Chrononauts - obrázek

Hru mám Hru chci
Hodnocení:
Počet hráčů: 1 - 6
Doporučený věk: od 11 let
Herní doba: 45 min
Herní svět: Sci-fi
Herní kategorie: karetní hra
Čeština: není
Vydavatelé: Looney Labs
Autoři: Andrew Looney
Rok vydání: 2000
Sdílej: Facebook

Diskuse ke hře

Hrál to někdo? Jaké jsou vaše dojmy??

Dost o této hře přemýšlím. Mohl by mi někdo povědět jak se mu líbila? Je to opravdu o promýšlení časové linie, intriky, strategie na 3 tahy dopředu a tak a nebo je to něco prostého?? Nejvíc mě totiž mate věk od 11 let. Dík
28.10.2011 18:51:52

M

dojmy
Hráli jsme v 6 hráčích.
1. líbila :-)
2. aby to nebylo jen mechanické rovnání karet, doporučuju pročíst a vysvětlit souvislosti, neboť některé reálie jsou možná (?) 11-letým US hráčům samozřejmé, nám nikoli
3. strategie na 3 tahy dopředu je myslím utopie - jednak každý hráč plní jiné zadání, tzn. je pravděpodobné, že se s někým budu přetahovat o ten stejný rok; jednak karty dobírám postupně, tzn. strategicky nasyslit a cíleně zaútočit nelze

Nicméně: Kdo si užije light taktiku, místy s předvídatelnosti Fluxxu ;-) - neváhejte!

30.1.2012 19:40:43 | Upraveno autorem (porovnej)

hra
Ona se ta hra da jeste nekde sehnat??

3.5.2012 01:09:31

hra a dojmy
Kdysi (tak 8 let zpátky) se mi ta hra poměrně líbila. Tak jsem si ji pořídil. Koupit se dá. Mě ji na požádání sehnal Vláďa Smejkal a vyšlo mě to levněji, než objednávat na Amazonu.
Není to špatná hra, ale poněkud trpí klasickými prvky AmeriTrashe. To znamená, že na jednu stranu si člověk buduje "ruku", tedy zvyšuje počet karet na ruce, (teoreticky) plánuje dopředu, sbírá potřebné karty... Jenže díky kartám typu "seber všem karty, zamíchej a rozdej dokola, počínaje sebou", "všichni hráči si předají karty v ruce hráči vlevo", nebo "zaměň hráčovu identitu a tím i cíl jeho snažení", takové počínání postrádá smysl.
Možná by nebylo od věci zkusit tyto "ameritrash" karty vyhodit a zkusit to zahrát bez nich.
Hra lze hrát i jako solitér. Odkaz na dějiny je celkem celosvětový, byť orientovaný hlavně na světové události s výrazným vlivem na americké dějiny.

8.10.2012 23:15:37

Vybíráme z Bazaru

Mazescape: Ariadna
Mazescape: Ariadna
Akt. cena: 1 Kč
Končí za: 4 dny

Velké herní akce

Kalendář všech akcí >>

Offcanvas