CO2 - obrázek

Hru mám Hru chci
Hodnocení:
Počet hráčů: 2 - 4
Doporučený věk: od 12 let
Herní doba: 90 min
Herní svět: Současnost
Herní kategorie: karetní hra, ekonomická
Čeština: není
Vydavatelé: Giochix.it
Lacerta
Stronghold Games
Autoři: Vital Lacerda
Rok vydání: 2012
Sdílej: Facebook

Diskuse ke hře

Jaká je?

Otestoval jste někdo v Essenu? Hra se mi designově moc líbí, jen mám obavu, aby neměla přehnaně zelený nádech. Vyrostl konkurent Vysokému napětí? :-)
29.10.2012 15:39:55 | Upraveno autorem (porovnej)

jaka tedy je?:)
mate nekdo nahrano? jaky to je v porovnani s vyse zminemy napetim?

29.10.2017 14:47:44

... po 5 letech si na svou otázku odpovím :-D
Hry si jsou podobné pouze v tom, že jsou o energetice. Zde jde především o návrhy a stavby elektráren a nedílnou složkou (kromě získávání zdrojů) je posílání vědců na odborné konference. Tento mechanismus je pěkný, protože vědce, který se podílí na výstavbě fotovoltaiky přeci nemůžeš poslat přednášet o jaderné elektrárně apod. Odvornost v jednotlivých odvětvích odemyká dost bonusů (třeba možnost stavět dané elektrárny), ale hlavně je od ní odvozeno získávání peněz a bodů. Cíle OSN jsou už jen takové zpestření a musíte díky nim diverzifikovat výstavbu elektráren.
Pro první hry doporučuju určitě hrát v menším počtu lidí, ideálně ve 3-4 (ve dvou je to trochu sušší, kdy nikdo nebude chtít instalovat elektrárnu, aby soupeř nestavěl - body jsou hlavně za výstavbu, v pěti zase má každý hrozně málo akcí a hru pochopí až ke konci - je zde pevné množsví tahů ve dvou 5 akcí, v pěti 2 akce). Takže na to bacha, ideální jsou fakt 3 lidi a předtím si dát pár sólo her, abys pochopil akce vědců, to je trošku chaos.
Za mě tuto hru doporučuju a ve srovnání s Vysokým napětím se skvěle doplňuje, už dle počtu hráčů. CO2 (2-4), VN (5-6, to bych znovu ve třech, nebo ve dvou s roboty nehrál).

30.10.2017 10:44:25

..
hahaha, diky moc!

30.10.2017 23:02:17

Vybíráme z Bazaru

Hra o trůny - LCG: 20 malých rozšíření
Hra o trůny - LCG: 20 malých rozšíření
Akt. cena: 420 Kč
Končí za: 4 dny

Nejnovější otázky

další >>

Velké herní akce

Kalendář všech akcí >>

Offcanvas