Civilization - obrázek

Hru mám Hru chci
Hodnocení:
Počet hráčů: 2 - 7
Doporučený věk: od 12 let
Herní doba: 360 min
Herní svět: neuvedeno
Herní kategorie: desková hra, budovatelská, ekonomická
Čeština: není
Vydavatelé: Avalon Hill
Compendium Games
Descartes Editeur
Gibsons Games
Piatnik
Sirius Products
Welt der Spiele
Autoři: Francis Tresham
Rok vydání: 1980
Sdílej: Facebook

Diskuse ke hře

K sehnání?

Kdyby náhodou někdo věděl, jak to sehnat, budu vděčný za všechny tipy...
1.12.2009 09:26:47

Eyron
Bezne se to da sehnat v nemcine, v Essenu jich bylo celkem dost. Jde jen o par nazvu karet, nic velkyho, plus nazvy risi na hracim planu. Ale stejne me to irituje:)

1.12.2009 09:44:16

Achjo
To je teda peklo, buď němčina nebo vysolit cca 4000,- za anglickou verzi.... Každopádně díky!

1.12.2009 09:57:03

Eyron
mě spíš štve, že se ve většině případů jedná o tu Gibson edici, kde je ta mapa taková ošklivější :(

1.12.2009 10:02:31

SM
Je tahle hra srovnatelná se Sid Meyer's Civilization nebo je to úplně něco jiného?

6.12.2009 14:14:14

Eyron
rekl bych, ze je to neco jineho. Sid MEier se inspiroval dle stolni hry a udelal pcitacovou, tim padem jeste komplexnejsi a Sid MEiers Board Game kopiruje tu pocitacovou.

6.12.2009 16:11:32

postřehy
tu novou jsem tedy nehrál, ale co jsem o ní četl není moc lichotivé. V podstatě jenom vypadá dobře, jinak moc bez nějakých house rules nefunguje. Hrozně moc náhody. A pokrývá vlastně celou civlizaci, od začátku až po současnost. Tahle stará vlastně pokrývá jenom ten počátek, čili končí tuším před nástupem říma (?). Na druhou stranu je tam velmi málo náhody-v soubojích není vůbec, jen můžeš mít smůlu na přírodní katastrofy (ty se losují a nebo je můžeš dostat v rámci nákupů, celkem zákeřný mechanismus). Velký důraz je na obchod. Hrál jsem ji teda jenom jednou a byl to osmihodinový maraton. A ideální je asi v plném počtu-7.
Vím, že tu novou lidi hrají s upravenými pravidly, ale mě to vylaďování a pokusy-omyly moc nelákaly a tak jsem to nakonec vzdal.
Ta stará vypadá trochu abstratněji, není takové lákadlo na pohled, ale rozhodně bych jí věřil víc, co se týká strategického plánování a toho jak máš věci pod kontrolou.

6.12.2009 16:33:25

a mimochodem
mi leží doma na poličce (AH verze, první edice) čili seženeme-li celkem sedm lidí, můžem v brně zahrát, klidně někdy před vánocema...

6.12.2009 16:34:53

re
Díky, já si to myslel... Moc rád zahraju

6.12.2009 21:46:25

Civky
Hral jsem obe a tato je o hodne lepsi nez Meierova. Ta je takova nemastna neslana, tady ma clovek pocit epicnosti a vyvoje, ty katastrofy navic neustale meni situaci na plose a je tak treba diplomatit. A taky hodne obchodovat, coz je zabavna cast, vypada to jak arabske trziste:) Taky bych se pridal, ale do Vanoc teda urcite ne:D

7.12.2009 10:46:46

Vybíráme z Bazaru

Tindaya (CZ) + set miniatur
Tindaya (CZ) + set miniatur
Akt. cena: 790 Kč
Končí za: 2 dny

Velké herní akce

Kalendář všech akcí >>

Offcanvas