Caverna: Sedláci z jeskyní

xxxxxxxxxo hodnoceno 311x (Seznam vlastníků)

Caverna: Sedláci z jeskyní - obrázek

Hru mám Hru chci
Hodnocení:
Počet hráčů: 1 - 7
Doporučený věk: od 12 let
Herní doba: 120 min
Herní svět: neuvedeno
Herní kategorie: neuvedeno
Čeština: ke stažení
Vydavatelé:
MindOK - logo
Autoři: Uwe Rosenberg
Rok vydání: 2013
Sdílej: Facebook

Diskuse ke hře

scóre

Tak se prosím chlubte kolik máte kdo bodů v sólo hře. Můj rekord je zatím 101 bodů. Můžete psát strategie a kombinace místností.
16.12.2014 12:30:21

Můj rekord
je 118 bodů (se základními budovami).

28.2.2015 16:05:45

Score
Které jsou základní budovy? :)

28.2.2015 19:32:56

Oprava
Samozřejmě jsem myslel místnosti, budovy jsou v Le Havru:) Vlastně ani nevím, jestli jsou i ve hře jednoho hráče možné obě varianty hry: základní i plná. Já hraju zatím jen základní.

28.2.2015 19:59:18

score
118 bodů je pěkný skóre, já mám aktuálně 110 bodů a nahoru už se těžko dostávám

16.3.2015 08:03:29

nový rekord
120

20.3.2015 18:58:15

1. hra - solo test
on mě se včera povedlo 120 při první hře, myslím, že jsem vše hrál správně, naopak chyboval v mnoha věcech takticky. 4 lidi, hodně zvířat. Ale krávu jsem neměl ani jednu, psa jednoho. Na konci také hodně bodů z místnosti zelenina+obilí. Všechny plochy zakryté. Málo jsem využíval doly. Vše se základními místnostmi.
K tomu jeden bojovník, který se došplhal na 14 ku.
Podle mě se dá s troškou myšlení a zkušenostmi a všemi dosáhnout i 150.
PS: 9. kolo se zcela přeskakuje včetně sklizně?

18.2.2016 12:37:59 | Upraveno autorem (porovnej)

Pawlisman
A nezapomněl jsi odhazovat suroviny, když jich bylo 6 a více? Já jsem nahrál 120 asi ve dvacáté hře a většinou jsem se nedostal přes 100. Vůbec jsem neměl pocit, že by šlo nahrát přes 120, rozhodně ne 150. Možná jsi hráč z úplně "jiné ligy" než já:-)

18.2.2016 14:26:59

Pawlisman
No nevím, 150 se mi zdá nereálných, díky odhazování surovin a vynechání 9.kola. Jinak já hrál solo jen několikrát, rekord 108 bodů, předtím jsem nahrál víc, ale to jsem neodhazoval suroviny, po dodržení všech pravidel, většinou 90 - 105 bodů

18.2.2016 19:29:53

skore
No zkusím ještě jednou, 6+ suroviny jsem odhazoval, ale vždy jsem spíše skasíroval zavčas (5 či 6 ks). Nevím jaký jsem hráč, ale jednou jsme náhodou s Třebotovem vyhráli Europemasters, nevím jací jsou zde ostatní hráči.

26.2.2016 12:04:12

skóre
V lednu jsem zkoušel dvě sólo hry pro seznámení s hrou. Cavernu jsem předtím nikdy nehrál. Myslím, že jsem hrál podle pravidel (odhazoval jsem více než 6 surovin). Pokud si hru zkouším sám, tak se snažím vše dohledat v pravidlech už při hře, pokud si nejsem jistý (taky mi ta první hra trvala několik hodin).
Trochu mě překvapilo, když jsem už v první hře s přehledem překonal 100 bodů (a v pravidlech se píše, že stovka je takový limit pro úspěšnou hru).

Moje výsledky byly 118 a poté 127 bodů. Obě hry byly jen se základními budovami (samozřejmě pro sólo hráče).
V obou hrách jsem měl 5 trpaslíků, 12 bodů za pastviny, 9 bodů za oranžové (obytné místnosti) a 17-18 bodů za doly (ve druhé hře o bod víz za jeden rubínový důl místo rudného), všechno zastavěno. Dále pak 3 psi, 20 ovcí, 5 oslů, 8 prasat a 1 krávu.
Rozdíly byly v tomto: 1. hra: 5 obilí, 6 zelenina, 0 rubínů, 6 mincí. 2. hra: 2 obilí, 4 zeleniny, 10 rubínů a 0 mincí. A pak žluté místnosti, kde vznikl hlavní rozdíl. V obou hrách jsem hrál tu místnost, co dává navíc body za ovce. V první hře pak místnost, co dává body za obilí+zeleninu. Ve druhé hře jsem měl hodně rubínů, takže jsem postavil místnost, co dává body navíc za rubíny. Celkem za žluté místnosti bylo 23 bodů v 1. hře a 31 bodů ve druhé.

Podruhé už mi hra přišla, že se dost opakuje v tom, co postavit a udělat, což se i projevilo ve výsledku, kde jsem spoustu věcí měl stejně (u ovcí a prasat jsem prostě narazil na limit pastvin, u oslů na počet dolů). Je otázka, zda to lze zahrát nějak jinak a lépe (možná s těmi pokročilými místnostmi), ale zkoušet se mi to moc nechce, mám zajímavější hry na sólo hraní.

EDIT: Tak po téměř devíti měsících jsem zjistil, že jsem to hrál špatně, že se mi zvířata příliš rozmnožovala. Takže správně bych tolik bodů asi určitě nenahrál.

27.2.2016 20:50:39 | Upraveno autorem (porovnej)

Změna názoru :-)
Na základě předchozí diskuze jsem zkusil zahrát po dlouhé době solo Cavernu, celkově asi 6.-7. solo pokus a přestože jsem nehrál stoprocentně a udělal chyby, které jsem si uvědomil až po dohrání, tak jsem nahrál 130 bodů. Pravidla jsem dodržel všechna, takže upravuji názor - při hodně dobrém zahrání je možná reálné se přiblížit i diskutované hranici 150 bodů :-D

13.3.2016 17:34:27

můžete mi poradit jak na to?
hrajeme s manželem už několikrát a nikdy jsem nevyhrála, skore mám kolem 69-75 a nějak mi to nejde. Nemám asi na to předpoklady ale ráda bych vyhrála alespon jednou, mám pocit že se to za těch 12kol ani snad nedá stačit. Zabírat nová políčka místností nebo luk a polí, živit trpaslíky, sbírat suroviny a pak tedy postavit něco.. jaký postup se nejvíce osvědčil, co byste mi poradili jak začít nebo na co se zaměřit abych měla šanci manžela jednou porazit? :-) díky

19.2.2017 21:36:15

Score
Score zatim nemam. Dostal jsem tuhle hru k narozeninam. Prave jsem docetl navod a mam v hlave totalni gulas :-D. Jestli se tohle naucim tak to bude zazrak a pak napisu i to score. ;-)

14.4.2017 22:32:27

score
Tak mam za sebou dve hry zakladni verze. Na konci prvni jsem zjistil ze ji hraju spatne tak jsem ji ani nepocital. A u druhe jsem nahral 51 bodu. :-D No mam se co ucit.

23.4.2017 15:14:14

vánoční nadílka
Tak konečně jsem se dostal k učení pravidel.
První testovací solo hra za 98 bodů.
Nikdy jsem nehrál Agricolu,takže trošičku chaos ,ale jinak vše ok .
Už se těším na rodinné hraní ve čtyřech .

15.1.2018 18:37:20

Vybíráme z Bazaru

Tawantinsuyu: Ríša Inkov CZ/EN
Tawantinsuyu: Ríša Inkov CZ/EN
Akt. cena: 10 €
Končí za: 2 dny

Nejnovější otázky

další >>

Velké herní akce

Kalendář všech akcí >>

Offcanvas