nepřihlášený

přihlásit

registrovat

Caverna: Cave vs Cave - Era II: The Iron Age

Rozšíření pro hru: Caverna: Cave vs. Cave
Počet hráčů: 1 - 2
Doporučený věk: od 12 let
Herní doba: 60 min
Herní svět: Dávnověk
Herní kategorie: ekonomická
Čeština: undefined
Vydavatelé: Lookout Games
Autoři: Uwe Rosenberg
Rok vydání: 2018
Sdílej: Facebook

Popis hry

Upravit

První měření sil je dokončeno, první jeskyně vykutána a vybavena, ale to ještě není konec! Podařilo se ti objevit vchod do druhé jeskyně hned vedle tvé první! Teď už ti nic nezabrání, aby se tvůj klan stal tím úspěšnějším! Ale co to? Zvědové ti hlásí, že i tvoji konkurenti objevili další jeskyni a stejně jako ta tvoje je bohatá na rudu! Je třeba se pustit do výroby zbraní a ukázat, že to tvůj klan je tím lepším!

Era II: The Iron Age je rozšířením hry  hry Caverna: Cave vs. Cave z dílny Uwe Rosenberga, je do hry přidává další 4 kola po odehrání kol původních, takže hra pak v součtu trvá 12 kol. Rozšíření se přidává do hry tedy až na konci klasické hry a ne v jejím průběhu, jak je to běžné u jiných rozšíření.

Rozšíření do hry přidává:

  • Další komodity, kterými jsou ruda, ocel, zbraně a osli. Původní komodity zůstávají zachovány. Před každým odehraným kolem hráči dostanou tolik rudy, kolik mají oslů. Nové akce umožňují kromě standardní akce zahrát ještě akci doplňující.

  • Novou jeskyni, pro každého hráče, kterou tento (stejně jako v první hře) kutá a zařizuje. K dispozici jsou nové místnosti, které pracují zejména s novými komoditami. Hráč stále může využívat budovy a akce z první i druhé éry.

Po dvanácti kolech vítězí hráč s vyšším součtem bodů, tento součet se provede z bodů z prvních osmi kol a dále pak se sečtou body za všechny budovy (z éry I a éry II), zlato a ocel (1/2 za každý kus) a zbraně (1 bod za každý kus).

Autor: Tofty

Vybíráme z aukcí

Etherfields Kickstarter Core Pledge + Thorn Knight
Etherfields Kickstarter Core Pledge + Thorn Knight
Akt. cena: 3190 Kč
Končí za: 13 dnů

Velké herní akce

Kalendář všech akcí >>