Clash of Cultures

xxxxxxxxxo hodnoceno 38x (Seznam vlastníků)

Clash of Cultures - obrázek

Hru mám Hru chci
Hodnocení:
Počet hráčů: 2 - 4
Doporučený věk: od 12 let
Herní doba: 240 min
Herní svět: Středověk
Herní kategorie: ekonomická
Čeština: ke stažení
Vydavatelé: Z-Man Games
Autoři: Christian Marcussen
Rok vydání: 2012
Sdílej: Facebook

Diskuse ke hře

Dojmy

Aké máte dojmy z tejto hry? Sledujem ju a vyzerá dosť zaujímavo. Chcelo by to porovnať so Sidovou Civkou...Hmm..
10.9.2012 19:25:51

Santorrinni
No ta otazka je jeste dost predcasna, neni to ani v preorderech. Takze pokud to nekdo neukoristi v Essenu, tak to do pracek hned tak nedostanem;)

10.9.2012 19:29:29

Cena
Heh, tak jsem o tom chvíli uvažoval, že to v Essenu koupím, ale preorder za 80 USD je na mě moc:)

20.9.2012 12:07:41

Seils
Celé to na mě působí jako vysněný projekt nějakého nadšence, který chce mít všechno tip ťop podle sebe a bez kompromisů. To se pak silně odráží na ceně a zapláčou všichni - jak zákazník, tak výrobce.
P.S. Po tom, co už všichni zájemci o toto téma, mají Civilizaci s rozšířením, je 80 USD špatný marketingový tah.

20.9.2012 15:40:38 | Upraveno autorem (porovnej)

Havelock
Podobnost s FFG Civilizací mě taky zaskočila a díky množství plastových figurek se teda ceně nedivím.

21.9.2012 06:46:35

dostupnost
ahoj nevite kdy to ma byt na trhu ? :)

12.12.2012 09:33:38

dostupnost
ahoj nevite kdy to ma byt na trhu ? :)

12.12.2012 09:33:38

rbx

twix
to uz na trhu je, ty to chces? :-)

12.12.2012 10:32:41

jo:)
vsemi deseti.. sezenes? :)

12.12.2012 10:41:10

rbx
Taky se hlásím :)

12.12.2012 10:50:23

hej ale
ja byl driv :D

12.12.2012 10:51:46

Tak
snad se dostane na oba :)

12.12.2012 10:52:24

Srovnání s CIVkou
Bylo by fakt dobré, kdyby nějaký vlastník téhle hry to pak srovnal s CIVkou. Vizuelně se mi to líbí víc jak CIVka.

12.12.2012 11:27:44

ahoj
tak ako to vyzerá? Je to dobrá civilizačná hra? Je to lepšie ako sidova civilizácia? Ako sú riešené boje? Koľko trvá jedna hra? Ďakujem za odpovede

25.3.2013 16:13:50

stopernik
Ano je to rozhodně výborná civilizační hra. Jestli je lepší než sidova to si netroufnu říct, mě moc baví obě.
Boje jsou řešené velice jednoduše, prostě házíš kostkou za každou jednotku v boji, sečteš a vydělíš 5, tím dostaneš počet zásahů.
Jedna hra je tak řekl bych na 2 - 3 hodiny podle počtu a zkušenosti hráčů.
Svoje větší dojmy jsem se psal na deskozroutovi

25.3.2013 17:26:15

Prvý dojem
Nerád bývam kritický ku hrám, obzvlásť ku civilizačným, ktoré obľubujem, ale táto ma neoslovila. V prvom rade si myslím, že má veľa vecí spoločných so Sid Meiers cívkou. Navyše obe som hral veľmi málo (CoC iba raz), takže budem veľmi neobjektívny.
Mapové dieliky nie sú štvorce ale štvorhexy. Takisto sa otáčajú pri ich objavovaní, získavajú sa z nich suroviny a sú na nich barbari. Pre mňa je to totožné.
Sú tu osadníci, armády a majú obmedzený pohyb. Osadníka strácaš a získavaš mesto. Aby si pohol armádou rýchlejšie, musíš mať technológiu - to je v poriadku pre cívku, ale je to tiež totožné so Sid M. Lode ako figúrky navyše to nevyvážia.
Technologická pyramída. Voľakto mi hovoril, že to je úplne inak riešené, ale z môjho pohľadu, je to podobná pyramída ako v Sid M. cívke - postavenie jednej závisí od postavenia niektorej predošlej...
Najviac mi tu chýba akési zosobnenie, ztotožnenie s niektorou z civilizácií, v Sid M. cívke je to priamo karta národa, ale aj vo Vlaadovej cívke je to aspoň karta vodcu, ktorá ten ktorý národ štylizuje. Tu nič, musí nastúpiť vlastná fantázia.
Prehľadnosť je asi najslabším miestom tejto hry - otočili sme niekoľko mapových dielikov bez toho, aby sme si všimli, že v strede sú domorodci. Takisto, niektoré technológie sme postavili bez toho, aby sme si všimli, že tam je nejaký červený drobný text, ktorý ich získanie podmieňuje - to je cena za nepozornosť pri prvej hre.
Grafika by mohla byť najsilnejšou zbraňou tejto hry, keby väčšina figúrok armád nebola totálne deformovaná. Ten typ plastu bol asi najlacnejším možným riešením. Pravda, keď rastú mestá, je to pekné na pohľad.
Spokojnosť obyvateľov nie je unikátny prvok (Vlaadova cívka), ale ten mi prišiel v tejto hre ako najsympatickejší. Veľa udalostí malo priamy vplyv na tento ukazovateľ a teda sa ním musel každý hráč často zaoberať.
Ťažko sa mi hodnotí spoločenské zriadenie a využitie kultúrnych žetónov, naša hra skončila pomerne rýchle (na kolá, nie na čas) vojenským víťazstvom (v tom zmysle, že víťaz súboja mal už nahrané na celkové víťazstvo), takže som nejako nestihol využiť.
Celkové hodnotenie: Ak by neexistovala Sid Meiers cívka, tak by to bola bomba. Takto si utváram odstup, aj vzhľadom na nie najnižšiu predajnú cenu. Možno neskôr.

9.5.2013 12:17:19 | Upraveno autorem (porovnej)

pecovarhy
Spokojnosť obyvatelstva sa riešila aj v tej predošlej Sid Meiers cívke z roku 2002.

10.5.2013 13:30:38

Vybíráme z Bazaru

Massive Darkness 2: Hellscape vo fólii
Massive Darkness 2: Hellscape vo fólii
Akt. cena: 1799 Kč
Končí za: 18 hodin

Velké herní akce

Kalendář všech akcí >>

Offcanvas