Citadela - obrázek

Hru mám Hru chci
Hodnocení:
Počet hráčů: 2 - 7
Doporučený věk: od 10 let
Herní doba: 60 min
Herní svět: Fantasy
Herní kategorie: karetní hra, budovatelská, intriky
Čeština: v balení hry
Vydavatelé: 999 Games
Albi
Edge Entertainment
Fantasy Flight Games
Galakta
Hans im Glück
MindOK
Nexus
Autoři: Bruno Faidutti
Rok vydání: 2000
Sdílej: Facebook

Diskuse ke hře

Otázka pravidla - vyvolává král zabitou postavu?

V pravidlech je, že král zabitou postavu ani nevyvolává, že se prostě přeskočí. Jak se tedy mohu bránit Frištenským? Když ho ukážu hned po verdiktu mordýře (za účelem toho, aby mě král vyvolal), tak mi může čaroděj záměrně sebrat karty = blbost. Když nebudu reagovat a počkám na krále, až mě vyvolá, přičemž on mě ale nevyvolá protože mě přeskočí, tak je to taky blbost. Čili mám počkat na okamžik, kdy mě vyvolávající král jako přeskakuje a mam tasit Frištenskýho?
18.7.2014 23:49:01

...
My to hrajem tak, že král vždy vyvolává všechny, jen u zabitýho si to řekne spíše jen tak pro sebe... je to jednodušší, na nic se nezapomene

19.7.2014 02:22:34

ementhal
Neušlo vám, že čaroděj si mění karty s hráčem, a. ne s postavou? Takže tento dotaz není relevantní, Frištenský se hraje v okamžiku, kdy vrah určí svou oběť, jak se jasně píše v pravidlech. Relevantní by mohl být dotaz spíš na zloděje, ale i oběť, která se ubránila, je oběť a zloděj ji okrást nesmí.

19.7.2014 09:56:26

to karel
karel má pravdu, pořádně jsem znovu přečetl pravidla a opravdu se tasí okamžitě po určení postavy mordýřem. Čili sice se ví, kdo má tu "zabitou" postavu, ale vlastně to ničemu nevadí. Zloděj ho neohrozí, to je jasný, a čaroděj danému hráči může vzít karty, ale ten již frištenskýho v ruce nemá, takže vše OK. Díky moc.

19.7.2014 10:53:20

Zloděj
Do přesně máte na mysli tím zlodějem, že ho neohrozí? Možná jsem úplně správně nepochopila jeho roli. Díky

29.12.2014 18:43:18

třeba vzít v potaz,
že se tady řeší Frištenský, který upravuje původní pravidla od albi. Pokud tedy máš tu, je to mimo mísu ...

29.12.2014 19:07:41

pro aki
Chtělo se tím říct, že podle pravidel Zloděj nemůže okrást Mordýřovu oběť. Tedy nemůže okrást postavu, kterou Mordýř zabil nebo se pokusil zabít.

29.12.2014 20:37:57

Vybíráme z Bazaru

Prodám karty Waste Lands
Prodám karty Waste Lands
Akt. cena: 99 Kč
Končí za: 10 dnů

Nejnovější otázky

další >>

Velké herní akce

Kalendář všech akcí >>

Offcanvas