Call of Cthulhu LCG

xxxxxxxxoo hodnoceno 19x (Seznam vlastníků)

Call of Cthulhu LCG - obrázek

Hru mám Hru chci
Hodnocení:
Počet hráčů: 2 - 2
Doporučený věk: od 13 let
Herní doba: 30 min
Herní svět: neuvedeno
Herní kategorie: neuvedeno
Čeština: není
Vydavatelé: Fantasy Flight Games
Autoři: Eric M. Lang
Rok vydání: 2008
Sdílej: Facebook

Diskuse ke hře

Pravidla - výklad karet

Prosím nějakého případného znalce pravidel této hry o pomoc při ujasnění výkladu pravidel u některých karet.
Pro začátek zde mám dvě nejasné karty:

Political Demonstration
Response: after you win an icon struggle by at least 2 icons, chose and destroy a support card.

Dotaz : mohu takto zničit kteroukoliv PROTIHRÁČOVU kartu ? ( tzn. i např. nějakou zrovna ne-připojenou k aktuální Story ? Nebo snad i nějakou ještě nezahranou, kterou má v ruce ?


Sedated
Attach to an insane character. Attached character can not be restored

Dotaz: chápu správně že kartu takto připojím k PROTIHRÁČOVĚ insane postavě ?

Předem díky, další dotazy budou následouvat, for sure... :-(
26.12.2009 19:30:51

re
Political Demonstration

ano, pokud máš navrch alespoň ve dvou typech střetnutí (boj, strach, vyšetřování a to čtvrtý jsem už zapoměl :-), prostě znič jakoukoli !podpůrnou! kartu (typ karty support). Nic není řečeno o tom, kde ta karta musí být, proto si můžeš vybrat jakoukoli (i svojí).

Sedated

opět, připojíš k jakékoli šílené postavě (tedy samozřejmě i k protihráčově). Dokud je k ní připojena tato karta, tato postava se nemůže znovu "obnovit" (prostě zůstane pořád šílená).

26.12.2009 21:22:27

Pravidla - výklad karet
Political Demonstration
Pokud vyhraješ kteroukoliv icon struggle, tak můžeš zničit kteroukoliv support kartu ve hře. Z ruky nic rušit nemůžeš. Musí to být vyložená karta typu Support.

Sedated
No, můžeš ve výsledku i ke svému, ale kdo by to dělal, že?

26.12.2009 21:22:44

Re
Myslím, že stačí vyhrát jedinou icon struggle, ale musí to být o dvě a víc ikonek, nikoliv ve dvou typech strugglu.

26.12.2009 21:23:47

ajo
Akdarann má pravdu, četl jsem moc rychle ... skutečně stačí vyhrát v jednom střetu o dvě a více ikonek :-)

A že musí být karta vyložená mi přišlo jako samozřejmost, do ruky soupeře není vidět, tak nemůžu vědět, jestli má nějakej support nebo ne :-)

26.12.2009 21:33:20

Aldarann
Pardon za zkomolení nicku :-)

26.12.2009 21:33:53

Pravidla - výklad karet II
Díky moc za odpovědi. Níže s dovolením přikládám dalších několik dotazů...
Jinak ze hry mám po několika partiích velice fajn pocit, pouze zatím se mi zdá vždy její rozběh takový jakýsi nemastný, dá se získat celkem snadno hodně succes tokenů - to v případech kdy protihráči ještě nemají dost silných karet na to postavit nějaké kloudné proti soupeři v příbězích...a tak zůstává dost příběhů nakonec jen jednostranně obsazených. S tím ale již souvisí můj první dotaz:

1. Pokud protihráč nepostaví k mým kartám v Příběhu žádné své karty, znamená to jakoby soupeř měl všechny počty ikon i skilly = 0 ? A pak že případně vyhrané ikon struggly nemají na protihráče vlastně žádný vliv a já tak nakonec mohu snadno získat i 3 success tokeny ? ( pokud moje karta má např. 1 investigation ikonu a pak další token za větší skill a třetí token za "unchallenged" strugle kdy žádné soupeřovy karty znamenají jeho skill=0 ?

Osobně se mi to moc nezdá/nelíbí, každopádně je to takové trochu hluché místo ve hře...

2. Support karty - pokud jsou např. typu Location, musí se i tak vždy připojit k nějaké postavě pokud je chci použít do příběhu ? - a jsou pak spjat - např. vyřazeny ze hry pokud je vyřazena i ona postava ?

3. Dutch courage
Characters you control gain Toughness +1

- zůstává všem mým postavám Toughness +1 po celou dobu kdy je Dutch courage ve hře - nejen zrovna v nějakém příběhu ale prostě "ve hře" ?

3. Victoria´s loft
During the refresh phase, insane characters cannot be restored

- trvá účinek této karty opět po celou dobu kdy je karta "ve hře" ?

4. všeobecně - platí, že není-li na textu karty výslovně řečeno že účinek se vztahuje jen na moje/protihráčovy postavy, vztahuje se na postavy obou hráčů současně ? Tohle se vyskytuje celkem často a někdy to působí trochu "divně".

5. Y´Golonac
....nevím přesně jaký je text ale něco ve smyslu - obnov postavu a tato se pak může zúčastnit pouze příběhu ve kterém je i Y´Golonac...

- co když můj Y´Golonac již později není dále ve hře. Co pak ona obnovená postava ? Může něco sama podnikat ?


Opět předem moc děkuji za pomoc.

28.12.2009 20:22:09

výklad karet II
1) Ano, vykládáš si to správně. A nemyslím, že to je hluché místo hry, prostě tě nutí mít co nejdřív něco na stole, abys mohl blokovat a nedovolil soupeři příliš snadno získávat úspěchy.

2) Support karty obecně se nemusí k ničemu připojovat, pouze pokud je to na kartě výslovně napsáno (attachment). Lokaci prostě vyložíš bokem a přináší ti nějakou výhodu, dokud je ve hře nebo dokud platí její popsané specifické podmínky. Všechny karty attachment odchází ze hry, když odejde karta, ke které jsou připojené.

3) Funguje pro všechny postavy, které ovládáš - máš aktuálně vyložené na stole (tedy podle mě i na soupeřovy postavy, které jsi nějak ovládnul - získal pod svou kontrolu).

4) Ano. Pokud na kartě není přímo řečeno, že se vztahuje pouze na tvoje nebo soupeřovy karty, platí to na oboje (a určeno je to obvykle u karet typu "obětuj jednu svou postavu a získáš...").

5) Tuhle kartu nemám (mám jen asi 11 displejů z původní CCG, ne novou LCG), takže nemůžu sloužit ...

Doufám, že jsem se zase někde nepřekouknul, kdyžtak mě opět kolegové opraví :-)

28.12.2009 21:14:04

Aldarann

Výklad karet 2
5) Znamená to, že když pomocí jeho ability zaktivuješ charakter, tak pak pokud Y´Golonac jde bojovat o příběh, tak ten obnovený charakter v daném kole musí taky. V dalším kole pokud opět nepoužiješ tu abilitu už nemusí bojovat o stejný příběh.

28.12.2009 23:25:33

Vybíráme z Bazaru

Fury of Dracula EN
Fury of Dracula EN
Akt. cena: 599 Kč
Končí za: 4 dny

Nejnovější otázky

další >>

Velké herní akce

Kalendář všech akcí >>

Offcanvas