nepřihlášený

přihlásit

registrovat

Carcassonne: Die Katharer

Rozšíření pro hru: Carcassonne: Základní hra
Počet hráčů: 2 - 6
Doporučený věk: od 8 let
Herní doba: 60 min
Herní svět: Středověk
Herní kategorie: neuvedeno
Čeština: není
Vydavatelé: Spielbox
Autoři: Christwart Conrad
Klaus-Jürgen Wrede
Rok vydání: 2004
Sdílej: Facebook

Popis hry

Upravit

Minirozšíření Kataři (v originálu Die Katharer) vyšlo v časopise Spielbox a přináší čtveřici nových kartiček katarů. Je hratelné s jakýmkoliv rozšířením, jednoduše se jen zamíchá mezi ostatní kartičky krajiny. Při hře s katary platí, oproti běžným pravidlům, následující výjimky:

  • Pokud přiložíte kartičku katarů k městu, považuje se toto za obležené, při jeho uzavření dostanete za každou kartičku města místo 2 bodů jen 1. Pokud se ve městě nachází katedrála z 1. rozšíření - Hostince a katedrály, dostanete místo 3 bodů jen 2. Pokud město do konce hry neuzavřete, nedostanete za něj dokonce žádné body.
  • Pokud se obležené město uzavře, sedlákům, na louce nichž se nachází, přinese namísto 3 bodů dvojnásobek, tedy 6. Pokud se na louce nachází selátko z 2. rozšíření - Kupci a stavitelé, přinese místo 4 až 8 bodů.
  • Možností, jak z obleženého města dostat svého rytíře zpět, je únik prostřednictvím kláštera. Pokud kartička katarů sousedí s klášterem (postačí i rohem), může hráč na konci svého tahu odebrat 1 rytíře zpět do své zásoby.

Zajímavé rozšíření přinášející do zaběhnutého Carcassonne prvek škození.

Autor: acedrac

Další názvy této společenské hry

  • Carcassonne: Die Katharer