Carcassonne Big Box 2017

xxxxxxxxxo hodnoceno 184x (Seznam vlastníků)

Carcassonne Big Box 2017 - obrázek

Hru mám Hru chci
Hodnocení:
Počet hráčů: 2 - 6
Doporučený věk: od 7 let
Herní doba: 100 min
Herní svět: Středověk
Herní kategorie: desková hra
Čeština: undefined
Vydavatelé: Hans im Glück
MindOK
Autoři: Klaus-Jürgen Wrede
Rok vydání: 2017
Sdílej: Facebook

Diskuse ke hře

Staré dobré hry.

Vyplatí se ještě koupit a nebo je to trochu krok zpátky? Hrajeme deskové hry asi rok ,Temné znamení ,Dominion ,Pandemic ,Zakázaná poušť ,Doba kamenná,Caverna. Tady na foru čtu že to patří do základu deskovek jako Osadníci z Katanu ,o kterých taky přemýšlím a rád bych je vyzkoušel .
8.10.2017 20:27:38

záleží jen na vás
já se k deskovkám dostal taky nedávno a s ohledem na řadu nových deskovek, si myslím, že tohle je věc dávno překonaná, k základu to jistě patří a popularitu deskovek to rozšířilo i mezi nehráče, ale to není ten důvod, proč to hrát... nejjednoduší je si to někde vyzkoušet a po jedné hře budeš vědět, zda Tě to bude bavit... stejně jako Osadníci :-) mě žádná z těchto her již neoslovila...

8.10.2017 20:57:57

Carcassonne
prekonana v com? neexistuje jedina podobna hra tejto klasike. Nie nadarmo sa v tejto hre stale hraju majstrovstva sveta, pretoze je to fakt dobra a originalna hra. Urcite by som do nej isiel, nebudes sklamany.

9.10.2017 00:25:23

Vyzkoušej
Já se věnuju deskovkám asi 15 let a můžu říct, že názor, že je Carcassonne překonané je blbost. Každopádně bych ale být tebou napřed hru vyzkoušel. Za mne je pravda, že jsem Carcassonne už několik let nehrál, ale ne proto, že by to byla špatná a překonaná hra, ale osobně dávám z klasiky přednost Osadníkům. Herní princip a interakce v Osadnících má pořád co říct i dnešním hráčům a je to jedna z nejlepších deskovek vůbec.

9.10.2017 01:05:44

...
Mám stejný názor jak kren, také mám trochu radši osadníky, a rozhodně není ani jedna z těchto dvou klasik překonána, alespoň ne v tom pro co byly vytvořeny. Hodně hráčů to bere tak, že je začali bavit složitější a komplexnější hry, tak automaticky vše co nedosahuje té hloubky jejich nových oblíbených her je podle nich překonáno. Ale carcassonne a osadníci jsou především oddechové hry s příjemnou porcí taktiky a v případě osadníků i interakce mezi hráči. Carcassonne odehraješ do půl hodinky, mozek si nezavařiš, ale přesto uděláš několik zajímavých rozhodnutí a něco i vybuduješ. Jen si nejsem moc jistý těmi rozšířeními, podle mě ze hry dělají něco jiného, je pak komplexnější, delší, více chaotická... Ale uase se jen tak neohraje a můžeš je mezi sebou libovolně kombinovat... ale z hlediska toho, že je současný trh doslova napšchovaný kvalitními hrami, tak radši být tebou bych šel jen do základu a místo těch rozšíření si pořídil nějakou jinou velkou hru :-)

9.10.2017 01:31:34 | Upraveno autorem (porovnej)

překonaná či ne je jedno
Carcassone i Osadníci jistě nemohou být úplně blbé hry :-) to by nikdy nezaznamenaly takový úspěch a nepřilákaly tolik lidí k deskovkám... ano z pohledu dnešního hráče se právě často dostaví ten efekt, že již zná komplexnější hry, kde se často i jednoduše kombinuje více zábavných herních mechanismů... proti Carcassone dnes třeba obdobný Ostrov Skye nebo Kingdomino mě baví víc... popisoval jsem svůj názor z pohledu hráče, který k těmto hrám nemá žádnou nostalgickou vazbu, přesto jsem k nim přistoupil bez předsudků a prostě mě Carcassone nebavilo, Osadníci se mi líbili víc, ale na tu porci náhody v kostkách se mi zdá herní doba už moc dlouhá (neznám ale žádná rozšíření)

9.10.2017 07:50:06

Carcassonne vs Catani
Catani jsou dost o nahode (kostky), v Carcassonne je jedina vec nahody jakousi prave vytahnes karticku. Carcassonne bylo moje prvni deskovka a zrovna vcera jsem dali asi 4-hodinovy match (18 rozsireni chvili zabere :-D).

9.10.2017 09:03:11

Půl
Více jak půl kroku zpět to nebude.
Ovšem záleží na okolnostech, v jaké skupině hrajete a jak moc si musíte "utrhovat od huby" :-D
Základní pravidla vysvětlíte za minutu a hra je tak vhodná na lov dalších nováčků, pokud hrajete ale v uzavřené skupině pak trochu potřeba koupit hru klesá.
Podobně, je-li trochu hlouběji do kapsy, pak zvážit zda neinvestovat raději do jiné komplexnější hry, která vás může zabavit lépe...

U nás již tato krabička věrně slouží asi třináct let a dokud se nerozpadne na prach tak tu zůstane...
Takže možná zkusit někde zahrát a pak zvážit, jak nutně musí být ve sbírce ;-)

9.10.2017 09:57:43

Základ + 1 a 2 rozšíření
Jsou velmi dobré.
Doma mám už jen variantu objevitele což je stejná hra nej s upraveným tématem a už základ je pro 5 hráčů.
Hrají ale jediné s variantou výběru ze 3 destiček, náhodné tahání pouze jedné je zlo. A přitom tato drobná úprava to katapultuje o dvě třídy vejš.

9.10.2017 10:22:44

stačí základní verze (IMHO)
Já mám teda jenom "zelené" (Lovci a sběrači), ale na jednoduchou rychlou hru je to už zbytečně složité.
U základního Carcassonne je fajn, že je to jednoduché a rychlé. I nováček se rychle zorientuje a zahraje rozumně. Líbí se mi na tom, že je to rychlá krátká hra. Zelená varianta je už o fous delší, mírně složitější. Nic dramatického.
Jedna verze Carcassonne mi doma stačí.

Když jsme u těch Osadníků, tak je to také fajn hra. Relativně rychlá, trochu náhodná. Dodnes je nemám a průběžně o nich uvažuji. Ale zase už mám i jené jednoduché hry a mám pro změnu (původní) Tikal, který řadím do klasického euro fondu.

Takže já bych do nějakého velkého boxu nešel. Carcassone? Ano! Carcassonne 100× jinak? Ne, to nepotřebuju.
:)

9.10.2017 12:37:50

Staré dobré hry.
Děkuji moc všem za názory a pro mě přínosné příspěvky. Určitě koupím obě klasiky ,jen základy a vyzkoušíme:-).
I vnuci rostou jako z vody ,tak se to do budoucna neztratí :-).

9.10.2017 21:09:22

;-)
Pre vnukov kúp detské Carcassonne, nepoznám nič lepšie pre 4-5 ročné deti, moja dcéra to chcela hrávať stále dookola :-)

9.10.2017 22:50:01

Vybíráme z Bazaru

Říše příšer cz
Říše příšer cz
Akt. cena: 14 €
Končí za: 19 hodin

Nejnovější otázky

další >>

Velké herní akce

Kalendář všech akcí >>

Offcanvas