Chaos in the Old World

xxxxxxxxxo hodnoceno 105x (Seznam vlastníků)

Chaos in the Old World - obrázek

Hru mám Hru chci
Hodnocení:
Počet hráčů: 3 - 4
Doporučený věk: od 13 let
Herní doba: 90 min
Herní svět: Fantasy
Herní kategorie: desková hra, strategická, intriky
Čeština: není
Vydavatelé: Fantasy Flight Games
Galakta
Heidelberger Spieleverlag
Autoři: Eric M. Lang
Rok vydání: 2009
Sdílej: Facebook

Diskuse ke hře

Rozšíření

Oznámení nové expanze!
http://www.fantasyflightgames.com/edge_news.asp?eidn=2081
23.3.2011 00:02:26

překvapení
hm tak s tímhle mě docela překvapili, parchanti asi vědí že jsem si zrovna koupil základ :) Vypadá to fakt pěkně.

23.3.2011 00:12:12

Skaveni
Navíc přidává páteho hráče. :)

23.3.2011 00:12:54

...
tak tohle jsem teda nečekal a pláču, protože to rozšíření si určitě koupím i kdyby na chleba nebylo, ale nemám to s kým hrát :(

23.3.2011 00:22:14

Rozšíření
Oh, shit! Další zářez do peněženky. :)

23.3.2011 07:09:45

kua
a ja musim cekat az prijdu domu, abych na to mohl mrknout :(

23.3.2011 07:11:55

jupí
a budeme hrát bez kostkového khorna :-)

23.3.2011 07:50:06

Paráda
Už když si kamarád koupil základ byl jsem zvědav zda přijde rozšíření. :D A hle, dočkal jsem se a vypadá fakt pěkně.. a 150 karet z ní parádně.. :D 5tý hráč je taky paráda ale u nás se asi nevyužije. Tuhle hru s namí moc lidí nehrálo ale třeba bude konečně možnost..:)

23.3.2011 07:59:37

:(
ale kluci... už to je jak s galactikou... jeste jsem nekoupip ani základ a už to má expanzi :( to je svět...

23.3.2011 08:13:47

To Elenistar
Kamaráde, musíš být rychlejší... :) Základ tu je už dlouho a BG taky... :) Ale kdybych měl mít vše tak se z toho asi zblázním..:D Jenže tyhle malé rozšíření mě vždy dráždí nejvíc.. jsou docela levné ( docela!! :D ) a narvané... To se pak těžko odolává..

23.3.2011 08:24:35

Rozšíření
Já jsem to říkal tam, kde ostatní byli skeptičtí. Pátý hráč jako Horned Rat byl úplně jasný už od začátku společně s novými Upgrady, Chaos i Old World kartami. A jsem jenom rád, že se má slova naplnila :-)
EDIT: Jak čtu popis komponent k této hře, tak jsou ke hře dodávány i nové referenční karty pro všechny bohy, takže to vypadá, že konečně budeme mít správně opravené erratované komponenty. Třikrát hurá!

23.3.2011 10:41:02 | Upraveno autorem (porovnej)

Shrnutí
Konečně jsem přečetl veškeré zatím dostupné informace o tomto rozšíření, tak vám tu alespoň sepíšu nějaké shrnutí pro neangličtináře. Rozšíření tedy do základní hry přináší:
1) The Horned Rat - páté božstvo pro pátého hráče. To tahle hra potřebovala jako sůl a bude díky tomu nacházet častěji cestu na náš koberec.
Nové božstvo má navíc dost netradiční vlastnosti - neprodukuje na mapu korupční žetony, ale při skórování již zrujnovaných regionů se jeho figurky počítají jako korupce (každá figurka podle toho, jakou má vyvolávací cenu). Je to takový příživník, který si počká, až ostatní region zrujnují a on tam pak přijde se svou hordou krys a shrábne odměnu. Jsem zvědavý, jak se za něho bude hrát. Díky tomu se mi ale zdá, že nebude dost dobrou alternativou pro hry v méně než pěti hráčích.
Threat advancement tokeny dostává za dominaci regionů s výskytem žetonu Skavenů. Těch v základní hře bylo celkem málo, ale nové božstvo bude mít Chaos karty, kterými bude Skaveny rozmnožovat a přivolávat. Tady je zajímavé to, že tokeny dostává za dominaci regionu, takže společně s nimi bude nabírat i vítězáky. Navíc má Horned Rat asi 15 figurek přívrženců (součástí rozšíření je 15 figurek, tak předpokládám, že budou všechny jeho), takže ho po mapě určitě bude dost vidět.
2) Morrslieb set - součástí rozšíření budou alternativní balíčky Chaos a Upgrade karet pro všechny mocnosti. Hráči si budou moci před začátkem hry zvolit, jestli budou hrát všichni s Morrslieb setem nebo všichni se základními balíčky. Nový set bude přinášet nové způsoby, jak hrát základní božstva (např. Khorne má mít v Morrslieb setu karty zaměřené více na získávání bodů, než na Threat dial), a nové interakce mezi jednotlivými božstvy.
3) Realm of Chaos - rozšíření taky přináší nové Old World karty, které mají být nebezpečnější než kdy předtím. Normálně se tyto nové Old World karty přimíchají mezi ostatní a můžou být do hry vylosovány, ale hra také umožňuje variantu pro ostřílené světokazy, že můžou hrát jen s těmito novými kartami. Hra prý bude s touto variantou dost náročná.
4) Power Reference Cards - rozšíření bude obsahovat 5 referenčních karet božstev, takže se můžeme těšit na opravené referenční karty základních mocností (Slaanesh). Na Horned Ratově referenční kartě jinak není nic zvláštního, co by bylo nějak změněné, kromě pár lehkých poznámek u popisu průběhu kola. Domnívám se tedy, že nebudou žádné významné změny ani u starých božstev.

23.3.2011 14:20:13

Kadaver
zní to skvěle. Vidím to na jasnou koupi a oběhnu s tím nové kolečko po (dvou) herních skupinách, kde jsem je Chaosem neoslovil :). Třeba se chytnou a když ne, tak mám aspoň záminku, že tam je něco nového a určitě to bude super a ve výsledku z toho bude další odehraná hra :)

23.3.2011 14:29:52

jee
to zni skvele, chystam Chaos konecne predstavit sve Duna skupine, jelikoz v posledni dobe moralka upada. Chaos je takova mala Duna a pokud by byl i pro 5, tak parada.

23.3.2011 14:52:33

Vybíráme z Bazaru

Duna: Impérium – Luxusní sada vylepšení
Duna: Impérium – Luxusní sada vylepšení
Akt. cena: 2200 Kč
Končí za: 6 dnů

Velké herní akce

Kalendář všech akcí >>

Offcanvas