nepřihlášený

přihlásit

registrovat

Circus Abracadabra

Počet hráčů: 2 - 5
Doporučený věk: od 8 let
Herní doba: 20 min
Herní svět: Současnost, Zvířátka
Herní kategorie: karetní hra
Čeština: v balení hry
Vydavatelé: oook!game
Abacus Spiele
Amigo Spiele
Grail Games
Autoři: Reiner Knizia
Rok vydání: 1998
Sdílej: Facebook

Popis hry

Upravit

Riskněte to a navštivte nejkouzelnější cirkus na světě! Iluzionisté, mentalisté, magici, králíci z klobouku, smrtelně nebezpečné úniky z pout, levitující i rozřezané krásné dámy, čínské kruhy i další kouzelnické triky, ze kterých se vám zatají dech. Ale pozor, když přespříliš riskujete, vaše triky mohou být odhaleny!

Cílem hry Circus Abracadabra je nasbírat co nejvíce cenných karet kouzelnických triků, a dosáhnout tak nejvyššího bodového skóre.

Příprava hry:

Všechny karty triků a akční karty zamíchejte a vytvořte tak dobírací balíček lícem/obrázkem dolů. Ten následně položte mezi mezi hráče. Začíná libovolně určený hráč, který vyloží první karty do společné řady. Hráči začínají bez karet, ty si mohou brát jen ve svém tahu z vyložené řady karet. 

Průběh hry:

V průběhu hry se karty triků vykládají uprostřed stolu do jedné řady, ze které čerpají své karty všichni hráči. Hráč si ve svém tahu z této řady karet jednu vybere a vezme si ji buď do ruky, nebo z ní rovnou vytvoří trojici pro získání bonusových bodů. Pokud se hráč rozhodne, může ještě před výběrem své karty doložit řadu z dobíracího balíčku dalšími kartami, a rozšířit tak svou nabídku karet triků. Pokud si však doloží kartu stejného typu triku/barvy, která již v řadě je, jeho tah končí a ztrácí právo vzít si kartu či vyložit trojici. Hráči se v tazích postupně střídají ve směru hodinových ručiček.


Konec hry:

Hra končí v okamžiku, kdy se jednomu hráči podaří vyhlásit Gala show, tedy má na ruce alespoň jednu z deseti karet typů kouzelnických triků, nebo pokud dojdou karty v dobíracím balíčku. Poté hráči sčítají body za vyložené karty na stole i nejvyší karty jednotlivých triků co mají na ruce.

Autor: syrovák oook!

Další názvy této společenské hry

  • Circus Flohcati
  • Het Vlooiencircus
  • Pchli Cyrk
  • Sakradi
  • Sauve qui Puce
  • Zirkus Flohcati