Clash of Cultures

xxxxxxxxxo hodnoceno 38x (Seznam vlastníků)

Clash of Cultures - obrázek

Hru mám Hru chci
Hodnocení:
Počet hráčů: 2 - 4
Doporučený věk: od 12 let
Herní doba: 240 min
Herní svět: Středověk
Herní kategorie: ekonomická
Čeština: ke stažení
Vydavatelé: Z-Man Games
Autoři: Christian Marcussen
Rok vydání: 2012
Sdílej: Facebook

Diskuse ke hře

Nové divy

Ahoj,
má někdo zájem o tyhle divy? Jsou k DIY rozšíření. Je možnost zakoupit i nádherné divy k původní hře.
Budu to brát a jde mi o poštovné.
https://www.etsy.com/listing/570326747/8-wonders-for-clash-of-cultures
30.5.2018 22:15:38

Pyramida
Mam aj taku variaciu, ale ide o to ze v podstate vsetky divy sa snazim spravit tak ako boli urobene. Pyramida ktoru ma ten chalan na Etsy je uz oslahana vetrami, v skutocnosti pyramidy boli relativne hladke odhora az dole, a spicka bola pozlatena. Snazim sa vzdy o presnost pokial mi to mierka a moznosti dovolia ;-) (Pecovarhy ma uz pozna v tomto). V kazdom pripade ale dakujem za pripomienku.


https://curiosity.com/topics/what-the-completed-great-pyramid-wouldve-looked-like/

1.6.2018 07:54:50 | Upraveno autorem (porovnej)

Iba nové
Mne prosím Ťa oprav pri mne - zoberiem iba Nové divy (tých 8 kde je aj Zeus, Stonehange, Koloseum,...). Ďakujem

1.6.2018 08:23:50 | Upraveno autorem (porovnej)

Ukazka rozpracovanych divov

Nech sa paci ukazka, je to az prilis detailne, takze sa musi jemne ubrat nech sa to vytlaci korektnejsie.

https://i.imgur.com/0TO9gmq.jpg

1.6.2018 13:07:43

Artemidin chrám
Wlko, bez nadsázky, ten Artemidin chrám je zatiaľ najkrajšie spracovaný klasický chrám, aký som doteraz v tejto veľkosti videl. 4x6 síce stále nie je ideálny pomer stĺpov, 4x9 by to chcelo, ale je to veľmi pekné, oveľa krajšie ako zo Shapeways, čo mám doma. V tomto by bola najväčšia výhoda Tvojej tvorby, že sa nemusíš držať pevne toho, že základne všetkých 15 divov musia byť totožné. Hex na CoC má priemer 6 cm. Chápem, že na tom poli musia byž dieliky mesta a teoreticky až 8 figúrok armád, ale proste ja by som radšej mal pyramídu, ktorá v porovnaní s ostatnými divmi ako pyramída vyzerá, kľudne aj na čtvorci 4x4 cm. Prípadne tieto grécke chrámy, kľudne obdĺžnik 2x4 cm, aby sa tam ten klasický pomer stĺpov dal dať. Kolos je trochu prehnane vysoký, ale chápem, že to pre tlač musí tak byť.

1.6.2018 13:17:16 | Upraveno autorem (porovnej)

libi
Mne se to libi. Ale nerad bych pecovrahy, aby to (velikost) zasahovalo do hratelnosti.

1.6.2018 13:37:40

Onas
Jasne, čím výraznejšie divy, tým menšia plocha pre mestá a vojakov. Ideálne bude, keď sa na budúci týždeň stretneme, Wlko donesie prototypy, ja donesiem CoC a nafotíme ako by to vyzeralo. Viem si predstaviť, že taký väčší na plochu div by mohol zasahovať aj na susedné hexy, pričom by bolo zjavné, na ktorom hexe sa skutočne nachádza, keďže tam musí byť mesto. Oni prichádzajú do hry až v druhej tretine hry, skôr výnimočne v prvej polovici, takže by to nemuselo byť až také rušivé a navyše, ich výrazný zjav by zodpovedal veľkosti úsilia, ktoré musel hráč na ich stavbu vynaložiť! :-)

1.6.2018 13:51:10

na dnesok vsetko :D
https://i.imgur.com/axg7bKF.jpg

doplneny majak, upraveny chram podla poziadaviek Pecovarhy, a doplnena Slnecna brana pre Kolosa, ktora robi podporu pre clenky (kde mavaju sochy tendenciu lamat sa)

1.6.2018 15:22:23

wlcina
Ako som Ti už písal po súkromnej linke, ten chrám je teraz dokonalý! Maják je takisto autentickejší a určite sa bude lepšie maľovať, no a Kolosu tá brána vôbec neprekáža. Ak urobíš v tomto zmysle všetkých 15 monumentov staroveku, tak to bude veľká paráda.

1.6.2018 15:57:49

souhlas
tesim se ;)

1.6.2018 16:24:30

wlcino
Hergot, klobouk dolů. Je to opravdu dobrá práce!
Paráda. Dost zvažuji, zda-li to nevzít od tebe.
Byl bys schopný vyrobit i těch pár divů z rozšíření?
Stačilo by třeba koloseum, stonehenge, lázně a bránu.

1.6.2018 17:34:39

modely
Ano planujem spravit vsetky, hlavny kontrolor kvality je pecovarhy. Treba si ale uvedomit ze taham z tlaciarne max detaily ;-) takze drobny post processing je nutny - male noznicky, ostry nozik atd. Ratajte tak ze 2 tyzdne kym dokoncim vsetky modely

Inak na to stonehenge sa dost tesim, uz studujem original vizual ako to vyzeralo a snazim sa to nejak spravit :-)

1.6.2018 17:47:07 | Upraveno autorem (porovnej)

objednávka
Tak kluci,
jak to vidíte s modely od wlciny?
Já bych si klidně i počkal.
Co vy?

1.6.2018 19:10:35

wlcina - pyramida
Ještě jsem se chtěl zeptat na tu pyramidu. Ony byly omítnuté a nebyly vidět ty spáry. Je trošku do sci-fi s těmi spáry mezi bloky. Zkoušel jsi hladký povrch?

1.6.2018 19:12:40 | Upraveno autorem (porovnej)

miragent
Hej hladky povrch mam tiez,ale nevyzera pekne len obycajne. toto nie su spary ale skor by som povedal take preliaceniny do povrchu, ma to asi 0.2mm hlbku

A pridavam fotku stonehenge

https://i.imgur.com/fy7rPPz.jpg

2.6.2018 06:12:16 | Upraveno autorem (porovnej)

Wlcina
Uprimne kvalita nic moc. Mas spravne nastavenou masinu? Videl jsem vcera video, kde i s levnejma tiskarnama lze diky spravnemu nastaveni dosahnout o nekolik trid lepsi kvality. Ale uprimne do tisku nefusuju, skoro tomu nerozumim a delam chytryho po par videich :)

2.6.2018 08:03:11

M

divy + nové divy + karty
Hlásím předběžně zájem ;) ale trochu se ztrácím v tom, jak to bude "v setech".
Mám CoC + CoC:Civilisations = mám zájem o modely od wlciny
a nějaké to DIY rozšíření, o kterém nevím nic = mám zájem o modely + o karty od Tangrama

edit: teda ideálně bych se rozhodl, až jak píše pecovarhy:
"Ideálne bude, keď sa na budúci týždeň stretneme, Wlko donesie prototypy, ja donesiem CoC a nafotíme ako by to vyzeralo"

P.S. možná by bylo přehlednější, kdybychom rozdělili témata "vývoj modelů" a "organizace objednávek" zvlášť.

2.6.2018 08:44:02 | Upraveno autorem (porovnej)

Kvalita
@Havelock

hoj, co ta tyka kvality cim mensi model tlacis, tym sa viac vidno kazdu chybku alebo odbocenie od vrstvy. Cize pri malych predmetoch ako su napr stlpy ktore v mojom pripade maju 2mm je to prakticky nemozne ho vytlacit hladko, to su limity tlaciarne. Uprimne este som nevidel tlaciaren ktora by to zvladla dokonale, a to som si uz par desiatok pozrel. Je mozne to riesit tak ze stlp prilepim ku stene (ze ho bude zapusteny do steny cca na 50%), ale potom sa straca priestorovost a vyzera to ako detska hracka a nie ako model.
Tiez tuzim mat tlaciaren za 4000 eur ktora by to zvladla perfektne, ale proste na to nemam, tak pracujem s cim mam ;-)

2.6.2018 09:10:41 | Upraveno autorem (porovnej)

Most a Koloseum
https://i.imgur.com/bCzpgDG.jpg


3.6.2018 11:44:30 | Upraveno autorem (porovnej)

Koloseum super
... Most slabší jestli můžu

3.6.2018 17:27:56

Onas
S tým mostom je to ťažké - wlko mi dal najprv návrh na 3 podlažný rímsky akvadukt. Ten by vyzeral skvele, ale na karte je Trajanov most cez Dunaj. Nemal som dnes čas pozrieť ako vyzeral, možno sa bude dať ešte vylepšiť. Dúfam, že ma polkruhové oblúky, to by vyzeralo lepšie...

3.6.2018 18:17:46

most
Presne tak, nasiel som dostupne materialy a ten most nie je akoze vycackany :D je to len most, tak som isiel podla karty.

3.6.2018 19:39:21

miragent
jestli pada objednavka z etsy, tak ja klidne pockam na modely od wlciny

4.6.2018 10:20:17

miragent
mě je taky jedno odkud modely budou

4.6.2018 13:10:23

Divy
Uz chybaju len 3 divy dokoncit:

Cinsky mur - mam rozpracovany, bude asi najvacsi z divov,
Visute zahrady,
Velka kniznica v Alexandrii

Vsetky ostatne su vytlacene, odovzdam ich behom zajtrajska Pecovarhy a poprosim ho nech ich skontroluje a nech nafoti fotografie priamo na boarde aby ste mali predstavu ako to vyzera. Cenovo to vychadza na cely set (vsetky divy 18E + posta, posielanie bude Zasielkovnou na dobierku + 4E, mozem v jednej zasielke poslat kludne niekolko setov, ak si to potom viete rozdelit - trebars ak ste v rovnakom meste, usetri sa na postovnom)

5.6.2018 06:36:50

objednávka
Ok. Já bych počkal. Uvidíme na to, jak budou ve finále vypadat wlcinovy divy. Jsem na to moc zvědavý.
Není kam spěchat.

5.6.2018 11:06:30

Vybíráme z Bazaru

Nebe V Plamenech
Nebe V Plamenech
Akt. cena: 210 Kč
Končí za: 3 dny

Nejnovější otázky

další >>

Velké herní akce

Kalendář všech akcí >>

Offcanvas