Catan: Hvězdoplavci

xxxxxxxxxo hodnoceno 23x (Seznam vlastníků)

Catan: Hvězdoplavci - obrázek

Hru mám Hru chci
Hodnocení:
Počet hráčů: 3 - 4
Doporučený věk: od 14 let
Herní doba: 120 min
Herní svět: Sci-fi
Herní kategorie: desková hra
Čeština: v balení hry
Vydavatelé:
Albi - logo
Autoři: Klaus Teuber
Rok vydání: 2019
Sdílej: Facebook

Diskuse ke hře

Dojmy?

Ahoj, zkoušeli jste to už někdo? Velmi mne to láká, ale po přečtení pravidel se nemohu zbavit dojmu, že byť je nádherně udělaná vesmírná "omáčka" a vše okolo, včetně způsobu řešení pohybu , v jádru to jsou pořád v principu Osadníci...a jsem hodně na vážkách, zda to vše "navíc" opodstatňuje price tag kolem 1800,- ...

Budu rád za jakýkoli feedback.
15.1.2020 12:36:39

dojmy
Jádro Catanu samozřejmě zůstává, jinak by to nebyl Catan, ale tahle verze nás nadchla. V první části hry dostáváte suroviny navíc, což pomáhá dost těm, kterým nepadají čísla - pro nás vybalancování největšího mínusu klasického Catanu). Už mám vyzkoušeno, že i slabší hráč má šanci ve finále ještě porazit silnějšího. Určování rychlosti lodí je fakt paráda a ty karty setkání neskutečně baví - různé situace a vy se rozhodujete, jak se zachováte. Nejlepší mi přijde objevitelská varianta, kdy vše postupně odkrýváte v průběhu hry, ale možností je víc. Obchodování je v poměru 3:1 a s jednou surovinou dokonce 2:1, takže vše probíhá rychleji a dynamičtěji. Už jsem si to upravil i pro 2 hráče a v pohodě. Je tam sice méně vzájemné interakce při navazování kontaktu s jinými civilizacemi, ale na zábavě mi to neubralo. Tahle verze tak nějak při hraní vždycky rychle uteče. Nikdo není otrávený, že je pozadu. Dá se to rychle zvrátit. Napínavý kolonizační (a třeba i objevitelský) závod. Catan Hra o trůny mi přišla fakt dobrá, ale tohle mě chytlo ještě víc. Přemýšlím, že klasiku teď už doma neuživím :-)

18.1.2020 09:31:55 | Upraveno autorem (porovnej)

nevíte,
jestli je to předělávka 20 let starých Starfarers?


Edit: Je, už to vidím...

Catan: Starfarers is a new version of Starfarers of Catan, originally released in 1999, that contains completely revised graphics and game materials, revised rules, and (most importantly) a variable game board that brings even more variety to the exploration of space.

23.1.2020 09:29:09 | Upraveno autorem (porovnej)

Pelly
Je, ale videoherním žargonem je to spíš "remake" než "remaster".

David Rozsíval,
Albi Česká republika a.s.

23.1.2020 09:34:01

Otazka pro Alchymika.

Hru jsem zakoupil a jsem z ni nadseny. Oproti puvodnimu Katanu, je mnohem vice moznosti.

Klidne bych si ji zahral i ve dvou a ty jsi zminoval, ze sis upravil pravidla pro dva. Tak jestli bys mi neprozradil v cem uprava spociva???

Dik

20.4.2023 19:28:07

Varianta hry pro dva https://boardgamegeek.com/filepage/274199/catan-starfarers-2-player-rule-sheet

14.4.2024 20:52:35

Vybíráme z Bazaru

Hadara CZ (Mindok)
Hadara CZ (Mindok)
Akt. cena: 5 €
Končí za: 5 dnů

Velké herní akce

Kalendář všech akcí >>

Offcanvas