Cacao - obrázek

Hru mám Hru chci
Hodnocení:
Počet hráčů: 2 - 4
Doporučený věk: od 8 let
Herní doba: 45 min
Herní svět: neuvedeno
Herní kategorie: strategická, budovatelská
Čeština: v balení hry
Vydavatelé:
Albi - logo
Autoři: Phil Walker-Harding
Rok vydání: 2015
Sdílej: Facebook

Diskuse ke hře

Jaká rozšíření pro Cacao?

Existuje jich kotel:
Cacao: Die Lichtung (2015)
Cacao: Chocolatl (2016)
Cacao: Chocolatl - New Storage Spaces (2016)
Cacao: Chocolatl – New Huts (2016)
Cacao: Big Market (2016)
Cacao: Golden Temple (2016)
Cacao: Diamante – New Huts (2017)
Cacao: Diamante (2017)

Neco bude asi rozsireni, neco minirozsireni
Mate s nima at uz samostatne nebo v ruzne kombinaci zkusenosti? Stoji to za ty to nebo je to jen dojna krava?

Zajimaji me ty dobre co prinesou vic taktiky a i ty opacne, ktere nemaji smysl a jen hru zbytecne natahuji a vytahuji penize...
20.6.2018 15:53:46

Rozšíření
Z velkých mám Čokoládu a Diamanty.
Doporučuji obě, Čokoláda přidává více strategie, diamanty zase několik modulů pro rozšíření z nichž nejzajímavější jsou další dílky s dělníky pro každého ze 4 hráčů.
Modul s Diamanty mi přijde, že vnáší poměrně dost náhody a je to spíš takové zpestření hry.
Pokud máš tyto dvě větší rozšíření, je možné jejich smícháním hrát tzv. Big game, ale pozor, pouze v 3-4 hráčích.
Pokud by jsi chtěl hrát Big Game ve 2 hráčích, je doporučeno pořídit i dílky minirozšíření.
Tvůrce na BGG uvedl tento setup (včetně minirozšíření) pro Big Game ve 2 hráčích:
https://boardgamegeek.com/thread/1826830/what-we-know-so-far
4x single plantation
1x double plantation
1x watering
1x market value 2
1x market value 3
1x market value 4
1x big market
2x chocolate market
2x chocolate kitchen
2x water
1x goldmine value 2
2x temple
1x golden temple
2x volcanoes
1x sun-worshiping site
3x gem mines (remove 3 sets of gems from the game)
2x tree of life

Z mini rozšíření jsem tedy pořídil (a co mi přijdou zásadní) jsou:
Golden Temple
Volcanoes
Big Market

Rozšíření nových chatrčí (New huts) a rozšíření skladovacích prostor pro boby/čokoládu (New storage) mi nepřišlo nic, že bych nutně musel mít.
Mohu ovšem říct, že pokud si seženeš obě větší a aspoň ty 3 mini rozšíření se z Cacaa stává již plnohodnotná větší hra.
Nicméně čekání na tah hráče se nijak výrazně neprodlužuje, ale hra získá mnohem větší strategickou hloubku. To se mi na to právě líbí nejvíce. Přiložíš sice jeden svůj dílek, ale máš mnoho možností kam a jakou akci a kolikrát to spustí, navíc z rozšířením vybíráš ne ze 2 , ale ze 4 dílků na doplnění (za žeton mapy).


*-*

20.6.2018 16:11:54 | Upraveno autorem (porovnej)

Rozšíření
Za mě se vyplatí koupit obě velká rozšíření (Chocolatl a Diamante), které značně zvyšuji variabilitu hry. Z minirozšíření je nejlepší Golden Temple, koupě zbylých už je na zvážení.

20.6.2018 17:12:57

OK, dekuji za info
Takze Chocolatl je must have a Diamante je optional stejne jako dalsi mini
Nebo jestli byste se mohli k jednotlivym vyjadrit procentualne s nejakou poznamkou co to rozsireni dela.
Napr: Cacao: Die Lichtung (2015): 20% - 8 karticek samana co modifikuje pocasi - zbytecnost

21.6.2018 09:28:23

Čokoláda + Vulkán
Mám rozšíření Čokoláda a Vulkán.

Zkraje, Vulkán se mi líbí a je to pěkný nápad, oproti běžným dolům lepší.

Čokoláda jsou vlastně 4 minirozsireni, které se mohou libovolně implementovat. Nejvíc se mi líbí žetony mapy, kdy vidíte 4 žetony džungle a 2x můžete utratit žeton pro vybraní ne hned přístupné džungle. Políčka 4 boby za vodu a navíc nahrazení dvojbobu se mi nelíbí, tady jsem si už udělal HS, kdy jeden dvojbob nechávám ve hře, ale možná je to blbost, tolik s tím rozšířením nahráno nemám. Trh s čokoládou je fajn a je to zajímavá variabilita hry. Chýše jediné odehrané nemám, spoluhráčům se do nich nechtělo, ale po přečtení efektů to jen zvyšuje variabilitu dne mého a je to o rozhodnutí, chci lehčí/složitější hru, podle toho zařadim.


Zatím jsem negooglil a je mi jasné, že v pohodě najdu, ale případně tip,kde koupit rozšíření a případně jak uložit do krabice?

28.4.2019 23:09:16 | Upraveno autorem (porovnej)

Vybíráme z Bazaru

Pulsar 2849
Pulsar 2849
Akt. cena: 350 Kč
Končí za: 4 dny

Velké herní akce

Kalendář všech akcí >>

Offcanvas