nepřihlášený

přihlásit

registrovat

Bystroočko

Počet hráčů: 2 - 6
Doporučený věk: od 6 let
Herní doba: 10 min
Herní svět: Abstraktní
Herní kategorie: karetní hra, párty hra
Čeština: v balení hry
Vydavatelé: MindOK
Blue Orange Games
Autoři: Adam Wolff
Andrew S. Berton
Greg Kopec
Jerry Robson
Rok vydání: 2017
Sdílej: Facebook

Popis hry

Upravit

Bystroočko je rychlá postřehová hra. Cílem hry je co nejrychleji točit kolem a nalézt symbol, který se shoduje s kartou.


Příprava hry:

Hráči se domluví, jakou úroveň budou hrát a podle toho hrají se zelenými kartami, červenými kartami, nebo s oběma druhy. Každý hráč obdrží jedno oboustranné kolo. Vyberte 18 karet, důkladně je promíchejte a umístěte doprostřed stolu.


Průběh hry:

Hráči otočí horní kartu z balíčku a prohlédnou si obrázek. Pak začnou otáčet kolem v libovolném směru, dokud neobjeví obrázek v jednom z okének. Když se otočí karta zelená, hledá se na zeleném kole. Když červená, tak na červeném kole. Hráč, který jako první najde obrázek na svém kole, získává kartu jako trofej. Poté hráči pokračují otočením další horní karty z balíčku.

Varianty hry:

  • Na posledního: V této variantě kartu získává nejpomalejší hráč a vítězem je ten hráč, který má na konci hry nejméně karet.
  • Vyprávěná: V každém kole jeden z hráčů popisuje obrázek a ostatní hráči ho na svých kolech hledají. Hráč postupně přidává více a více detailů. Hráč, který obrázek nalezne, bude v příštím kole vyprávět. Vítězí ten hráč, který získá jako první 5 bodů.
  • V řadě: 6 karet z balíčku se srovná do řady a umístí uprostřed stolu. Poté začnou všichni hráči hledat první kartu zleva. Jakmile jeden hráč najde, vezme si kartu a okamžitě se pokračuje v hledání dalšího obrázku. Po rozebrání 6 karet se vyloží další řada 6 karet. Vítězí ten hráč, který po rozebrání celého balíčku má nejvyšší počet karet.
  • Písmenková: Hraje se na libovolné straně kola. Vyvolávač si vybere jeden z obrázků a řekne první písmenko. Ostatní hráči hledají obrázek začínající na dané písmenko. Nejrychlejší hráč získa kartu jako trofej. Vítězí hráč, který dosáhne 5 bodů.
  • Rýmovaná: Hraje se na libovolné straně kola. Vyvolávač si vybere předmět z okénka svého kola a řekne rým na vybrané slovo. Ostatní hráči hledají obrázek a nejrychlejší hráč dostane bod. Vítězí hráč s pěti body.


Konec hry:

V základní hře vítězí hráč, který nasbíral nejvíce karet, u ostatních variant pak ten hráč, který splní vítěznou podmínku pro danou variantu.

Autor: chejnik

Další názvy této společenské hry

  • Eye 'N Seek