Call of Cthulhu LCG

xxxxxxxxoo hodnoceno 19x (Seznam vlastníků)

Call of Cthulhu LCG - obrázek

Hru mám Hru chci
Hodnocení:
Počet hráčů: 2 - 2
Doporučený věk: od 13 let
Herní doba: 30 min
Herní svět: neuvedeno
Herní kategorie: neuvedeno
Čeština: není
Vydavatelé: Fantasy Flight Games
Autoři: Eric M. Lang
Rok vydání: 2008
Sdílej: Facebook

Diskuse ke hře

Jake to je?:)

Minimalne Eyron, Qcpx a Oplprokop tu hru maji, tak se pliz vytaste s nejakym tim hodnocenim;)
26.4.2009 18:08:09

mám CCG
Bohužel nemám tuto verzi, mám pár tisíc karet původní sběratelské hry, ale jako fanoušek H.P.Lovecrafta musím říct, že je to bomba :-) Viz i diskuze někde jinde na těchto stránkách ...

26.4.2009 18:12:40

to aneken
Ja z toho mam zatim hodne rozpacite dojmy. Hral jsem to ale zatim jen jednou, takze nemuzu objektivne hodnotit. Frakce do hry jsme si zvolili uplne nahodne, takze jsem nevedeli jake jsou vyhody a styl hrani frakci, coz byl mozna trochu problem. Moje 2 frakce disponovala spousty silnymi monstry, zatimco souperova mela o dost mene monster a posledne slabsich a ruzne attachmenty, co mel vylozene zdaleka nevyrovnavali silu mych postav. Po te co jsem mel ale pred sebou vylozenych asi osm postav me moc nebavilo zkoumat, jake postavy mam ke kteremu pribehu poskladat, protoze existovalo nepreberne mnozstvi kombinaci. Ta hra byla trosku frustrujici a zatim me spis zklamala. Nejsem, ale na tento typ her vubec zvykly, takze hlavni problem zatim bude spis ve me. Doufam me vase reakce na hru navnadi. Snad po vice hrach proniknu do taju teto hry a oblibim si ji.

26.4.2009 18:44:22

to Aneken
Já mám zatím za sebou dvě hry a vůbec nejsem zklamaný. Zvlášť ta druhá, když už jsme znali herní principy, byla vynikající, boj o třetí story card jsem prohrál o jediný bod. Já (Hastur+Yog Sothoth, kamarád Shub Niggurat+Agency).
Nevím, jak to srovnat s ostatníma karetkama, neznám je. Umím jen Magic a hrál jsem ho jen párkrát.
Každopádně u CoC LCG jde samozřejmě o vhodnou kombinaci dvou frakcí, každá je silná v něčem jiném (Syndicate je hodně na combat, Hastur na terror, Agency na investigate atd.) Určitě je to hra hodně o zkušenostech, kdy znáte obsah svého balíčku, víte, které karty se vyplatí a v jakých kombinacích (já například v první hře naprosto nesmyslně udělal z Cthulhu resource kartu, takže jsem ho až do konce hry nemohl vyložit). V posledních fázích hry se hra stává trošku napřehlednou, jak psal Oplprokop, každý hráč má na stole vyloženo přes deset karet a zorientovat se v jejich schopnostech a možných kombinacích je poněkud obtížné.
Náhoda je tu jen ve formě "nevímjakoukartudostanu", vše je o rozhodování co vyložím a pak čím a kde budu útočit a co si nechám na obranu. Pravidla nejsou nijak extra složitá, chce to je zvyknout si na (pro mě) neobvyklý mechanismus.
Pro mě je teď na začátku hra na nějakých 80%, na moje srdcové záležitosti nemá, ale zatím se mi dost líbí.
Překládám pravidla a chystám recenzi.

27.4.2009 07:43:15

Asylum pack
Díky Anekenovi už mám 4 asylum packy, až je vyzkouším, dám vědět, jak to obohatilo hru.Jinak jsem si během pár dalších her vyzkoušel, že některé kombinace frakcí jsou hodně nevhodné. Při poslední hře (Hastur+Yog Sothoth vs Agency+Syndicate)jsme se dostali do vyloženě patové situace, kdy jsme několik kol po sobě neútočili,protože útok by znamenal příliš velkou ztrátu a tím by poskytl soupeři velkou výhodu. Hrajete tohle ještě někdo?

20.5.2009 14:23:18

A co CCG??
No tak podle toho, že tady není moc příspěvků s koupí radši ještě počkám. Jinak dá se u nás koupit CCG verze??

21.6.2009 15:16:14

CCG
Podle mě už se CCG nedělá, už je to celé LCG :-)

22.6.2009 08:50:31

CCG
CCG se myslím už nevyrábí ale pořád se dá zakoupit. Přeci jenom zásob mají určitě spousta. Jinak jestli se to dá koupit u nás, tak to netuším ale spíše ne. Možná v Outpostu budou mít pár kousků ale fakt nevim. Jiná možnost odněkud z ciziny.

22.6.2009 09:40:45

Tak jak?
Tak lidi co jaké to je?? Uvažuju o tom, že bych si touto hrou udělal radost na Vánoce. Každopádně jestli to sotjí za to, není to moc složité? Jinak je tam složitá angličtina a hodně textu? Ne kvůli mě ale kvuli znamym s kterýma to budu hrat at jim to nemusim furt překládat. Každopádně svět HPL mám rád a od fantasy flight games mam arkham horror a stojí to za to..

2.9.2009 10:37:53

CCG
Zatím mám odehráno cca 15 her, posledních pět včetně prvních čtyř rozšíření. Pravidla nejsou extra složitá, po pár hrách přejdou do krve, navíc dělám překlad. Co se týká textu na kartách, je ho dost, ale asi jako v každé karetce se většinou opakují stejná klíčová slova, takže lidi se slabší angličtinou by neměli mít extra problém. Jinak hra jako taková mě docela baví, dal bych jí cca 80%, viz níže...

2.9.2009 11:54:01

to Eyron
Jo a je to tak, že to vychází každý měsíc ten jeden malý balík??? A co vlastně obsahuje, když je tam 7 frakcí? Jak dlouho trvá ta jedna hra, jenom 30min? a ty frakce se mezi sebou dají kombinovat hodní+zlí nebo jen dobro-dobro, zlo-zlo, kolik karet má herní balík? a kolík balíku sestavím z core setu hry? Diks

2.9.2009 14:26:29

Fr3NZyY
1) Ano, tyhle boostery vychází často, je tam 40 karet, pro všechny frakce i neutrální, poměr karet jednotlivých frakcí je různý.
2) Nám většinou jedna hra trvá mezi 30 a 45 min
3) Frakce se dají kombinovat libovolně, tedy i dobrá+zlá frakce. Z mé zkušenosti jsou kombinace dobré a zlé frakce fakt silné, ale mají jedno omezení - nemůžeš hrát zároveň heroic a villanious postavy (to jsou většinu velmi silné postavy hrdinů a Prastarých)
4) V Core setu jsou všechny frakce, můžeš tedy vytvořit hoodně kombinací dvou balíků...(v pravidlech píšou, že 21 :-)
5)Soutěžní balík (na turnaj) musí mít minimálně 50 karet

3.9.2009 11:39:56

to Eyron
aha a ten core set stačí pro 2 hráče. Ono jak jsem si četl o LCG hrách tak jsem pochopil to,že core sety jsou tak pro příležitostné hráče a ty asylum packy atd jsou pro vylepšení balíků a hodí se kupovat, když se chodí na turnaje. Ale jinak rozumím tomu že to asi časem omrzí hrát se stejnýma kartama, takže je kupování asylum packu menší nutností. Každopádně dají se na internetu sehnat listy těch karet v jednotlivých pacích?? Jinak teď jsem se díval na FFG na to jejich video a chytlo mě to teda ještě více:) Musí to být docela zábava...můžeš to nějak srovnat s konkurenční A game of thrones?

3.9.2009 12:20:15

re
Tak tady už sloužit nemůžu, jsem vyloženě příležitostný hráč a 4 Asylum packy jsem si koupil jen pro větší variabilitu karet, další rozhodně neplánuju. Kde sehnat seznam, karet z packů, nevím, nezkoumal jsem to. Také Game of thrones neznám...

3.9.2009 12:48:15

Re
Ty listy karet i s abilitama a počtem v balíku se dají sehnat na BGG. Ke každému Asylum Packu je tam excel soubor, ve kterém je veškeré info.

17.12.2009 23:51:15

Vybíráme z Bazaru

Sázky, prosím!
Sázky, prosím!
Akt. cena: 510 Kč
Končí za: 9 hodin

Nejnovější otázky

další >>

Velké herní akce

Kalendář všech akcí >>

Offcanvas