Cardline: Světoběžník

xxxxxxxooo hodnoceno 15x (Seznam vlastníků)

Cardline: Světoběžník - obrázek

Hru mám Hru chci
Hodnocení:
Počet hráčů: 2 - 8
Doporučený věk: od 7 let
Herní doba: 15 min
Herní svět: neuvedeno
Herní kategorie: karetní hra
Čeština: ke stažení
Vydavatelé: REXhry
Asmodée Editions
Bombyx
Autoři: Frédéric Henry
Rok vydání: 2013
Sdílej: Facebook

Diskuse ke hře

Zklamání

Při hře se vlastně přímo nic užitečné neučíte. Odhaduje se jen rozloha, HDP, počet obyvatel nebo množství škodlivých látek, které země produkují v porovnání s již vyloženými zeměmi. To mi zábavné moc nepřišlo. Žádná z těchto informací mi navíc nepřipadá ani jako moc užitečná mimo tuto hru. (V tom směru bude určitě lepší volba verze Historické objevy nebo Vynálezy) Čekal jsem, že se naučím nějaká nová hlavní města, řeky, pohoří nebo aspoň vlajky. Ty tam ale vůbec nejsou a vlajky jsou tam jen jako ilustrace. Na mechaniku hry nemají vliv. Výběr zemí mi taky nesedí. Jsou tam některé pidi ostrovní země, ale chybí třeba Lotyšsko a jiné větší.

Karty, vizuálně ne moc povedené, nemají nijak zvlášť odlišený rub a líc. Líc vypadá úplně stejně jako rub, jen vespod jsou informace o zemi. Trochu to komplikuje rovnání baličku. Snadno mohlo být odlišeno nějakým barevným prvkem.
17.12.2015 11:04:35 | Upraveno autorem (porovnej)

panbubo2
Problém je, že u vlajky nemůžeš určit, jestli je "větší nebo menší", na čemž jsou hry Cardline a Timeline založené. Pokud chceš vlajky, zkus Všechny vlajky světa od Vládi Chvátila. Pokud chceš přírodní památky, pak asi spíš Země.

17.12.2015 11:46:23

panbubo2
Kew to rekl presne. Cela rada Cardline je zalozena na tom, ze se karty podle nejakeho kritetia radi a to u vlajek moc nejde. U nazvu hlavnich mest by to teoreticky slo, ale asi by to nebylo uplne ono.

Osobne tuhle hru povazuji za povedenou (proznam se, ze podle nazvu "svetobeznik" jsem nepochopil, ze pujde o znalost zemi). Velmi kvituji, ze je, podobme jako u zvirat, moznost vybrat si jedno z vice kriterii, takze se hra zdaleka tak rychle neohraje.

29.12.2015 14:35:12

Cardline
Hru jsem kupoval v domeni, ze je vzdelavaci... I tak me ale mrzi, ze se u ni nic kloudne nenaucim. Ta zvirata by byla urcite pro me lepsi.

8.6.2016 13:34:34 | Upraveno autorem (porovnej)

@panbubo2
Z tejto série mám rád len Cardline so zvieratami a ešte prekusnem vynálezy. Ostatné mi prišli nezábavné a Svetobežník je asi najslabší diel. To si si predtým o hre nič neprečítal a ani nepozrel obrázky? Vieš, lebo by si sa vyhol sklamaniu :).

8.6.2016 15:05:47 | Upraveno autorem (porovnej)

Vybíráme z Bazaru

Brass: Birmingham LASEROX insert
Brass: Birmingham LASEROX insert
Akt. cena: 500 Kč
Končí za: 5 dnů

Nejnovější otázky

další >>

Velké herní akce

Kalendář všech akcí >>

Offcanvas