Clash of the Gladiators

xxxxxxxooo hodnoceno 11x (Seznam vlastníků)

Clash of the Gladiators - obrázek

Hru mám Hru chci
Hodnocení:
Počet hráčů: 2 - 5
Doporučený věk: od 10 let
Herní doba: 60 min
Herní svět: Starověk
Herní kategorie: desková hra, strategická
Čeština: není
Vydavatelé: 999 Games
Hans im Glück
Rio Grande Games
Autoři: Reiner Knizia
Rok vydání: 2002
Sdílej: Facebook

Diskuse ke hře

Složení party gladiátorů

Dnes jsem zahrál 2 partie a dostal jsem strašlivě na frak od synátorů. Měl jsem dlouhé pasáže, kdy mi padaly kostky zásadně bez hvězdiček :) Ale napadlo mě, máte někdo nějakou osvědčenou partu gladiátorů? Jaké je nejlepší složení?
4.9.2010 19:58:18

složení
hmm, 2x mečíři, 1x scutum a poslední dle uvážení

5.10.2010 09:36:00 | Upraveno autorem (porovnej)

rozvedeno ...
Včera mi dorazila tahle deskovka z Aukra, kde jsem ji koupil za pár babek. Po prvních partiích by se dalo říci že partička gladiátorů by se měla skládat určitě ze štítonoše, gladiátora s mečem a gladiátora se sítí, pikenýra a dvouzubec dle obsazení vozíčků jiných hráčů. Jinak k těm vozíkům, ono to asi nebude přesné označení, pod "vozíkem" rozumím spíše výchozí pole čtveřice tedy jakási quaternione gruppo, které při bližším zkoumání vypadá jako dlažba : ) Gladiátor na válečném voze „Essedarius“ by se patrně dal dodělat jako nějaké home made rozšíření. myslím že kdyby tihle hru vydali znovu v nějaké miniaturverzi byl by o ní určitě zájem.

5.10.2010 09:37:41 | Upraveno autorem (porovnej)

"vozíky"
Jo to co mám být "vůz" skutečně spíš připomíná formičku na čtyři kousky čokolády nebo co :)) Ale zase při hře je to jedno, tam se jde od souboje k souboji.

Z toho Tvého příspěvku jsem moc nepobral tu ideální sestavu, máš tam tuším vyjmenovaných 5 borců. Docela se osvědčuje sestava 3x gladiátor s mečem a jeden kopiník (kvůli prvnímu útoku). Ovšem musí se povést útok :)

5.10.2010 09:51:34

protože ideální sestava
patrně neexistuje vzhledem nahodilosti při útoku. Na 6 stěnné kostce je 1x plný zásah a 2x jednohvězdičkový zásah, takže ten jeden štítonoš se vždycky hodí, chlápek s mečem zvyšuje šance na zásah a sítonoš může eliminovat nepříjemného gladiatora protivníka. Pikenýr a dvojzubec kombinuju se základní trojkou na ostatních čtvercích. Tot moje zhodnocení. Právě 3 chlápky s mečem se dají eliminovat sítí a pak stačí štastný hod a partička mečířů končí.

5.10.2010 09:58:21

mečovníci na hrad
Já mám rád co nejvíc mečovníků a sekat do všeho, co mi přijde pod ruku :)
Všeobecně u nás moc neletí kopiníci, ty nikdo nechce (ale já si nemyslím, že jsou špatní, začínat souboj je velká výhoda), pak jsou dvojzubáci, poté v pořadí síťaři a na dračku jdou štítaři...no a mečovníci, to je základ, bez nich to nejde...
My to nasazování střídáme. Někdy si vybíráme přímo a někdy losujeme z pytlíku, ať je sranda a ať se každý popere s tím, co dostane...
Souhlasím, že kdyby tohle dostalo do ruky FFG a udělalo z toho miniaturovku, bylo by to zajímavé, ty současné "vozíky" to je děs. Na druhou stranu by ta cena pak už byla asi méně zajímavá :)

5.10.2010 09:59:06

re: Ramzke
No tak samozřejmě, že neexistuje ideální sestava. Já spíš myslel svůj dotaz na oblíbenou squadru :)

5.10.2010 10:11:33

ad FFG
Přesně! Já oceňuju velikost krabice, rychlou manipulaci a fajn cenu. V téhle hře si nedovedu moc představit plastové figurky...Ovšem vozíky teda fakt nemuseli vytříhávat z prázdné bonboniéry :)

5.10.2010 10:13:20

"Mečovníci"
kdysi jsem se zaujetím hru vysvětloval novým hráčům, v polovině vysvětlování jeden klučina totálně "vypnul", tak jsem si říkal: "no ty asi dostaneš pěkně nafrak". Neudělal nic jineho než, že si nacpal vozíky chlapíkama s mečema a totálně nás vydrtil. Tim tahle hra u mě spadla na konec žebříčku a brzo nato byla prodána.

5.10.2010 10:49:52

re:Lumirius
No u nás se snad v každé partii objeví nějaký ten vozík plný mečovníků (pěkný název!), ale tyhle vozy jsou slabé proti prvnímu útoku a pokud jeste síťař vyhodí jednoho z nich, není v nich taková síla. Ovšem nic to nemění na tom, že ta hra je hodně o náhodě a kostkách, ovšem zábavné to je i tak :)

5.10.2010 10:59:54

Hra
tak samozřejmě, Westeros to není :) ale určitě to není špatná hra, přesně jak říká Richmond: o náhodě, o kostkách, o zábavě...Její velké plus vidím při hraní s dětmi, které ještě nemají na složité "řezačky". Tady se vyřádí dosytosti a jejich šance vyklepnou tátu jsou velké :)

ad. mečovníci: výraz převzaný od mých dětí, ještě když byly malé děti a pojmenovaly si tak rytíře s mečem :)

5.10.2010 11:33:53

přímočaré, zábavné, jednoduché
přesně tak hra je sice od 10 let, ale zvládnou ji i mladší, navíc téma není vůbec špatné, uvažuju i o nějakém vylepšení

5.10.2010 11:57:47

Vybíráme z Bazaru

Za hranou
Za hranou
Akt. cena: 400 Kč
Končí za: 11 dnů

Nejnovější otázky

další >>

Velké herní akce

Kalendář všech akcí >>

Offcanvas