Citadela - obrázek

Hru mám Hru chci
Hodnocení:
Počet hráčů: 2 - 7
Doporučený věk: od 10 let
Herní doba: 60 min
Herní svět: Fantasy
Herní kategorie: karetní hra, budovatelská, intriky
Čeština: v balení hry
Vydavatelé: 999 Games
Albi
Edge Entertainment
Fantasy Flight Games
Galakta
Hans im Glück
MindOK
Nexus
Autoři: Bruno Faidutti
Rok vydání: 2000
Sdílej: Facebook

Diskuse ke hře

Otazka pravidla - knez

Ahoj, cvetl sem nekolikrat pravidla a nechapu moc kneze na BGG je take diskuze ale neni zde zcela jednoznacny vyznam kneze.

Pravidla "stavby ktere ma postavene knez nemuzou byt zniceny zoldnerem"

A) sou to pouze modre stavby kneze
b) sou to vsechny stavby co vlastnim a tim do konce kola vyrazuju jakoby zoldaka z akce?

nebo nvm :)
2.9.2010 22:39:28

habrik
b je správně. Pokud jsi knězem, jsi imunní vůči žoldnéřovi. Druhá možnost je pak postavit osm budov a ukončit tak hru. V tomto případě ti nemůže žoldnéř též zničit budovu. To je můj názor

2.9.2010 22:43:47

knez
nevyřazuješ žoldnéře z akce, on prostě zničí stavbu někomu jinému, ty jsi proti němu imunní ... všechny tvoje stavby jsou imunní

ps. pro Elenistara: kdo postaví osm budov, je také imunní vůči žoldnéřovi, ani nemusí být kněz

2.9.2010 23:11:33

re knez
Takze kdyz hrajem dva, ja vemu kneze a on zoldnere, tak se jeho niceni budov proste neprovede?

3.9.2010 05:43:34

Habrik
Kněz tvé budovy po dobu držení postavy chrání před zničením. Ve tvé situaci se boření neprovede.

3.9.2010 06:56:17

Habrik
mno a pokud by (při hře ve dvou) měl hráč za žoldnéře ještě vraha ? pak by kněze zavraždil, tím pádem knězova imunita neplatí a může se vesele bořit :))

3.9.2010 11:58:59

trohat
Jsi si jist tímhle výkladem? My hráli kněze vždycky tak, že i když ti ho zabiji tvoje budovy jsou chráněny přesto, že je postava vyřazená. Hráli jsme to stejně jako Krále kterého taky když zabiješ tak hráč který krále vlastnil se v dalším kole stane Králem. Hráli jsme to jako vlastnost kterou máš i když tě zabijí. Možná se pletu, může mi to tedy někdo vyjasnit?

16.1.2011 16:05:59

bmajtz
Když ti zabijou kněze, tak bys neměl hrát ani využívat jeho vlastnosti. Když jsi kupec a zabijou tě, taky nebereš jeden zlaťák, to samé s ostatními postavy. Jenom král je vyjímkou, protože vlastnost kterou má nevyužívá právě to hrané kolo

17.1.2011 13:23:02

fstibo
presne ako hovoríš. Ked zabijú kňaza tak nemáš imunitu.

17.1.2011 13:36:57

ok
Delam si poznamku a priste budu vedet.

17.1.2011 15:51:14

zavražděný kněz
Sice s tím přicházím o sto let později (je to všechno jen náhoda?), ale potvrdil to v jednom vlákně na BGG i sám Faidutti.

3.3.2013 18:32:42

kněz
kámoš teď přišel s myšlenkou, že v CZ pravidlech je, že budovy postavené knězem, nejde zbořit...takže např. v prvním kole jsem si vybral kněze, postavil hospodu a tu mi do konce hry nikdo nezboří, protože jsem ji postavil s knězem..kartu třeba otočím, aby to bylo poznat...

podle mě bullshit

29.1.2014 12:43:14

jj
bullshit... správnéjší by bylo nelze bořit v městě (citadele) osídleném knězem...

edit: krom toho, nevím kde na to přišel:
pravidla 1 edice (albi):
Stavby, které mé postavené kněz, nemůřou být zničeny žoldnéžem.

pravidla 2 edice (mindok):
Budovy kněze jsou chráněny proti žoldnéři. Žoldnéř si musí vybrat ke svému hanebnému dílu jinou oběť.

29.1.2014 12:52:32 | Upraveno autorem (porovnej)

pernicek
Kámoš kecá, nebo neumí číst...
Edit: Přesně tak. Jakmile mám jinou roli, nejsem knězem a nepožívám nadpřirozené ochrany. Prostě aktuální žoldnéř nebourá aktuálnímu knězi (živému). Je jedno, co si kdo kdy dřív postavil.

29.1.2014 12:56:52 | Upraveno autorem (porovnej)

dotaz #2
Ahoj, chtěl bych se zeptat taky na jednu věc ohledně kněze.
Hrajeme ve 2 hráčích, tedy každý má dvě postavy. Jak to funguje, když jeden hráč (A) má např. Kněze a Kupce a druhý (B) Stavitele a Žoldnéře. Může hráč B žoldnéřem zničit budovu hráče A, který byl sice kněz, ale v druhé části tahu byl Kupec?

14.2.2014 18:09:57

kněz
Samozřejmě že ne. Kněz je kněz. Že má ještě vedlejšák, to neva. Přece i žoldnéř boří (jak se sám ptáš), přestože má i další roli. Proč by žoldnéře jeho druhá role neomezovala, zatímco kněze ano?

14.2.2014 18:33:57

Vybíráme z Bazaru

Tokaido Duo (nová) CZ
Tokaido Duo (nová) CZ
Akt. cena: 399 Kč
Končí za: 1 den

Velké herní akce

Kalendář všech akcí >>

Offcanvas