Circadians: Chaos Order

xxxxxxxxxo hodnoceno 13x (Seznam vlastníků)

Circadians: Chaos Order - obrázek

Hru mám Hru chci
Hodnocení:
Počet hráčů: 2 - 5
Doporučený věk: od 12 let
Herní doba: 240 min
Herní svět: Sci-fi
Herní kategorie: desková hra
Čeština: undefined
Vydavatelé: Garphill Games
Portal Games
Autoři: Sam Macdonald
Rok vydání: 2022
Sdílej: Facebook

Diskuse ke hře

Dojmy

Už jste někdo hrál? Podle recenze mě to hodně láká 

31.8.2022 18:22:20

Mám za sebou 2 hry. Jednu v pěti a jednu ve čtyřech. Ta první hra byla v pěti a učící, tak to byl trochu porod a taky dost dlouhé. Nicméně ta druhá ve čtyřech už byla hodně fajn. Hráli jsme cca 2,5 hodiny. 

Líbí se mi to hodně. Asymetrie funguje podle mě výborně, ale není to třeba tak moc asymetrické jako Root. Je tam hodně konfliktu, spousta frakcí získává body právě za různé boje. A ti ostatní se zase chtějí rozpínat…další boje.

Obě hry jsme dohráli ve čtvrtém kole. Jednu na vítěznou podmínku frakce a druhou na fatální chybu, kdy se jednomu hráči povedlo získat kontrolu nad zbývajícími relikviemi.

Negativem za mě je asi nepřehlednost na bojišti, zejména co se lídrů týče. U některých frakcí jsou si trochu podobní, a navíc po vylepšení mají jiný vzhled na kartě než na standees. Za mě ideálně by pomohla nějaká nápověda.

Důležitý je resource management, jelikož někdy hráči nacení akce dost vysoko, a pokud to člověk neuplatí, tak musí něco oželet. Což je super. Ale pokud to dobře odhadnete, můžou vám hráči nasypat dost energie na to, aby člověk utáhl zbytek kola.

Líbí se mi jak se frakce ovlivňují, líbí se mi unikátní podmínky vítězství, ale zároveň to díky i možnému vítězství přes jednu společnou podmínku, člověka nesvazuje natolik, že pokud se mu nedaří dělat to, pro co jeho frakce byla stvořena, může se pokusit o vítězství přes čistý area control.

31.8.2022 19:24:58

Tak už jsme to taky dostali na stůl a jsme nadšeni. Naprosto originální hra, neuvěřitelně zábavná. Pravidlově poměrně snadná,ale je tam spoustu maličkostí, které musí člověk při hře pobrat.

10.9.2022 08:50:10

My jsme zahrali 2x ve 4 a shoduju se se vším co tu je napsáno . Super asymetrická hra jen ty pravidla jsou porod. Něco je napsano na začátku , něco v středě a něco na kartě frakce . Ale celkové je to fakt super a presne ze za 2 - 3 hodiny odehrane. potřeba znát jednotlivé frakce a hlídat se. Jediné co je asi slabika je pohyb kdy ten poslední fakt má výhodu si to zmanagovat tak aby vyhrál co potřebuje 

10.9.2022 11:40:20

@paladin91 mně pravidla přišla v pohodě a to jsem zastánce spíše video návodů. 

K tomu pohybu, proto je to taky jako poslední akce, protože to je dost silné, ale když jdeš poslední, hráči kolem tebe můžou dát bojovníky a zapinují tě a navíc dostaneš za akci zaplaceno jako poslední, takže musíš mít energii předem připravenou na ostatní akce

10.9.2022 11:47:35

@Infidus no to poradi v jakem se hraje, posun zetonu te pistole, a nebo ti zoldaci od cervene rasy , to jsme museli číst všichni 3x nez jsme to nejak vyluštili. 

Dost tomu nepomaha ze do toho pletou i ty pravidla pro dva hrace v ramci jednoho textu. Kdyby je alespon nejak vizualne oddelili tak by to bylo lepši. Ale ano ve finale nejsou tezke ale napsat se to dalo rozhodne lépe.

12.9.2022 13:04:24

@paladin91 Já jsem to asi vnímal jinak, jelikož jsem předtím viděl videonávod, takže co jsem procházel ty pravidla, tak mi všechno dávalo smysl. Je možné, že kdybych to dělal opačně, tak také nevím. Ale já u všech her jedu nejdřív videonávod, dá mi to mnohem víc

12.9.2022 13:22:45

@Infidus ja to stejny , nejprv sem videl video kde to bylo docela fajn popsano. Proto me ty psany pravidla prijdou spatny

12.9.2022 15:10:58

Nahrál jsem nascanovane všechny karty,desky frakcí a návody na jednotlivé frakce

12.9.2022 22:20:04

Vybíráme z Bazaru

Kvedlalové z Kvedlinburku: Kořenářky (CZ)
Kvedlalové z Kvedlinburku: Kořenářky (CZ)
Akt. cena: 10 €
Končí za: 6 dnů

Velké herní akce

Kalendář všech akcí >>

Offcanvas