nepřihlášený

přihlásit

registrovat

Charmed and Dangerous: The Sisters Grimm – Base Set

Počet hráčů: 1 - 4
Doporučený věk: od 12 let
Herní doba: 40 min
Herní svět: Fantasy
Herní kategorie: karetní hra, kooperativní
Čeština: není
Vydavatelé: Th3rd World Studios
Autoři: Michael Haneline
Robert Gallerani
Rok vydání: 2019
Sdílej: Facebook

Popis hry

Upravit

„Sněhurko, hoď sem ten luk, já na ní vystřelím!“ „Mařenko, jdi po ní mečem, já na ní sešlu uspávací kouzlo!“ „Zboříme její černý hrad a mocná Zloba bude v minulostí.“

Ve hře Charmed and Dangerous se hráči stávají princeznami, které musejí porazit jednu ze zlých královen. Jejich cílem je zesílit natolik, aby byly schopné v závěrečném souboji porazit vybranou sokyni. Pokud se jim to podaří, zvítězí v celé hře.


Příprava hry:

Na začátku hry si každý hráč vybere jednu z princezen, za kterou bude hrát. Vezme si její kartu a položí jí před sebe. Pak si vezme 5 karet z „balíčku nebezpečí“. Hráči zvolí hlavní zlou královnu, proti které budou hrát, a doupě, ze kterého jejich sokyně útočí (v základní hře mají na výběr černý hrad nebo temný hvozd). Doupě tvoří balíček karet, ve kterém se nachází karty nepřátel, předmětů, karty posilující doupě a karty úskoků, které zlé královny používají, aby se zbavily princezen. Devět karet z balíčku doupěte se položí doprostřed stolu lícem dolů – tvoří základní hrací plochu.


Průběh hry:

Hráči se střídají ve svých tazích a mezi jejich tahy vždy proběhne tah temné královny.

Tah hráče: Na začátku tahu si každý hráč dobere dvě karty z balíčku nebezpečí. Zde jsou karty, které hráčům pomáhají a zároveň slouží jako jakési počítadlo životů. Pokud hráči na ruce dojdou a hráč by měl odhodit kartu z ruky, princezna padne v boji. Ve svém tahu hráč udělá jednu ze tří možných akcí:

 1. Průzkum: Hráč otočí jednu z karet v základní mřížce.

  • Pokud se jedná o nestvůru, musí s ní bojovat nebo z boje utéct. Při boji musí princezna dosáhnout stejných nebo větších hodnot svých základních vlastností (dravost, harmonie, majestát a půvab), než kolik je uvedeno na pravě otočené nestvůře. Aby toho dosáhla, může hráč zahrát jakékoliv množství nebezpečných karet z ruky. Případně si může vyžádat asistenci jiného hráče (ten v tomto boji může hrát své karty nebezpečí). Poraženou nestvůru si bere hráč k sobě a jejím položením na kartu své princezny vylepší jednu z jejich základních vlastností.
  • Pokud je odkrytá karta předmětem, může si jej hráč ihned vzít a vybavit jim svou princeznu.
  • Karta opevnění doupěte spustí negativní efekt, který je uvedený na této kartě.
  • Karta úskok spouští negativní efekt uvedený na kartě vybrané zlé královny.
 2. Útok: Hráč si může vzít jakýkoliv předmět na desce, který je otočený lícem vzhůru, nebo zaútočit na již odhalenou nestvůru.

 3. Odpočinek: Zahráním této akce se hráč zbavuje karet prokletí.

Tah zlé královny: V průběhu tohoto tahu hráči musí doplnit jednu kartu do základní hrací mřížky. Poté se vyhodnocuje, zda byl spuštěn efekt na kartě zlé královny případně efekt jejího doupěte. Následuje tah dalšího hráče.


Konec hry:

Konec hry nastává, pokud hráči zesílili natolik, že mohou zaútočit na zlou královnu a porazit ji. V tomto souboji se počítají pouze jejich hlavní vlastnosti a nesmí se hrát karty nebezpečí. Vlastnosti všech princezen se v tomto závěrečném souboji sčítají. Závěrečný souboj lze hrát buď v jednodušší variantě, kdy pouze stačí porazit zlou královnu, nebo ve složitější, kdy je nejdříve nutné odhalit její hlavní slabinu, a až poté je ji možné porazit.

Hráči prohrají, pokud některá z princezen padne nebo není možnost si dobrat karty z balíčku nebezpečí (princezny se beznadějně ztratily v divočině). Prohrají také, pokud ve hře odhalili 5 karet opevnění doupěte a úskoků - doupě se stalo neproniknutelným a princezny už nemají šanci zlou královnu porazit.

Autor: martinsun

Rozšíření hry (1)

Charmed and Dangerous: Fairest in the Land (2020)

Popis ještě nebyl vložen.

rozšíření 1 - 4 hráči od let

Celkové hodnocení:oooooooooo(hodnoceno 0x)