Castles of Burgundy, The

xxxxxxxxxo hodnoceno 151x (Seznam vlastníků)

Castles of Burgundy, The - obrázek

Hru mám Hru chci
Hodnocení:
Počet hráčů: 2 - 4
Doporučený věk: od 12 let
Herní doba: 90 min
Herní svět: Středověk
Herní kategorie: desková hra
Čeština: není
Vydavatelé: Alea
Autoři: Stefan Feld
Rok vydání: 2011
Sdílej: Facebook

Diskuse ke hře

Dotaz na pravidlá

Na strane tri pravidiel sa píše ,že hráč použije svoju druhú značku na označenie poradia na stupnici poradia ťahov, pričom značka začínajúceho hráča má byť na vrchole a značka posledného hráča úplne dolu. Stupnica je naležato teda kde je vrchol a kde dolu? Na strane štyri sa píše ,že nasledujúci hráč sa určí podľa stupnice poradia kde sa postupuje z prava do ľava z čoho by som vyvodil, že vrchol je v pravo keďže sa postupuje z prava do ľava. Na strane päť pravidiel sa píše ,že po skončení akcie hráč posunie svoju značku na stupnici poradia ťahov o jedno pole do prava. Ak má prvý hráč svoju značku úplne v pravo tak ju už v pravo neposunie keďže tam už nie je pole. Čo sa týka celej stupnice ťahov tak som z toho ako raz povedal Vlasta Burian: Som z toho jelen, danek a srnec! Mohol by mi to niekto prosím vás vysvetliť?
25.12.2012 13:56:41

springb
Tím "na vrcholu" a "na sobě" se opravdu myslí fyzicky na sobě, ne více vpravo nebo vlevo. Což myslím odpovídá na všechny ostatní dotazy.

Pak prostě hraje dřív ten, kdo je více vpravo, a pokud jsou nějaké žetony na sobě, tak ten, kdo je z nich výše v tom "komínku".

Je to takhle jasné?

25.12.2012 17:19:55

Ranca
Musím sa priznať, že som si trochu lajdácky prečítal pravidlá, už je všetko jasné, dík za pomoc :-)

25.12.2012 22:05:04

Zasobna oblast pre tovat
V hre je šesť druhov tovaru. V zásobnej oblasti pre tovar je miesto pre štyri druhy tovaru. Stalo sa vám pri hre, že po hode bielou kockou sa mal pridať piaty druh tovaru na jednu zásobnú oblasť? Pravidlá túto možnosť neriešia.

27.12.2012 10:45:17 | Upraveno autorem (porovnej)

springb
Ony pravidla neřeší ani omezení počtu zboží v daných zásobách ;). Jinými slovy, omezení žádné není.

EDIT: Navíc ani druhy zboží vůbec neřešíš. V každé oblasti (podle hodu na kostce) může být jakýkoliv počet i jakékoliv druhy zboží.

27.12.2012 10:50:47 | Upraveno autorem (porovnej)

spring
já to intuitivně házel na hromádku, tak mne ani nenapadlo, že tam je místo jen na čtyři čtverečky

27.12.2012 10:53:00

čierna zásobná oblasť
Páni, už skutočne posledná otázka. Na začiatku každej fázy (nie prvej) sa odstránia všetky šesťhranné žetóny z plánu. Toto platí aj pre stredovú čiernu zásobnú oblasť? Alebo tam sa žetóny len doplňajú a neodstraňujú? Čo sa týka doplňania do čiernej stredovej oblasti tak predpokladám ,že tam neplatí to ,že žetóny zámkov, baní a lodí zostávajú na pláne.

28.12.2012 00:02:19

springb
Černá oblast se kompletně obměňuje. Všechno, co tam zbylo, se zahodí, a dají se tam nové žetony.

28.12.2012 00:12:22

spring
Ty zetony lodi,dolu a hradu tam zustavaji jen proto,aby jsi si 'usetril' praci s vymenou zetonu. Jinak je samozrejme muzes vymenit taky.

28.12.2012 07:31:43

petrin
springb se ptal na žetony lodí,dolů a hradů v černé oblasti. Ty se vyměňují vždy všechny.

28.12.2012 09:54:45

beholder...a ost.
no jasně. Ja myslel v zakladni nabídce. Tímto se omlouvám za případné zmatení. Odvolávám co jsem odvolal a slibuji co jsem slíbil.
p.s. reakce na poslední radek springb, že zustavají na plánu.

28.12.2012 10:46:24 | Upraveno autorem (porovnej)

:-)
Ešte raz vďaka každému za pomoc. Dnes večer by som to mal hrať prvý krát. Po prečítaní pravidiel to vyzerá pecka, tak dúfam,že ma to nesklame!!! :-)

28.12.2012 10:49:13

Dělníci
...teď nevím, jestli blbě čtu nebo mi něco uniká. 1 dělník znamená plus mínus 1 na kostce, že? Ten uvedený příklad ale je, že chce hráč zvýšit z 2 na 6 tak zaplatí 2 dělníky...podle toho, jak to chápu, tak zaplatí 4 dělníky, ne? A pak je v tom příkladu také uvedeno, že změna z 1 na 6 a obráceně stojí vždy jednoho dělníka, tak jak to je? :-D

10.7.2013 18:03:48

ta_jemná
Čteš dobře, dělník je +/- 1, akorát v tomto případě 6+1 =1 (nebo naopak 1-1 =6), čili ze dvojky na 6 je to opravdu za dva dělníky :o) Jeden za změnu z dvojky na jedničku a druhý za změnu z jedničky na šestku.

10.7.2013 18:19:57 | Upraveno autorem (porovnej)

dělník
Jde o to, že dělník posune kostku vždy o jedna a hranice mezi 1 a 6 je oboustraně posuvná, proto můžou 2 dělníci změnit 2 na 6( první dělník na 1 a druhý na 6)

10.7.2013 18:20:31

ahááá
ď

10.7.2013 18:26:17

Radnice
jak mam prosim chapat radnici?

v pravidlech je napsane:
kdyz hrac prida radnici ke svemu panstvi, muze ihned ze skladovacich poli pridat dalsi desticku ke svem panstvi dle sve volby, a to bez ohledu na barvu - vcetne vsech jejich efektu.

jak je to myslene s tou barvou?
diky za info

19.8.2013 10:36:00

Radnice
Je to myšleno tak, že přiložím další dílek libovolné barvy, ale při dodržení pravidel pro přikládání. Dílek tedy musí sousedět s nějakým už přiloženým a barva dílku musí odpovídat barvě hexu na plánku.

19.8.2013 10:48:11

ujisteni hrad
jeste jen jedno ujisteni: kdyz hrajeme na jine desce, nez je deska cislo 1, kam muzu dat na zacatku hrad? kamkoliv?

diky za info

20.8.2013 10:46:20

hrad
ano, viz str. 12 pravidel

edit: resp. i na desce 1 jej můžeš dát kamkoliv...

20.8.2013 11:11:07 | Upraveno autorem (porovnej)

Vybíráme z Bazaru

Mosaic: Wars & Disasters (kickstarter) - Sphinx
Mosaic: Wars & Disasters (kickstarter) - Sphinx
Akt. cena: 1490 Kč
Končí za: 5 dnů

Nejnovější otázky

další >>

Velké herní akce

Kalendář všech akcí >>

Offcanvas