nepřihlášený

přihlásit

registrovat

Carcassonne: Cult, Siege and Creativity

Rozšíření pro hru: Carcassonne: Základní hra
Počet hráčů: 2 - 6
Doporučený věk: od 8 let
Herní doba: 60 min
Herní svět: Středověk
Herní kategorie: budovatelská
Čeština: není
Vydavatelé: Hans im Glück
Rio Grande Games
Autoři: Christwart Conrad
Jay Tummelson
Klaus-Jürgen Wrede
Rok vydání: 2008
Sdílej: Facebook

Popis hry

Upravit

Slyšíme burácení, jsou stále blíž a blíž, už stojí před hradbami, mají katapulty. Nevíme jak dlouho se udržíme, ale budeme se snažit město udržet co nejdéle... Navíc na sousedním kopci začali uctívat podivné náboženství, to si mniši v kláštěře nenechají líbit. Souboje na několika frontách mohou začít!

Rozšíření Cult, Siege and Creativity pro hru Carcassonne přináší 2 menší rozšíření:

  1. Kultovní místa - tato část se skládá z 6 kartiček Kultovních míst, které se zamíchají mezi ostatní. Tyto kartičky fungují stejně jako Kláštery (s tím rozdílem, že figurka na Kultovním místě se nazívá Kacíř). Při umisťování Kláštera nebo Kultovního místa platí, že Klášter nesmí sousedit s více než jedním Kultovním místem a naopak. V případě, že hráč vyloží Kultovní místo vedle Kláštera (vodorovně, horizontálně nebo i diagonálně) a umístí na něj figurku, vyzve sousedícího Mnicha (figurka na Klášteře) ke střetu. Ten, který jako první uzavře svoji kartu (Klášter/Kultovní místo), vítězí a získává 9 bodů. Poražený z této dvojice body nezískává. Obě figurky se vrací svým hráčům.

    Stejné karty Kultovních míst se objevily již v rozšíření Král, hrabě a řeka (ovšem bylo jich pouze 5, namísto 6 obsažených v tomto rozšíření).

  2. Obléhání - 4 kartičky s částí města a motivem obléhacích strojů před hradbami. Města jejich je tato část součástí jsou obláhaná a při svém uzavření přináší svému majiteli o jeden bod za městskou část méně (tedy 1 bod nebo 2 body v případě, že je součástí města Katedrála). Nedokončené obléhané město na konci hry nepřináší nikomu žádné body. Navíc farmáři, jejichž louka sousedí s obléhaným městem, přináší svému majiteli za obléhané město 2x tolik bodů než obvykle (6 bodů resp. 8 v případě, že je součástí dané louky karta s prasátkem - z rozšíření Kupci a stavitelé).

Dále jsou součástí 2 prázdné kartičky na vytvoření vlastních kartiček, na které si můžete vytisknout nějaké z neoficiálních rozšíření.

Autor: Pepan6680