
Sdílej: Facebook

Diskuse ke hře

ta*jemnáí*

Pravidla

Nemáte, prosím, někdo k dispozici pravidla v češtině???
29.10.2009 11:00:07

Pravidla
...už je mám :-)

6.11.2009 10:34:13

M

Re: Už je mám
a tak je sem dej taky, ne?

6.11.2009 20:57:07

Politické karty, zhodnoceni, karty událostí
Nejsem si jist těmito kartami. Můžou přesunou i samy sebe?

Další dotaz je k zhodnocení mise. Když mají dva hráči stejný počet bodů a určují se důležitosti skupin. Počítají se body na skupinách a nebo celkový počet skupin. Myslím tím, že když budou mít oba hráči třeba 9 bodů, ale jeden bude mít dvě politické karty s hodnotou 1 a 2 a druhý bude mít jednu politickou s hodnotou 6 (nejdůležitější jsou na oblasti samozřejmě politické karty). Tak vyhrál ten kdo má dvě politické karty, a nebo ten kdo má součet bodů vyšší?

Mno a poslední dotaz je ke kartám událostí. Příjde mi, že získat tuto kartu je vyloženě o náhodě. I když je fakt, že v tomto případě se nejlépe využije schopnost analytika. Přesto každý si veme jednu kartu a kdo je prostě blíž vyhrává. Jediná skupina která to může trochu prodloužit je Vojenská. Pokud jsem to tedy pochopil správně.

10.7.2012 10:05:19 | Upraveno autorem (porovnej)

M

2 BMAJTZ
1. přesouvají vždy jiné karty, ne samy sebe (str.8 EN pravidel)
2. sčítáme a srovnáváme součet bodů, při shodě vítězí menší počet karet, při shodě vyhodnocujeme podle následující skupiny ("objectives: bias icons") atd.
3. obešli jsme to vlastním pravidlem: karty s "population" 1 hrajeme na 2 karty.

10.7.2012 20:19:42

M
Díky za odpověď, příště už budu vědět, teda až na ten home rule. Docela nerad si upravuji pravidla, ale když to bude opravdu nutné tak to asi upravíme.

10.7.2012 22:05:38

M

2 BMAJTZ - House rules
Taky jsme mívali úctu k tištěným pravidlům, až si někdo povšiml, že nejsou tesána do mramoru ;-) U her pro dva, resp. u těch, co hrajeme výhradně ve stabilní sestavě, nemáme problém experimentovat, když se něco nelíbí, a nevyhovující části si drobně upravovat (uvedené snížení tupé náhody je typický příklad). U těch (málo) her, kde se nám střídají hráči, je samozřejmě riziko, že se v house rules nepotkáme. Ale doposud byly ohlasy kladné :-) a povedlo se tím vrátit do oběhu třebas i jinak zavržené kousky (z hlavy třeba Zombies!!!, Road Kill Rally aj.)

11.7.2012 10:18:46

house rules
Taky jsem zastáncem toho hrát tak jak nás to baví a né otrockého držení se pravidel, jen je třeba se vždy dohodnout dopředu jak budem hrát, aby nevznikali zbytečně nějaké konflikty.

11.7.2012 10:32:13

Vybíráme z Bazaru

Únikovka Závod s časem
Únikovka Závod s časem
Akt. cena: 70 Kč
Končí za: 11 dnů

Velké herní akce

Kalendář všech akcí >>

Offcanvas