Cold War: CIA vs. KGB

xxxxxxxooo hodnoceno 36x (Seznam vlastníků)

Cold War: CIA vs. KGB - obrázek

Hru mám Hru chci
Hodnocení:
Počet hráčů: 2 - 2
Doporučený věk: od 12 let
Herní doba: 30 min
Herní svět: Současnost
Herní kategorie: karetní hra, intriky, diplomacie
Čeština: ke stažení
Vydavatelé: Edge Entertainment
Fantasy Flight Games
Galakta
Pro Ludo
PS-Games
Ubik
Autoři: David Rakoto
Sébastien Gigaudaut
Rok vydání: 2007
Sdílej: Facebook

Diskuse ke hře

Jaké to je?

Může to někdo trochu popsat? Jak příjemně se to hraje, jestli se to dá nějak srovnat třeba s Twilight Strugle? Jaká je znovuhratelnost? Vyplatí se koupit? Hodnocení tady mě zatím moc nepřesvědčilo, ale téma mě zaujalo. Díky za informace :)
4.2.2010 08:27:49

s Twillight Struggle nesrovnatelné
je to karetka, taková převahová, spíše odpočinková hra.

4.2.2010 08:54:28

Cold War
No, CW je, jak psal Lumirius karetka a opravdu odpočinková hra.
Jde tam o to, že každé kolo se otočí karta Cíle, která určí kde se pro tohle kolo vaše mocnosti střetnou. Každá karta cíle má vítězné body,limit počtu vašich agentů a pak vliv,kterému se hráči musejí co nejblíže přiblížit.
Po určení cíle, si hráči tajně zvolí jendoho z 5 agentů a položí jej lícem dolů na stůl.
Je tam Odstřelovač, který sice karu Cíle nezíská ale odstraní ( a to pěkně a čistě! :) ) Agenta protivníka. Pak tam je třeba Ředitel, který při výhře získá další kartu Cíle zdarma. Takže se sním dá nahrabat body.
Po určení agentů se na sřídačku tahají karty Skupin,které rep. určité odvětví ve státě, kde se právě mocnosti střetli. Každá skupina má svou barvu a číslo od 1-6. Skupiny jsou čtyři.
vojenská - může zabít vaší nebo protivníkovu skupinu.
politika - vezme prtivníkovi skupinu, nebo mu dáte svo která se vám nehodí.
Ekonomická - tapne jinou skupinu
Mediální - můžete se podívat na kartu z balíčku Skupin.

Hra se hraje na kola, kdy hráč může buď líznout novou skupinu nebo některou svou použít. Důležité je se přiblížit co nejvíc k hodnotě vlivu ale dát si pozor na jeho překročení. To pak znamená, že aktivity vašich skupin se pro zemi stali už neúnosné a lidé vašeho agenta zabijou. Když oba hráči po sobě pasují, vyhodnotí se vliv v zemi a vítěz položí svůj žeton na katu Cíle. Poté oba odkryjí své agenty, které mají nějaké schopnosti buď při prohře nebo výhře a nebo obojí. Třeba Mistr Agent vyhraje kartu Cíle pokud vlivem prohrál atd..

Hra je to opravdu odpočinková, velice jednoduchá. Dá se ale u toho pěkně zablbnout. Někdy sledovat jak se protihráč potí aby nepřišel o svého agenta je fajn! :)
Znovuhratelnost - No já nevím.. spíš tě to chvilku baví pak klid a pak se zase na chvilku vytáhne. Tím, že to je odehrané velice rychle ( do 30min ) tak se stihne zahrát třeba vícekrát.
A vůbec bych tuhle hru s TS nesrovnával..
Tak snad jsem maličko pomohl...

4.2.2010 10:34:14

díky
Lumiriusovi za postřeh a zvláště SSZGSA za vyčerpávající informaci :)

4.2.2010 11:03:23

To Tangram
Nemáš zač.. rád jsem pomohl.. :)

4.2.2010 15:22:33

Cold War
Ja mam tuhle karetku rad. Je to strasne jednoduche, v zaklade jen ruznymi funkcemi obohacene karetni Oko (nebo jednadvacet, chcete-li). Brzy vsak zjistite, ze nejvic casu pri hre stravite premyslenim nad tim, jak asi bude hrat souper a ktereho agenta si vybere. Misto nad kartama pak nakonec premyslite hlavne o mysleni soupere, ktere vas zas tak rychle neomrzi. Hrajeme to s kamosem vzdy po nejake delsi (4-hodinove a vice) partii valecne hry na odreagovani se...

Predpokladam, ze herni system TS neni podobny oku :-) Srovnavat to opravdu nelze, ale jako doplneni urcite vhodne a pomerne levne.

5.2.2010 09:59:34

Vybíráme z Bazaru

Cry Havoc
Cry Havoc
Akt. cena: 850 Kč
Končí za: 6 dnů

Velké herní akce

Kalendář všech akcí >>

Offcanvas