nepřihlášený

přihlásit

registrovat

Cestování s Jiřím Kolbabou

Počet hráčů: 2 - 6
Doporučený věk: od 8 let
Herní doba: 45 min
Herní svět: Současnost
Herní kategorie: desková hra, vzdělávací
Čeština: v balení hry
Vydavatelé: Bonaparte
Autoři: neuvedeno
Rok vydání: 2013
Sdílej: Facebook

Popis hry

Upravit

„Navštívit alespoň pět kontinentů to je přece hračka! Tedy pokud vám fouká dobrý vítr do střelky kompasu a máte alespoň trochu štěstí na otázky. Přeci jen správná odpověď vám za odměnu přinese krásnou fotografii na památku.“

Ve hře Cestování s Jiřím Kolbabou hráči jako správní cestovatelé cestují po herní plánu doslova podle toho kam je střelka kompasu zanese. Naši cestovatelé se snaží jako první správně zodpovědět 5 cestovatelských otázek z 5 různých kontinentů.


Průběh hry:

Na začátku hry se rozmístí figurky cestovatelů a vyloží se tolik karet s otázkami, kolik je cestovatelů. Pak začíná boj vědomostí, náhody a trocha toho štěstí, jak už to při cestování bývá. Hráči popořadě roztáčí kolečko kompasu a doufají, že jim udá ten správný směr, kterým by se chtěli vydat. Kolečko kompasu obsahuje 8 světových stran, které jsou barevně odlišeny. Políčko, na kterém se zastaví střelka, udává, kam se hráč smí vydat. Hráč ji však může ještě nejprve posunout o dvě políčka napravo či nalevo, aby nebylo tak těžké chytit ten správný vítr do plachet.

Pokud se zadaří a hráč se ocitne v regionu, kde je aktivní otázka, může se pokusit o její získání. Protihráč mu přečte otázku a tři možnosti a následně vyhodnotí, jestli kartu s fotografií získal nebo ne. Správná odpověd je vždy označena a každá karta obsahuje dvě otázky. Pokud se vám tedy první otázky již ohrají, můžete hrát na druhou otázky z fotografie. Hra obsahuje celkem 132 karet, tedy 264 otázek z různých kontinentů. 

Poté, co je karta správně zodpovězena, slouží jako trofej pro hráče, který se dále snaží získat karty z ostatních regionů. Může se ovšem stát, že otázka není správně zodpovězena. Pak karta putuje naspod balíčku a do hry se dostává další karta v náhodném regionu. V jednom regionu může být i více karet a hráči se mohou snažit o získání karty z tohoto regionu tak dlouho, dokud se jim to nepodaří. Případně pokud již mají karty všech aktuálních regionů, mohou v regionu kartu vzít a vyměnit za kartu regionu, který jím schází k dosažení 5 odlišných regionů.


Konec hry:

Hra končí vítězstvím jednoho z hráčů v momentě, kdy získá pátou kartu z pěti různých regionů.

Autor: Boart