nepřihlášený

přihlásit

registrovat

Odesílání emailů obnoveno

Rozbité bylo od 12:48 (dost přesně) do cca 15:50. Od té doby emaily odchází normálně a současně jsme během dalších cca 10 minut doposlali i emaily, co se zasekli v tom problematickém období..

Moc se omlouváme za způsobené nepříjemnosti.

Chang Cheng

Počet hráčů: 2 - 4
Doporučený věk: od 10 let
Herní doba: 60 min
Herní svět: Starověk
Herní kategorie: neuvedeno
Čeština: není
Vydavatelé: Huch & Friends
Hutter Trade GmbH + Co KG
Z-Man Games
Autoři: Walter Obert
Rok vydání: 2007
Sdílej: Facebook

Popis hry

Upravit

Před více než dvěma a půl tisíci léty se Čchin Š'-chuang-ti, zakladatel dynastie Čchin, rozhodl postavit opevnění napříč svou ohromnou říší, které po dlouhá staletí chránilo Čínu před nájezdy barbarů. Přes 6000 kilometrů dlouhou masivní zeď nazvali Číňané Čchang-čcheng, neboli doslova „Zeď dlouhou deset tisíc mil.“ Statisíce vězňů a otroků stavělo tuto působivou řadu obranných zdí po dlouhá staletí a neustále ji rozšiřovali a opevňovali. K její údržbě bylo zapotřebí přes milión čínských vojáků. Její význam klesl až s příchodem Mongolů, kteří ji prolomili, pronikli na čínské území a podrobili si tak celou čínskou říši.

Hráči se nestávají vojáky, kteří by zeď bránili, ale jejími staviteli, kteří se budou snažit ochránit co nejvíce čínských provincií před nájezdy barbarů a získat tak co nejvíce slávy u císaře. Musí přitom brát v úvahu hodnotu provincií, které chrání, ale také stupeň ohrožení, kterému je vystavena ze severu.

Během hry má každý hráč k dispozici 14 jednodílných bloků zdi, 1 dvojitý blok zdi, jednu věž a 6 akčních karet, které mu přináší určité výhody, nebo s nimi naopak škodí ostatním hráčům.

Ve svém tahu hráč volí jednu z pěti možností:

  • postavit 2 dílky zdi
  • vyložit 2 akční karty
  • postavit 1 dílek zdi a 1 akční kartu
  • umístit věž
  • umístit dvoudílnou zeď.

Hráči se postupně střídají ve svých tazích do chvíle, kdy je obrana nějaké provincie dokončená (po celé její délce je postavena zeď). Poté se vyhodnotí, kdo má převahu v provinci, využijí se akční karty, které v ní byly umístěny a hráč s převahou získá za tuto provincii vítězné body. Hra pak pokračuje dál.

Hra končí v okamžiku, kdy je celá zeď postavená (tj. když nezbývá žádné volné pole pro postavení další části zdi). V této fázi dojde k závěrečnému útoku Mongolů, který může části zdí pobořit a změnit tak celkové bodové ohodnocení hráčů za jednotlivé provincie a tím i jejich pořadí. Vítězem se stává hráč s nejvíce body.

 

Autor: KungPao