Carcassonne - obrázek

Hru mám Hru chci
Hodnocení:
Počet hráčů: 2 - 5
Doporučený věk: od 8 let
Herní doba: 60 min
Herní svět: Středověk
Herní kategorie: desková hra, strategická, budovatelská
Čeština: v balení hry
Vydavatelé:
MindOK - logo
Autoři: Klaus-Jürgen Wrede
Rok vydání: 2001
Sdílej: Facebook

Diskuse ke hře

Jarda

nejlepší rozšíření?

Ahoj, chtěl bych si pořídit nějaké rozšíření k téhle báječné hře, ale nevím, které z nich je nejlepší. Ze zde dostupných informací jsem se dozvěděl vcelku dost, ale zajímaly by mne zkušenosti hráčů. Díky...
30.12.2008 22:55:34

Carcassonne
Prvá verzia hry z môjho pohľadu ponúka veľmi málo v porovnaní s tým čo prinesú rozšírenia. Po 4-5 rozšíreniach hra dostáva úplne nový rozmer ( hlavne pri rozšírení veže). Hráči majú nesmierne množstvo možností kde kartičku položiť a každý položením musia myslieť na veľa ťahov dopredu. Je to veľmi dobrá hra kde prvé rozšírenie pobaví na pár hier, nenatrápi tak mozog, ale s pridaním rozšírení sa s tejto hry stane strategický masaker a naozaj nieje pre každého kto by také množstvo informácii dokázal vnímať :) Moje naj rozšírenie sú asi veže.. Prečo?? Lebo sa mi zdá že posunuli hru o dosť dopredu. Ale naopak najhoršie rozšírenie je fialové... Tam kde je mesto carcassonne a riaky a pod. Sa mi zdá že sa volá hrabe, kral a reka.. To by som najradšej predal.. Nechce niekto kúpiť ? :)))

3.8.2011 02:52:14 | Upraveno autorem (porovnej)

stOKYi
Skús to rozšírenie ponúknuť v dražbe resp. v bazári na predaj :)

3.8.2011 08:02:11

...
myslím že veža

14.11.2011 17:18:36 | Upraveno autorem (porovnej)

Tak zrovna vez
mi treba prijde nepovedena. Dokud jsme s timhle rozsirenim hrali (asi 2-3 hry), tak to dopadalo tak, ze dilky s vezi jsme prikladali jeden ke druhemu, protoze proste na ne clovek neprilozi a kdyz jima chce zaskodit souperi, tak se to bleskurychle obrati proti nemu a v krajine se pak neda polozit ani mys, natoz meeple.

Za sebe Reka, Stavitele a kupci a k nim se pak docela hodi Hrabe (za zavreni ciziho dostane clovek jak zbozi, tak figurku do pevnosti). Rozsireni c. 6 (Král, hrabě a řeka) je podle me celkove povedene, vsechny 4 soucasti jsou hratelne - i soucasne.

14.11.2011 17:52:30

carcassonne
som daroval synovcovy, ten si potom dokupoval rozsirenia a vez bola celkom zaujimava.Katapult som nepochopil,to boli vyhodene peniaze do vzduchu.

14.11.2011 20:50:16

brblo
Tak mozna jsme tomu akorat nedali dost casu, nebo to proste neni pro nas :) a s katapultem souhlasim. Jeste jsem uvazoval z nostalgie dokoupit Opatstvi, ale stejne uz to tak nehrajeme a prece jen tech novych pravidel k zakladu pribylo az az

14.11.2011 21:11:36

Kupci a stavitele
Nam se nejvice libilo Kupci a stavitele. V kombinaci se zakladni hrou a prvnim rozsirenim na tema hostincu a katedral vytvari velice zajimavou a ruznorodou hru.
Povazuji Carcassonne za genialni v tom, ze ho pochopi kazdy, vcetne lidi, kteri nikdy nic nehrali.

15.11.2011 00:50:01

Věž
je podle mě potřeba použít s velkým množstvím karet a modlit se (nebo tomu pomoct) ať dílky s věží nepřidjou na začátku.

Anebo hrát s málo konfliktními soupeři :D

15.11.2011 09:45:16

Wolfsen
Obcas zahram so synovcom a jeho kamaratom,obaja maju 13rokov.Konflikty a skodenie priamo zboznuju.

15.11.2011 09:52:57

rozšíření
Souhlasím s Richmondem, první dvě rozšíření pěkně rozvedou koncept budovatelství a vnesou do hry taktiku (uzavírání cizích měst za suroviny).

Docela fajn je hrát základní rozšíření (nebo jej ještě trochu vytřídít) a k tomu jen Princeznu a draka, s home pravidlem držení dvou kartiček v ruce a možností vybrat tu pravou, pak následuje parádní takticky-svinící blitzkrieg a o každý boj je pěkný boj.

7.12.2013 19:25:16

Úderník
Můžeš trochu rozvést to house rule s drakem?

7.12.2013 23:28:34

Carcassonne FORUM spuštěno
Bylo spuštěno Carcassonne forum pro všechny fanoušky a milovníky této hry...

více informací na www.carcassonneforum.4fan.cz

6.3.2014 19:39:15

Vybíráme z Bazaru

Duna: Impérium – Luxusní sada vylepšení
Duna: Impérium – Luxusní sada vylepšení
Akt. cena: 2200 Kč
Končí za: 6 dnů

Velké herní akce

Kalendář všech akcí >>

Offcanvas