nepřihlášený

přihlásit

registrovat

Cappuccino

Počet hráčů: 2 - 4
Doporučený věk: od 8 let
Herní doba: 15 min
Herní svět: Abstraktní
Herní kategorie: strategická
Čeština: ke stažení
Vydavatelé: Asmodée Editions
Egmont Polska
Matagot
Pegasus Spiele
Autoři: Charles Chevallier
Rok vydání: 2013
Sdílej: Facebook

Popis hry

Upravit

„Nejlepší je lattéčko!“ Ne, jedině mocca.“ „Ale houby, nic nemá na chocochino.“ „To určitě, cappucinno nepřekonáš!“ „Dobře, rozhodneme o tom stylově v kavárně.“

Cappucinno je rychlá abstraktní hra, kde hráči strategicky zabírají šálky skákáním na další. Stohují je do vysokých sloupců a soutěží, kdo jich nakonec sesbírá nejvíce.

Na začátku hry si každý hráč vybere svou barvu šálků. Šálky mají hexový vršek, na začátku se z nich náhodně sestaví herní prostor. Největší pijan kávy začne. Vybere svůj šálek a naskočí na vedlejší stejně vysoký nebo nižší sloupec šálků, tím jej zabere. Takto se hráči střídají, zabírají šálky, vytvářejí sloupce a rozdělují prostor až dojdou možnosti a skončí hra. Poté si hráči rozeberou vzniklé sloupce (šálek navrchu sloupce rozhoduje, komu patří) a vytvoří z nich jeden vysoký. Hráč s nejvyšším vyhrává.

Při hře dvou hráčů hraje jeden hráč se dvěma barvami, ale na konci vybírá, kterou oboduje. Pokročilí hráči si hru mohou ztížit tím, že úvodní rozmístění nebude náhodné, ale sestavené střídajícími se hráči.

Autor: karelik

Vybíráme z aukcí

Predám Arena - Roma II, Rarita
Predám Arena - Roma II, Rarita
Akt. cena: 660 Kč
Končí za: 1 den

Velké herní akce

Kalendář všech akcí >>