Citadela - obrázek

Hru mám Hru chci
Hodnocení:
Počet hráčů: 2 - 7
Doporučený věk: od 10 let
Herní doba: 60 min
Herní svět: Fantasy
Herní kategorie: karetní hra, budovatelská, intriky
Čeština: v balení hry
Vydavatelé: 999 Games
Albi
Edge Entertainment
Fantasy Flight Games
Galakta
Hans im Glück
MindOK
Nexus
Autoři: Bruno Faidutti
Rok vydání: 2000
Sdílej: Facebook

Diskuse ke hře

Reedice s novými kartami

Tak jsem se na ZH dočetl, že Mindok chystá reedici, která by měla obsahovat 15 nových akčních karet.

Tušíte někdo, co je to za karty?
20.6.2013 15:31:53 | Upraveno autorem (porovnej)

akční karty
Je to to nové vydání Hans im Glück z roku 2012. Akční karty se dávají do balíčku budov, mají bílou barvu a některé jsou budovami, jiné umožňují provést nějakou jednorázovou akci, třeba obranu před vrahem. Jinak je hra stejná jako dřív, včetně grafického zpracování, bude mít ale nově přeložená pravidla.

21.6.2013 08:25:49

15 akčných kariet
Zaujímalo by ma, či budú k dispozícii aj osobitne?

21.6.2013 10:31:31

karel
Dík za info - Citadela mě baví, ale nové karty asi důvodem ke koupi nebudou. Leda by se dali sehnat samostatně...

21.6.2013 10:32:47

nová edice vs rozšíření
Jak je to prosím s novou edicí a rozšířením? Je rozšíření kompatibilní s novou verzí?

14.8.2013 17:37:20

Jedno rozšíření Citadela měla?
To je další? Nebo nová hra?? Už ta dvojka se mi zdála rozplizlá a méně útočná! Jaký máte pocit VY??! EMan

14.8.2013 20:18:41

drakoplas, eman
Je to uplne stejne jako stary zaklad (grafika, revers atd.), jen navic ty akcni karty. Jestli nemas rozsireni moc ohrane, tak to kompatibilni bude...

14.8.2013 22:13:15

Kompatibilita
Kompatibilni to je, ale tech novych karet je tak malo, ze se to fakt nevyplati.

Navic jsem dospel k nazoru, ze pokud vlastnis rozsireni Temna zeme a hajes to dle oficialnich pravidel, kdy v baliku nemas vsechny fialove karty, ale jenom jistou cas onech karet. Tak muzes pouzit na zbyle fialove karty prelepky a pouzivat je jako nove akcni karty. Ja mam vsechny karty v obalech takze kdybych si teoreticky jenom vytiskl text vsech akcnich karet na papir a pred kazdou hrou je vlozil do nepouzivanych fialovych karet, tak mam vlastne komplet hru i s reedici.

16.8.2013 02:54:54 | Upraveno autorem (porovnej)

Nové karty
Tak jsem se nakonec rozhodl vyměnit původní verzi bez akčních karet za verzi a akčními kartami. Mno a mám za sebou první hru a musím říci, že je to perfektní. Mám tedy jenom jednu výtku a to k šapitó jakožto budově co vlastně není budova, ale počítá se tak. Kdyby zde byla možnost ji nějak zbourat, i v případně, že už má hráč 8 budov tak by to bylo nejspíše lepší. Jinak jsem z akčních karet naprosto nadšený. Citadely už máme nahráno docela hodně her a postupem času se vžily jisté strategie, které se už moc neměnily, trochu tomu polevilo rozšíření hry, ale opravdu jenom trochu. Vždy to byl ke konci naprosto jasný kalkul toho jak hru vyhrát, nové akční karty do hry vnášejí jistou nejistotu toho jak se hra může vyvinout. Perfektní je například karta která zajistí, že se králem stane hráč co kartu vlastní za předpokladu, že král nebyl vyvolán. Má jedinou nevýhodu, ve hře je jenom jednou a já si myslím, že tahle karta měla být v balíku alespoň 2x.

18.11.2013 14:24:53

omg
...a to nemůžou ty nový akční karty prodávat zvlášť pro ty, co vlastní původní edici? Kvůli nim si novou hru fakt pořizovat nebudu, a myslím, že je víc takových, kteří do toho nepůjdou, ale ty nový akční karty by si prostě dokoupili...

18.11.2013 14:29:26

ta"jemná"
Tak je to business, ale když vezmu v potaz, že za těch pár karet by chtěli stejně alespoň 80 korun tak jsem s koupí nové verze v mínusu asi jenom 70 kaček. Původní verzi citadely jsem prodal za 215, novou jsem si koupil za 365, vyzvednuto osobně bez poštovného. 70 korun to jsou 2 piva v dražší hospodě takže mi to zase tak moc nevadí. Na druhou stranu je to otrava měnit krabici za krabici a sežralo to nějaký čas.

18.11.2013 15:02:33

nové karty
Protože je to naše oblíbená hra, tak jsem se pídila, zda se dají dokoupit akční karty samostatně a bohužel to nejde. Podle vyjádření Mindoku to nedovolil německý vydavatel, takže bohužel fakt není jiná cesta, než si koupit novou edici, pokud ty karty hodně chybí. Snad tohle info někomu pomůže.

18.12.2013 14:42:43

reedice
Když dnes koupím Citadelu někde na eshopu, dostanu automaticky již reedici nebo se mám pídit po nějakém konkrétním čárovém kódu nebo něčem?

17.1.2014 15:38:04

kurčatovium
V Mindoku dostaneš tu novou, co dostaneš jinde, to je asi nejlepší se zeptat tam...

18.1.2014 07:39:43

kurcatovium
Kup si to na planete tam uz maji taky tu novou. Jinak da se to poznat tak, ze s temi novymi kartami je ta krabice bila (hodne svetle namodrala), puvodni byla tmave seda.

18.1.2014 10:20:46 | Upraveno autorem (porovnej)

pokud aktualizovali fotku
my máme taky novou a počítám, že málo kdo má ještě staré zásoby, protože již dlouho mindok nemá starou citadlu.
Asi je nejjednodušší napsat dotaz do tvého oblíbeného eshopu.

18.1.2014 14:43:33

díky
Díky všem za objasnění :-)

20.1.2014 14:44:26

Vybíráme z Bazaru

Warhammer Underworlds – Thorns of the Briar Queen
Warhammer Underworlds – Thorns of the Briar Queen
Akt. cena: 400 Kč
Končí za: 2 dny

Nejnovější otázky

další >>

Velké herní akce

Kalendář všech akcí >>

Offcanvas