Claustrophobia - obrázek

Hru mám Hru chci
Hodnocení:
Počet hráčů: 2 - 2
Doporučený věk: od 12 let
Herní doba: 45 min
Herní svět: Fantasy
Herní kategorie: neuvedeno
Čeština: ke stažení
Vydavatelé: Asmodée Editions
Autoři: Croc
Rok vydání: 2009
Sdílej: Facebook

Diskuse ke hře

Jaká asi bude?

Docela me prekvapilo, ze se tu ke Claustrophobii jeste nerozpoutala debata. Ja jsem si ji dnes prochazel na BGG a dost me to zaujalo, v nejblizsi dobe se podelim o dojmy, budem to s brachou zkouset. Zatim to podle popisu pusobi trochu jako Space Hulk ve fantasy prostredi se zajimavym mechanismem vyuzivani specialnich schopnosti postav (za pouziti kostek a jejich prirazeni ke schopnostem).
6.1.2010 16:51:47

eyron;)
uaa:) az vcera som konecne zahral tu novu krabicu..
..ako demon som mal proti sebe 'novacika', tak dostala az 3 karty vyhod (ci ako sa to vola) navyse ..ale nepomohlo, tak som ju rozobral jedno policko pred najdenym vychodom, ze sa skoro rozplakala, nekecam fakt! ..ze co som to za krutu a depresivnu hru doniesol:D:D ..ze to je strasne a ze sa boji..muhuhehe;))

btw, uz za 12hodin mam v rukach tie dve knihy ku zakladu!!

29.11.2011 17:30:20

rbx

opcik
tohle me presne na te hre stvalo. Na posledni policko jsem se dohrabal z poslednich sil a tam jsem byl naprosto nemilosrdne porazen na hlavu. Byl jsem absolutne bez sance a nemel jsem pocit, ze bych to nejak mohl ovlivnit.

29.11.2011 17:57:43

rbx
..mozno je ten zaverecny stav len geneza, nake vyvrcholenie toho, ako si Human dovtedy pocinal;)) ..inak chapem tu frustraciu, poznam, tazke zaciatky.. ale uz sa nebojim :D
..ak sa chces hecnut, vyber si stranu a scenar, prijmem vyzvu na 2 vitaztva z 3 hier..vitaz bere vse:P ..zeliv, o polnoci jedine;))

a aby som Ti este pomohol, ze som hrac, tu je najaka hlbsia analyza toho, ako to 'rozhodovanie'/ovlivnovani v Claustre funguje:
http://boardgamegeek.com/thread/515679/the-dirty-14-dozen

..nech Ta peklo sprevadza synak..:D

29.11.2011 18:16:01

heh
Ako, už Clautrophobiu mám, bol som veľmi zvedavý. Zatiaľ sme dali tri hry (moje prvé hranie spol. hry od Pezinok at War!!!! ak nerátam jednu návštevu v BB ihrysku - dlhá pauza). Musím povedať, že tá hra je naozaj pravidlami primitívna. Očakával som, že to bude niečo jednoduchšie, ale že až takto?? Tiež sa mi nezdá, že by v nej bolo dáko veľa možností a takticko-strategické orgie (ľudia hrajú takticky a demon strategicky???) to tiež nie sú, čo bude spôsobené asi tou mega triviálnosťou. Ale veľké plus, že to naučím hrať každého debila za 5 minút a že sa to rýchlo rozloží, avšak zábava to u mňa až taká nie je. Teda, zábava to celkom je, ale nie hrám typu ER, Runy, SC a pod. Ono som nechcel veriť že takáto hra môže byť filler, ale akože, toto je medzi fillermi topka :D Smiešna hra. Beriem ju skôr ako dobrý vtip :) BTW, fakt oceňujem super spracovanie a vymaľované figúrky.
PS: Neviem ako skladovať karty ľudí a stojany na karty tak, aby sa mi to zmestilo do škatule. Častým vyberaní a zasúvaním kariet sa môžu poškodiť.

26.9.2014 14:13:56 | Upraveno autorem (porovnej)

Moje dojmy
Včera jsme odehráli poslední scénář. Celkem jsme nahráli 8 her z toho 6x vyhrálo zlo a 2x dobro. Ze hry mám dost rozporuplné pocity. Pokusím se to nějak shrnout.

Hra má krásné komponenty, super dílky mapy a nabarvené figurky. Pravidla jsou jednoduchá a snadno je vysvětlíte. Má to velmi přijatelnou herní dobu. Když nebudu počítat učení a setup, tak v pohodě kolem jedné hodiny.
Co se týče herního zážitku, mám pocit, že obtížnost je velmi nevyvážená. Ve hře je několik scénářů (podle mě to jsou konkrétně dva), kde mají hráči srovnatelné šance. Ve všech ostatních je obtížnost velmi nakloněna ke zlu. Hra na mě dělá podobný dojem jako revover v tom smyslu, že jeden hráč je pod obrovským časovým tlakem, situace se pro něj neustále zhoršuje a nemá šanci to zastavit. Zatímco hráč zla neustále dostává nové a nové zdroje, hráč dobra nedostává vůbec nic. Jeho jedinou šancí na výhru je rychlost (a velká dávka štěstí při otáčení dílků). Fakt, že hráč dobra nemá v některých scénářích mnoho šancí je pro něj dobře viditelný. Co se týče taktické stránky, ve hře jí není zdaleka tolik, jak to vypadá. Výsledkem je, že po osmi hrách nemám moc chuť se ke hře vracet, což mi je i trochu líto, protože jsem od ní očekával opravdu mnoho.

Zajímavé je, že ve zdejších komentářích čtu samou chválu na odladěnou obtížnost. Přitom já mám pocit přesně opačný. Jak je to možné?
Přitom jsme si při hraní prohazovali role a pravidla máme, podle mého názoru, dobře zvládnutá…

29.5.2017 14:41:51

Re: Moje dojmy
kubicvak: ze základu jsem měl stejný pocit, upravovali jste to limitem v ruce zlého a přidáním předmětu hodnému. Rozšíření přidává možnost léčit se u studánek a i jinak posílí světlou stranu. Přidá postavy se schopnostmi útok x2 co se léčí v každém kole apod. Temná strana získává Hellhoundy, jejichž staty se upravují použitím kostky. Jsou dobří, ale drazí. Jsou tam i scénáře, na netu další včetně kampaně. Další rozšíření mi už nepřipadaly zajímavé a ani jsem je nezkoušel. S DeProfundis jsem zvedl hodnocení.

19.7.2017 00:11:06 | Upraveno autorem (porovnej)

Vybíráme z Bazaru

Sleeping Gods: Distant Skies (Collector's Edition)
Sleeping Gods: Distant Skies (Collector's Edition)
Akt. cena: 3100 Kč
Končí za: 22 hodin

Velké herní akce

Kalendář všech akcí >>

Offcanvas