Caylus - obrázek

Hru mám Hru chci
Hodnocení:
Počet hráčů: 2 - 5
Doporučený věk: od 12 let
Herní doba: 120 min
Herní svět: Středověk
Herní kategorie: desková hra, strategická, budovatelská
Čeština: ke stažení
Vydavatelé: Edge Entertainment
Quined White Goblin Games (QWG)
Rio Grande Games
Ystari Games
Autoři: William Attia
Rok vydání: 2005
Sdílej: Facebook

Diskuse ke hře

rozdíl mezi Caylus a Caylus 2nd edition ???

Tušíte někdo, kde je rozdíl? Nebo je to prostě úplně to samé a jen tím chtěli odlišit, že je to nový dotisk?

Petr V.
20.8.2009 15:13:04

Joe

Ak myslíš
Ak myslíš special edition (iná grafika), tak je to fakt len o grafike. Ktorá je IMO omnoho krajšia ako originál ;)

20.8.2009 15:29:13

Acer1968
2. edice obsahuje bonusovou kartu Jewelery

20.8.2009 16:16:11

to Joe
Nemyslím deluxe edition, ta mi nesmí přes práh, mně se osobně teda nelíbí ta grafika vůbec. Je to hranatý a ta cesta skoro do kruhu od hradu ke hradu nějak pozbývá pro mně logiku. Kdepak, Caylus v klasickém provedení má svoje kouzlo a jednoduchost. Ne nadarmo byla ta deska zvolená jako jedna z nejintuitivnějších herních plánů vůbec. i když tu hru neznáš, tak se na ten plán podíváš a tak nějak podvědomě tušíš, že tady se děje to a tam zas tohle, že nějak asi budeš muset přejít most atd. A i když neznáš pravidla, tak za pár minutek je ti ten plán důvěrně známý. To se u deluxu nemůže říct vůbec. Jestli jsou deluxe a gold verze myšleny jako sběratelská záležitost, tak jsem rád, že mám zlaté osadníky a nemám deluxe Caylus. Ale chci ten normální, klasický.

to Ringo - díky moc za info, takže si koupím 2nd edition...

to all - vlastnit Caylus je prostě povinnost pro autora her. Zaprvé je to inspirující jak po grafické, tak po herní stránce, za druhé je to hra, která má spoustu herního dřevěného materiálu, který se může při vývoji vlastní hry hodit. Asi začnu dávat dohromady databázy dřevěných herních komponent, co mám z her ve své sbírce. Bude to celkem slušný seznam.

20.8.2009 17:27:32

Acer1968
ja nemam Caylus s kym hrat ,takze kdybys chtel, mam 2nd edici k dispozici v supr stavu - viz posta;-)

20.8.2009 18:21:36

Vybíráme z Bazaru

Kutná Hora
Kutná Hora
Akt. cena: 820 Kč
Končí za: 1 den

Nejnovější otázky

další >>

Velké herní akce

Kalendář všech akcí >>

Offcanvas